Nowy gospodarz Copa América

CONMEBOL zadecydował dzisiaj o przeniesieniu organizacji Copa América 2021 z Argentyny do….. Brazylii.

Dzisiaj w środku nocy naszego czasu Południowoamerykańska Konfederacja Piłkarska podjęła decyzję o odebraniu Argentynie praw do organizacji turnieju z powodu bardzo złej w ostatnim czasie sytuacji pandemicznej w Kraju Srebra.

Wcześniej wycofać się z organizacji CA musiała Kolumbia przez nieustające zamieszki i protesty ludności w ojczyźnie Pablo Escobara spowodowane próbą podwyższenia podatków przez rząd i niezadowoleniem ludzi z panującego tam systemu politycznego.

Ostatecznie spośród duetu Argentyna-Kolumbia, który pierwotnie miał organizować imprezę, oba państwa zostały pozbawione możliwości ugoszczenia imprezy.

Zatem CONMEBOL musiał wybrać nowego gospodarza. Pierwotnie spekulowano o przeniesieniu CA do Chile, Paragwaju, a nawet USA lub Kataru. Rozważano też możliwość definitywnego odwołania turnieju, lecz żadna z tych opcji nie ziściła się.

Drugi raz z rzędu turniej o mistrzostwo Ameryki Południowej odbędzie się w Kraju Kawy!

Turniej rozpocznie się 13. czerwca, a zakończy 10. lipca. Mecze CA 2021 podejmą stadiony w czterech miastach. Tymi miastami są Rio de Janeiro (dwa stadiony), stolica Brasília, Goiânia i Cuiabá.

Argentyna w fazie grupowej zmierzy się z innymi drużynami południowej części kontynentu – Chile (14. czerwca), Urugwajem (18. czerwca), Paragwajem (21. czerwca) i Boliwią (28. czerwca).

W drugiej grupie wystąpią drużyny z północnej części Ameryki Południowej, czyli Brazylia, Kolumbia, Peru, Ekwador oraz Wenezuela.

Do następnej rundy Copa América, czyli ćwierćfinałów awansują aż cztery z pięciu ekip w grupie.

Dotychczas Brazylia pięciokrotnie organizowała mistrzostwa Ameryki Południowej – w 1919, 1922, 1949, 1989 i ostatni czempionat w 2019. „Canarinhos” zawsze zwyciężali Copa América rozgrywaną na własnej ziemi. 

Comments are closed.