U-23: remontada w końcówce

W pierwszym czerwcowym towarzyskim meczu na zgrupowaniu w hiszpańskiej Marbelli olimpijska reprezentacja Argentyny dokonała remontady rodem z finału Ligi Mistrzów w 1999. Pokonała 2:1 rówieśników z Danii, choć do 92 minuty przegrywała.

Do przerwy w tym sparingu goli brak. Argentyna przeważała, ale najpierw Agustín Urzi został powstrzymany przez wychodzącego doń bramkarza w akcji sam na sam, a na wstępie drugiej części identyczne Lucas Lund powstrzymał szarżę Marcelo Herrery.

Natomiast w 56 minucie to skandynawska drużyna niespodziewanie objęła prowadzenie. Gola dla rywali strzelił Emil Kornvig, ładną podcinką pokonując Jeremíasa Ledesmę.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu Thiago Almada ładnie uderzył z rzutu wolnego, lecz bramkarz Lund jakoś wybił piłkę.

Wydawało się, że spotkanie skończy się po myśli Duńczyków, a tu nagle podczas doliczonego czasu Argentyńczycy zmobilizowani do granic możliwości odwrócili wynik za sprawą swych zmienników.

Najpierw po faulu goalkeepera na Adolfo Gaichu wywalczyli rzut karny, który wykorzystał jeden z największych gwiazdorów argentyńskiego młodego pokolenia – Ezequiel Barco.

Na trafieniu piłkarza jankeskiej Atlanty United chłopcy Fernando Batisty nie poprzestali. W czwartej dodatkowej minucie po centrze Marcelo Herrery celną główką Fausto Vera przechylił szalę zwycięstwa na rzecz Argentyńczyków.

Pomocnik Argentinos Juniors rozstrzygnął o wyższości „Albicelestes”.

Dania vs Argentyna 1:2 (0:0)

Gole – 1:0 Emil Kornvig (56′), 1:1 Ezequiel Barco (90+2′- pen.), 1:2 Fausto Vera (90+4′)

Skład Argentyny: Jeremías Ledesma – Marcelo Herrera, Nehuen Pérez [C] (79′, Leonel Mosevich), Facundo Medina (od 79′ [C]), Claudio Bravo (65′, Francisco Ortega) – Tomás Belmonte (65′, Fausto Vera), Martín Payero (75′, Santiago Colombatto) – Fernando Valenzuela (65′, Pedro De La Vega), Thiago Almada, Agustín Urzi (75′, Ezequiel Barco) – Ezequiel Ponce (75′, Adolfo Gaich)

Tak oto Argentyna U-23 rozpoczyna poważne przygotowania do zaczynających się w lipcu Igrzysk Olimpijskich.

W piątek drugi i ostatni czerwcowy sparing, przeciwko Arabii Saudyjskiej.