Recopa nie dla DyJ?

Prawdopodobnie zdobycie Superpucharu Ameryki Południowej przewyższy możliwości Defensa y Justicia. W pierwszym meczu o Recopę zawodnicy „El Halcón” ulegli 1:2 u siebie brazylijskim Palmeiras, co przed wyjazdowym rewanżem stawia ich w naprawdę trudnym położeniu.

Aktywniej spotkanie rozpoczął argentyński klub, lecz skuteczności zabrakło. Między innymi Weverton strzegący bramki przyjezdnych znakomicie obronił mocny strzał z centrum szesnastki Braiana Romero.

Niewykorzystana przewaga zemściła się już w 16 minucie. Nieupilnowany przez obronę napastnik Rony wybiegł sam na sam z Ezequielem Unsainem i celnym strzałem w powietrzu pokonał go.

Palmeiras, którzy słyną głównie z solidnej obrony przez długi czas wytrzymywali tu napór DyJ. Dopiero w 58 minucie Argentyńczykom udało się wyrównać za sprawą króla strzelców minionej Copa Sudamericana.

Walter Bou posłał asystę w pole karne, zaś tam niekryty Braian Romero bezpośrednim, mierzonym strzałem przy słupku umieścił piłkę w bramce Wevertona.

Za chwilę prowadzenie dla Palmeiras mógł odzyskać wprowadzony chwilę wcześniej z ławki rezerwowych Gustavo Scarpa. Jego groźny strzał z rzutu wolnego w trudach wybił Unsain.

Jednakże w 75 minucie przebojowy zmiennik gości – Gustavo Scarpa jeszcze raz przymierzył z rzutu wolnego i tym razem po palcach Unsaina znalazł drogę do siatki.

Oczywiście chłopcy Sebastiána Beccacece desperacko szukali kolejnego wyrównania, ale bez oczekiwanego skutku.

Walter Bou nawet zdobył ładnego gola po heroicznym, niskim uderzeniu w długi róg z boku pola bramkowego, ale sędzia tegoż gola anulował. Dlaczego? Ponieważ kolega Bou z ataku chwilę wcześniej znalazł się na minimalnym ofsajdzie.

Na swym Estadio Norberto Tomaghello w stołecznej dzielnicy Florencio Varela popularne „Sokoły” poległy 1:2. Skoro wtopiły już przed własnymi trybunami, to ciężko będzie im wskórać cokolwiek w boju na obcej ziemi.

Niestety, na rewanż do Brasílii za tydzień tryumfator ostatniej Copa Sudamericana najprawdopodobniej poleci tylko po to, aby polec z honorem w tym dwumeczu.

Defensa y Justicia vs Palmeiras 1:2 (0:1)

Gole – 0:1 Rony (16′), 1:1 Braian Romero (58′), 1:2 Gustavo Scarpa (75′)

Skład Defensa y Justicia: Ezequiel Unsain [C] – Matías Rodríguez, Adonis Frías, Fernando Meza, Marcelo Benítez – Enzo Fernández, Raúl Loaiza (76′, Luis Escalante) – Carlos Rotondi (77′, Eugenio Isnaldo), Walter Bou, Francisco Pizzini (69′, Tomás Martínez) – Braian Romero

Sędziował: Andrés Rojas (Kolumbia)

Argentyńskie kluby niestety przegrały oba starcia z brazylijskimi w tym tygodniu. Finaliści Libertadores z Kraju Kawy przechytrzyli na wyjeździe przedstawicieli Liga Profesional de Fútbol. 

Comments are closed.