czwartek, 27 styczeń 2022 - 23:54

Kadry na Copa América 2021

Kadry wszystkich uczestników Copa América 2021:

ARGENTYNA:

28. piłkarzy:

Bramkarze: Agustín Marchesín (FC Porto, POR), Emiliano Martínez (Aston Villa, ENG), Juan Musso (Udinese, ITA), Franco Armani (River Plate)

Obrońcy: Nahuel Molina Lucero (Udinese, ITA), Lisandro Martínez (AFC Ajax, NED), Lucas Martínez Quarta (Fiorentina, ITA), Cristian Romero (Atalanta, ITA), Nicolás Otamendi (Benfica, POR), Germán Pezzella (Fiorentina, ITA), Nicolás Tagliafico (AFC Ajax, NED), Marcos Acuña (FC Sevilla, ESP), Gonzalo Montiel (River Plate)

Pomocnicy: Rodrigo De Paul (Udinese, ITA), Ángel Di María (PSG, FRA), Nicolás Domínguez (Bologna, ITA), Giovani Lo Celso (Tottenham, ENG), Guido Rodríguez (Betis, ESP), Exequiel Palacios (Bayer Leverkusen, GER), Leandro Paredes (PSG, FRA)

Napastnicy: Sergio Agüero (Manchester City, ENG), Ángel Correa (Atlético Madryt, ESP), Joaquín Correa (Lazio, ITA), Alejandro Gómez (FC Sevilla, ESP), Nicolás González (VfB Stuttgart, GER), Lautaro Martínez (Inter, ITA), Lionel Messi (FC Barcelona, ESP), Julián Álvarez (River Plate)

Trener: Lionel Scaloni

*****

BOLIWIA:

27. piłkarzy:

BramkarzeCarlos Lampe (Always Ready)Javier Rojas (Bolívar)Rubén Cordano (Bolívar)

ObrońcyDiego Bejarano (Bolívar)Jairo Quinteros (Bolívar)José Sagredo (The Strongest)Enrique Flores (Always Ready)Óscar Ribera (Blooming)Luis Barboza (Aurora), Luis Haquín (Deportes Melipilla, CHI), Adrián Jusino (AE Larissa, GRE)

PomocnicyRoberto Fernández (Bolívar)Leonel Justiniano (Bolívar)Erwin Saavedra (Bolívar)Diego Wayar (The Strongest)Ramiro Vaca (The Strongest)Jeyson Chura (The Strongest)Erwin Sánchez (Blooming)Moisés Villarroel (Jorge Wilstermann)Henry Vaca (Oriente Petrolero), Boris Céspedes (Servette Genewa, SUI), Danny Bejarano (Lamia, GRE)

NapastnicyJuan Carlos Arce (Always Ready)Rodrigo Ramallo (Always Ready), Gilbert Álvarez (Jorge Wilstermann), Jaume Cuéllar (SPAL, ITA), Marcelo Martins Moreno (Cruzeiro, BRA)

Trener: César Farías (Wenezuela)

*****

BRAZYLIA:

24. piłkarzy:

Bramkarze: Alisson (Liverpool, ENG), Ederson (Manchester City, ENG), Weverton (Palmeiras)

Obrońcy: Danilo (Juventus, ITA), Alex Sandro (Juventus, ITA), Renan Lodi (Atlético Madryt, ESP), Thiago Silva (Chelsea, ENG), Éder Militão (Real Madryt, ESP), Marquinhos (PSG, FRA), *Léo Ortiz (RB Bragantino), Emerson (Betis, ESP) 

Pomocnicy: Casemiro (Real Madryt, ESP), Douglas Luiz (Aston Villa, ENG), Éverton Ribeiro (Flamengo), Fabinho (Liverpool, ENG), Fred (Manchester United, ENG), Lucas Paquetá (Olympique Lyon, FRA)

Napastnicy: Éverton Soares (Benfica, POR), Roberto Firmino (Liverpool, ENG), Gabriel Barbosa (Flamengo), Gabriel Jesus (Manchester City, ENG), Neymar (PSG, FRA), Richarlison (Everton, ENG), Vinícius Júnior (Real Madryt, ESP)

