U-23: klęska w drugim sparingu

Drugi mecz towarzyski reprezentacji Argentyny U-23 rozegrany w Japonii zakończył się całkowitym blamażem. Olimpijska kadra „Albicelestes” tym razem została rozbita 0:3 przez Japonię.

Po piątkowej wymęczonej, ale mimo wszystko wygranej 1:0 oczekiwania były znacznie większe. W poniedziałkowy wieczór czasu lokalnego Argentyńczycy pod wodzą Fernando Batisty mierzyli się z Japonią po raz drugi, teraz w mieście Fukuoka.

Niestety, przeszli zupełnie obok meczu. Gospodarze skrzętnie wykorzystali letarg zawodników w biało-błękitnych koszulkach.

Pierwszego gola „Niebiescy Samurajowie” strzelili tuż przed przerwą. Prowadzenie im dał Daichi Hayashi, wykorzystując akcję sam na sam po błędzie obrony argentyńskiej.

W drugiej połowie, w przeciągu pięciu minut dublet załadował Ko Itakura. Obrońca holenderskiego klubu Groningen, w którym na szerokie wody niegdyś wypływał choćby Urus Luis Suárez w obu przypadkach trafiał głową po dośrodkowaniu z kornera. Najpierw uderzeniem „ze łba” pokonał Jeremíasa Ledesmę w 68 minucie, a po 73 minutach ustalił wynik na 3:0.

Niestety, w dwumeczu Argentyńczycy zostali pokonani 1:3 przez organizatora najbliższych Igrzysk Olimpijskich. Dla Japonii takie dokopanie wyżej notowanemu oponentowi to mimo towarzyskiej rangi starć spory wyczyn.

Japonia vs Argentyna 3:0 (1:0)

Gole – Daichi Hayashi (45′), Ko Itakura (68′, 73′)

Skład Argentyny w tym meczu: Jeremías Ledesma – Hernán De la Fuente (46′, Matías Vargas), Nehuen Pérez [C], Nazareno Colombo, Alexandro Bernabei – Lucas González, Santiago Ascacibar, Santiago Colombatto (46′, Fernando Valenzuela) – Kevin MacAllister, Adolfo Gaich (83′, Enzo Cabrera), Juan Francisco Brunetta (69′, Benjamín Rollheiser)

Turniej olimpijski w Japonii rozpocznie się 21. lipca i potrwa do 7. sierpnia. Losowanie grup zostanie przeprowadzone 21. kwietnia w szwajcarskim Zurychu.