Transfery Boca z Huracánu

Boca Juniors po licznych odejściach z klubu musi na nowo uzbroić ekipę. Po sprowadzeniu Nicolása Orsiniego z Lanús szykują się teraz dwa długo zapowiadane transfery z Huracánu. „Xeneizes” zasilą Esteban Rolón i Norberto Briasco-Balekian.

Rolón to środkowy pomocnik będący wychowankiem Argentinos Juniors, który grał już w Europie dla włoskiej Genoa CFC i hiszpańskiej Málaga CF. Jednak nie zdał egzaminu w żadnej z tych drużyn.

Boca chciała go sprowadzić już pół roku temu, ale wtedy klub pożałował wydania na niego pół miliona dolarów. Teraz zarząd Jorge Amora Ameala nareszcie zdecydował się zapłacić Huracánowi rzeczoną sumę, stanowiąca kwotę odstępnego i 26-letni rozgrywający zmieni barwy na niebiesko-żółte.

Natomiast Briasco-Balekian to 25-letni boczny napastnik, który ma być jednym z potencjalnych następców Carlosa Téveza i Mauro Zárate opuszczających teraz La Bombonera.

Ciekawy piłkarz, ponieważ to jedyny obecnie reprezentant europejskiego (przynajmniej piłkarsko europejskiego) kraju występujący w lidze argentyńskiej.

Od marca 2018 roku gra dla reprezentacji Armenii. Przyjął obywatelstwo armeńskie, gdyż jego matka pochodzi z tegoż kaukaskiego państwa. Dla kadry narodowej Armenii zagrał na razie osiem spotkań i nie strzelił w nich żadnego gola.

Dotąd nie kopał w żadnym innym klubie, niż Huracán. W samym „El Globo” też nie zawsze mógł liczyć na regularne występy. Nie był tam pierwszoplanową postacią.

Tylko dziewięć goli i sześć asyst w ponad 85 oficjalnych starciach dla teamu ze stołecznej dzielnicy Parque Patricios nie stanowi dorobku godnego rasowego skrzydłowego.

Chociaż mimo, iż nie jest już najmłodszy, to ciągle uchodzi za perspektywicznego grajka. Zapewne dlatego Boca postanowiła kupić właśnie jego (i w trosce o klubowe finanse). „Bosteros” nabędą 80% jego karty zawodniczej za 3,5 miliona dolarów.

Jutro oboje dotychczasowi piłkarze Huracánu pojawią się w ośrodku Casa Amarilla, aby przejść testy medyczne. Jeśli zaliczą je, wtedy oficjalnie staną się „Bosteros”.

Powiedzmy sobie jasno, że poprzedni prezydent Boca Juniors – Daniel Angelici byłby dumny z takich transferów. Wszak jest on „socio” Huracánu! 

Comments are closed.