Trener: Tite

* – w trakcie turnieju zastąpił kontuzjowanego Felipe (Atlético Madryt, ESP)

*****

CHILE:

28. piłkarzy:

BramkarzeGabriel Arias (Racing Club, ARG), Claudio Bravo (Betis, ESP), Gabriel Castellón (Huachipato) 

ObrońcyEugenio Mena (Racing Club, ARG), Mauricio Isla (Flamengo, BRA), Francisco Sierralta (Watford, ENG), Gary Medel (Bologna, ITA), Enzo Roco (Fatih Karagümrük, TUR), Sebastián Vegas (Monterrey, MEX), Daniel González (Santiago Wanderers) 

Pomocnicy: Arturo Vidal (Inter, ITA), Tomás Alarcón (O’Higgins), Claudio Baeza (Deportivo Toluca, MEX), Pablo Galdames (Vélez Sarsfield, ARG)Clemente Montes (Universidad Católica), Carlos Palacios (Internacional, BRA), Charles Aránguiz (Bayer Leverkusen, GER), César Pinares (Grêmio, BRA), Erick Pulgar (Fiorentina, ITA), Pablo Aránguiz (Universidad de Chile), Marcelino Núñez (Universidad Católica) 

Napastnicy: Ben Brereton (Blackburn Rovers, ENG), Jean Meneses (Club de León, MEX), Felipe Mora (Portland Timbers, USA), Alexis Sánchez (Inter, ITA), Eduardo Vargas (Atlético Mineiro, BRA), *Diego Valencia (Universidad Católica)Luciano Arriagada (Colo-Colo) 

Trener: Martín Lasarte (Urugwaj)

* – w trakcie turnieju zastąpił kontuzjowanego Guillermo Maripána (AS Monaco, FRA)

*****

EKWADOR:

28. piłkarzy:

BramkarzeAlexander Domínguez (Vélez Sarsfield, ARG)Hernán Galíndez (Universidad Católica)Pedro Ortiz (Emelec)

Obrońcy: Pervis Estupiñán (Villarreal, ESP), Diego Palacios (Los Angeles FC, USA), Robert Arboleda (São Paulo FC, BRA), Xavier Arreaga (Seattle Sounders, USA), Félix Torres (Santos Laguna, MEX), Ángelo Preciado (Genk, BEL), Piero Hincapié (Talleres, ARG)Mario Pineida (Barcelona Guayaquil)Fernando León (Barcelona Guayaquil)José Andrés Hurtado (Independiente del Valle) 

Pomocnicy: Christian Noboa (PFK Soczi, RUS), Moisés Caicedo (Brighton, ENG), Jhegson Méndez (Orlando City, USA), Alan Franco (Atlético Mineiro, BRA), Damián Díaz (Barcelona Guayaquil)José Carabalí (Universidad Católica)Dixon Arroyo (Emelec)

Napastnicy: Gonzalo Plata (Sporting Lizbona, POR), Ángel Mena (Club de León, MEX), Enner Valencia (Fenerbahçe, TUR), Michael Estrada (Deportivo Toluca, MEX), Leonardo Campana (Famalicão, POR), Ayrton Preciado (Santos Laguna, MEX), Fidel Martínez (Xoloitzcuintles de Tijuana, MEX), Jordy Caicedo (CSKA Sofia, BUL)

Trener: Gustavo Alfaro (Argentyna)

*****

KOLUMBIA:

27. piłkarzy:

Bramkarze: David Ospina (Napoli, ITA), Camilo Vargas (Atlas, MEX)Aldair Quintana (Atlético Nacional)

Obrońcy: Carlos Cuesta (Genk, BEL), Daniel Muñoz (Genk, BEL), Jhon Lucumí (Genk, BEL), Dávinson Sánchez (Tottenham, ENG), Yerry Mina (Everton, ENG), Óscar Murillo (Pachuca, MEX), William Tesillo (Club de León, MEX), Stefan Medina (Monterrey, MEX), *Frank Fabra (Boca Juniors, ARG) 

PomocnicyBaldomero Perlaza (Atlético Nacional)Wílmar Barrios (Zenit Sankt Petersburg, RUS), Gustavo Cuéllar (Al-Hilal, KSA), Juan Guillermo Cuadrado (Juventus, ITA), Mateus Uribe (FC Porto, POR), Sebastián Pérez (Boavista Porto, POR), Edwin Cardona (Boca Juniors, ARG)

