Diego Bóg Futbolu

Niezwykła książka przygotowana z okazji 60 urodzin Diega Maradony i oddana w Argentynie do druku tuż przed przedwczesną śmiercią wielkiego piłkarza. Gorąco polecamy i zachęcamy do zakupu bezpośrednio u wydawcy tutaj.

Podróż przez wspomnienia ponad 70 osób, które spotkały go na różnych etapach jego kariery, od występów w drużynie Cebollitas po lata spędzone w kolejnych klubach i w reprezentacji, najpierw jako piłkarz, a następnie trener. O Maradonie opowiadają między innymi: César Luis Menotti, Claudio Caniggia, Javier Mascherano, Carlos Valderrama, Nery Pumpido, Ubaldo Fillol, Careca, Alemäo, Gianfranco Zola, Bernd Schuster, Davor Šuker i wielu innych. Wstęp napisał Fernando Signorini, słynny trener przygotowania fizycznego Maradony w latach jego gry w Barcelonie, Napoli i w reprezentacji Argentyny.

Julio Ferrer urodził się w 1976 roku w La Placie. Jest dziennikarzem, pisarzem i nauczycielem. Współpracował z takimi magazynami, jak „La Pulseada” i „Revista 2016” oraz dziennikami: „Diagonales”, „El Día”, „Página/12”, „Tiempo Argentino”. Jest członkiem REDH Argentina, Sieci Intelektualistów i Artystów na rzecz Praw Człowieka. Autor takich książek, jak m.in.: Osvaldo Bayer íntimo. Conversaciones con el Eterno Libertario (2007), El oficio de periodista (2010) i Gregorio Selser. Una leyenda del periodismo latinoamericano (2018).

Comments are closed.