Carlos Tévez opuszcza Boca!

Nagle następuje w Boca Juniors koniec pewnej epoki. Kapitan i żywa legenda „Xeneizes” – Carlos Tévez na zwołanej przez siebie dzisiejszej konferencji prasowej ogłosił odejście z klubu!

Napastnik z Fuerte Apache przełożył swoje wakacje na Florydzie, aby zwołać dziś specjalną konferencję z udziałem członków zarządu Boca – prezydentem Jorge Amorem Amealem oraz wiceprezydentem Juanem Románem Riquelme, a także z członkiem tzw. Rady Piłkarskiej klubu. Na tejże specjalnej konferencji ogłosił swą decyzję o opuszczeniu drużyny.

Pierwotnie Téveza łączyła z Boca łączyła niepisana umowa, że zostanie on w zespole o niebiesko-żółtych barwach do końca jego udziału w bieżącej edycji Copa Libertadores.

„Bosteros” ostatecznie wyszli z grupy w elitarnym turnieju, ale bożyszcz tłumów z pewnych osobistych przyczyn postawił nieco wcześniej powiedzieć: „Dość!”.

Najprawdopodobniej 37-letni obecnie Tévez pragnie więcej czasu poświęcać rodzinie. Ponadto, w drużynie „Bosteros” szykuje się rewolucja kadrowa, a wiekowy napastnik być może uznał, że nie będzie w stanie zaaklimatyzować się wśród bardzo odmienionej ekipy.

Możliwe jest też, iż Tévez zwyczajnie przechodzi kryzys mentalny po niedawnej śmierci swojego ojczyma i dlatego musi odpocząć od futbolu.

W każdym podkreślił, że jeszcze nie zawiesza butów na kołku oraz nie opuszcza Boca definitywnie.

Do macierzystego klubu być może wróci jako działacz pod koniec roku 2023, kiedy odbędą się najbliższe wybory na prezydenta Boca Juniors.

Tak oto Carlos Tévez i Juan Román Riquelme wychodzili razem z konferencji prasowej

Sporo piłkarzy obecnej ekipy postanowiło opuścić La Bombonera. Poza Tévezem wśród odchodzących są choćby Mauro Zárate (dziś oficjalnie rozwiązał kontrakt), Julio Buffarini, Leonardo Jara, Franco Soldano czy Emmanuel Más. Ponadto sprzedani zostaną Nicolás Capaldo oraz Esteban Andrada.

„Carlitos” łącznie w swojej karierze zanotował trzy przygody z macierzystym klubem. Zaczynał w nim dorosłą karierę w 2001 roku i pierwszy epizod trwał do końca 2004.

Potem Tévez został sprzedany do brazylijskiego Corinthians, a następnie przez niecałą dekadę grał w Europie (angielski West Ham United, oba Manchestery i włoski Juventus).

Do domu wrócił w połowie 2015 i tym razem spędził w nim półtora roku. Następnie zaliczył roczny pobyt w Chinach, zaś na początku 2018 znów pojawił się wśród „Xeneizes”.

Ostatnie 3,5 roku kariery piłkarskiej poświęcił ukochanej Boca. Teraz nagle zdecydował o zawieszeniu kariery. Choć zaznaczył, że na emeryturę jeszcze się nie wybiera.

W Boca Juniors jeden z najsłynniejszych wychowanków czołowego argentyńskiego klubu zdobył Copa Libertadores (2003), Puchar Interkontynentalny (2003), Copa Sudamericana (2004), pięć mistrzostw Argentyny (Apertura 2003, pół sezonu 2015, pół sezonu 2016/2017, pół sezonu 2017/2018, 2019/2020), Copa Argentina (2015), Supercopa Argentina (2019) i Puchar Ligi pod nazwą Copa Diego Maradona (2021).

Młody Tévez: „Uff! …. Jak dobrzy byliśmy?”

Stary Tévez: „Nie mieliśmy nic, eh.”

Carlos Tévez przez niecałych 8,5 lat spędzonych w drużynie Boca Juniors rozegrał 279 oficjalnych spotkań i strzelił 94 gole. 

W Copa Libertadores (wliczając też swe boje dla Corinthians) zanotował 71 meczów ze zdobytymi 22 bramkami. 

Dla reprezentacji Argentyny w latach 2004-2015 wystąpił 76 razy i 13-krotnie wpisał na listę strzelców. Niestety, z dorosłą drużyną narodową niczego nie wygrał – zdobył za to trzy wicemistrzostwa Copa América (2004, 2007 i 2015) oraz jedno drugie miejsce w Pucharze Konfederacji (2005). 

Zdobył za to złoto olimpijskie w 2004 roku z kadrą „Albicelestes” do lat 23, zostając też królem strzelców ów turnieju IO. Kiedy i czy w ogóle zobaczymy jeszcze Téveza na boisku? 

Comments are closed.