NapastnicyDuván Zapata (Atalanta, ITA), Luis Muriel (Atalanta, ITA), Luis Díaz (FC Porto, POR), Miguel Borja (Junior de Barranquilla)Rafael Santos Borré (River Plate, ARG), Jaminton Campaz (Deportes Tolima), Alfredo Morelos (Rangers, SCO), Yimmy Chará (Portland Timbers, USA)

* – został dokooptowany do kadry w miejsce zakażonego koronawirusem Juana Ferneya Otero (Santos Laguna, MEX)

EDIT. Yairo Moreno (Club de León, MEX) został wycofany z kadry ze względu kontuzji. Póki co nie powołano nikogo na jego miejsce.

Trener: Reinaldo Rueda

*****

PARAGWAJ:

28. piłkarzy:

BramkarzeAntony Silva (Puebla, MEX), Gerardo Ortiz (Once Caldas, COL), Alfredo Aguilar (Olimpia)

ObrońcyRobert Rojas (River Plate, ARG), Fabián Balbuena (West Ham United, ENG), Gustavo Gómez (Palmeiras, BRA)Júnior Alonso (Atlético Mineiro, BRA)Héctor Martínez (River Plate, ARG)Omar Alderete (Hertha Berlin, GER)Alberto Espínola (Cerro Porteño)Santiago Arzamendia (Cerro Porteño)

PomocnicyAndrés Cubas (Nîmes, FRA)Robert Piris Da Motta (Gençlerbirligi, TUR), Richard Sánchez (Club América, MEX), Gastón Giménez (Chicago Fire, USA)Óscar Romero (San Lorenzo de Almagro, ARG)Miguel Almirón (Newcastle United, ENG)Braian Ojeda Rodríguez (Olimpia)Jorge Morel (Guaraní)Mathías Villasanti (Cerro Porteño)Ángel Cardozo Lucena (Cerro Porteño) 

NapastnicyÁngel Romero (San Lorenzo de Almagro, ARG), Carlos González (Tigres UANL, MEX), Alejandro Romero Gamarra (Al-Taawon, KSA), Braian Samudio (Rizespor, TUR), Gabriel Ávalos (Argentinos Juniors, ARG)Julio Enciso (Libertad)Antonio Bareiro (Libertad)

Trener: Eduardo Berizzo (Argentyna)

*****

PERU:

26. piłkarzy:

Bramkarze: Pedro Gallese (Orlando City, USA), José Carvallo (Universitario)Carlos Cáceda (Melgar)

ObrońcyLuis Abram (Vélez Sarsfield, ARG)Miguel Araujo (Emmen, NED)Aldo Corzo (Universitario), Alexander Callens (New York City, USA), Anderson Santamaría (Atlas, MEX), Miguel Trauco (Saint-Étienne, FRA), Jhilmar Lora (Sporting Cristal)Renzo Garcés (Universidad César Vallejo)Christian Ramos (Universidad César Vallejo), Marcos López (San José Earthquakes, USA)

Pomocnicy: André Carrillo (Al-Hilal, KSA), Christian Cueva (Al-Fateh, KSA), Renato Tapia (Celta Vigo, ESP), Yoshimar Yotún (Cruz Azul, MEX), Alexis Arias (Melgar), Sergio Peña (Emmen, NED), Raziel García (Cienciano)Martín Távara (Sporting Cristal)Luis Iberico (Melgar)Wilder Cartagena (Godoy Cruz, ARG) 

Napastnicy: Gianluca Lapadula (Benevento, ITA), Álex Valera (Universitario), Santiago Ormeño (Club de León, MEX)

Trener: Ricardo Gareca (Argentyna)

*****

URUGWAJ:

25. piłkarzy:

Bramkarze: Fernando Muslera (Galastasaray, TUR), Martín Campaña (Al-Batin, KSA)Sergio Rochet (Nacional)

Obrońcy: Diego Godín (Cagliari, ITA), José María Giménez (Atlético Madryt, ESP), Sebastián Coates (Sporting Lizbona, POR), Ronald Araújo (Barcelona, ESP), Matías Viña (Palmeiras, BRA), Martín Cáceres (Fiorentina, ITA), Giovanni González (Peñarol), Camilo Cándido (Nacional) 

