U-23: Argentyna znów wygrywa

W drugim i ostatnim czerwcowym towarzyskim spotkaniu rozgrywanym podczas zgrupowania w Hiszpanii olimpijska kadra Argentyny bez większego trudu ograła 2:0 Arabię Saudyjską.

Do przerwy chłopcy Fernando Batisty bezbramkowo remisowali. Natomiast po przerwie rozprawili się z Saudyjczykami.

Pierwszego gola w 59 minucie strzelił Pedro De La Vega. Uderzeniem z pierwszej piłki oddanym w centrum pola karnego trafił do siatki po rękach bramkarza. Dośrodkowaniem z lewej flanki dogrywał mu Ezequiel Barco.

Zadanie „Albicelestes” stało się łatwiejsze od 70 minuty, gdy gracz rywali Nasser Salaman Alomran po faulu zarobił czerwoną kartkę za drugą żółtą.

Siedem minut później Adolfo Gaich ustalił wynik na 2:0, wślizgiem celując na pustą siatkę z bliskiej odległości. Asystował mu z boku 16-tki Hernán De La Fuente.

Arabia Saudyjska vs Argentyna 0:2 (0:0) 

Gole – Pedro De La Vega (59′), Adolfo Gaich (77′) 

Skład Argentyny: Lautaro Morales (46′, Joaquín Blásquez) – Hernán De La Fuente, Nehuén Pérez [C] (46′, Facundo Medina – od 46′ [C]), Leonel Mosevich, Francisco Ortega – Santiago Colombatto (75′, Thiago Almada), Fausto Vera (85′, Tomás Belmonte), Pedro De La Vega (75′, Fernando Valenzuela) – Matías Vargas (46′, Martín Payero), Adolfo Gaich (85′, Ezequiel Ponce), Ezequiel Barco (85′, Agustín Urzi)

Po zwycięstwach 2:1 nad Danią (przy remontadzie w ostatnich sekundach boju) oraz 2:0 nad Arabią Saudyjską wstąpił optymizm w szeregi Argentyńczyków, którego zapewne brakowało po marcowych sparingach z Japonią (wygrana 1:0 i porażka 0:3).

Drużyna Fernando Batisty zdaje się być gotowa na turniej olimpijski. Aczkolwiek czy właśnie taką kadrą, jak na zgrupowanie w Marbelli piłkarze argentyńscy polecą do Japonii na IO? 

Nie do wiary, ażeby w finałowej kadrze nie znalazł się żaden piłkarz Boca Juniors, River Plate, Independiente i Racingu Club! 

W turnieju olimpijskim Argentyna wystąpi w grupie C, gdzie zmierzy się z Australią (22 lipca), Egiptem (25 lipca) i Hiszpanią (28 lipca).

Comments are closed.