PomocnicyNahitan Nández (Cagliari, ITA), Lucas Torreira (Atlético Madryt, ESP), Rodrigo Bentancur (Juventus, ITA), Matías Vecino (Inter, ITA), Federico Valverde (Real Madryt, ESP), Fernando Gorriarán (Santos Laguna, MEX), Nicolás De La Cruz (River Plate, ARG) 

Napastnicy: Brian Rodríguez (Almería, ESP), Jonathan Rodríguez (Cruz Azul, MEX), Luis Súarez (Atlético Madryt, ESP), Brian Ocampo (Nacional)Facundo Torres (Peñarol)Juan Ignacio Ramírez (Liverpool Montevideo), Edinson Cavani (Manchester United, ENG), Maximiliano Gómez (Valencia, ESP)

Trener: Óscar Tabárez

*****

WENEZUELA:

28. piłkarzy:

Bramkarze: Wuilker Fariñez (RC Lens, FRA), Joel Graterol (América de Cali, COL), ****Luis Romero (Portuguesa) 

Obrońcy: Adrián Martínez (Deportivo La Guaira), Ronald Hernández (Atlanta United, USA), *José Manuel Velázquez (Arouca, POR), Luis Mago (Universidad de Chile, CHI), Nahuel Ferraresi (Moreirense, POR), Alexander González (Málaga, ESP),  Roberto Rosales (Leganés, ESP), Mikel Villanueva (Santa Clara, POR), **Francisco La Mantia (Deportivo La Guaira)Yohan Cumana (Deportivo La Guaira)

Pomocnicy: Yeferson Soteldo (Toronto FC, CAN), Cristian Cásseres Junior (New York Red Bulls, USA), Yangel Herrera (Granada, ESP), José Martínez (Philadelphia Union, USA), Junior Moreno (DC United, USA), Rómulo Otero (Corinthians, BRA), Jefferson Savarino (Atlético Mineiro, BRA), Bernaldo Manzano (Deportivo Lara)Edson Castillo (FC Caracas)Richard Celis (FC Caracas)

Napastnicy: Fernando Aristeguieta (Mazatlán, MEX), Sergio Córdova (Arminia Bielefeld, GER), Josef Martínez (Atlanta United, USA), Jhonder Cádiz (Nashville SC, USA), ***Jan Hurtado (RB Bragantino, BRA) 

* – powołany w miejsce Jhona Chancellora (Brescia, ITA)

** – powołany w miejsce Tomása Rincóna (Torino, ITA)

*** – powołany w miejsce Jhona Murillo (Tondela, POR)

**** – powołany w miejsce Rafaela Romo (Oud-Heverlee Leuven, BEL)

12. piłkarzy powołanych do kadry rezerwowej z powodu licznych zakażeń koronawirusem w drużynie:

Bramkarze: Yhonatan Yustiz (Aragua)Giancarlo Schiavone (Metropolitanos)

ObrońcyEduardo Fereira (FC Caracas)Diego Osío (FC Caracas)

PomocnicyLeonardo Flores (FC Caracas)Cristhian Rivas (Estudiantes de Mérida)Christian Larotonda (Metropolitanos)Abraham Bahachille (Metropolitanos)Richard Figueroa (Zamora)Robinson Flores (Metropolitanos) 

Napastnicy: Eric Ramírez (DAC 1904 Dunajská Streda, SVK), Daniel Pérez (Club Brugge II, BEL)

Trener: José Peseiro (Portugalia)

Legenda:

Pogrubienie z kursywą – piłkarz występujący w argentyńskim klubie

Sama kursywa – piłkarz z przeszłością w argentyńskiej lidze (nie stosowane w przypadku samej Argentyny)

Kolor fioletowy – piłkarz grający w rodzimej lidze.

PSCONMEBOL poruszony casusem wenezuelskim podjął decyzję, iż uczestnicy będą mogli dokonywać zmian w kadrach i powoływać nowych piłkarzy na KAŻDYM etapie turnieju. Kadry na CA 2021 są więc tylko umowne. 

Comments are closed.