W dokończeniu wynik bez zmiany

Zaległe 17 minut spotkania trzeciej kolejki Copa de Liga Profesional w grupie B nie przyniosło zmiany rezultatu. Na stadionie Monumental José Fierro w Tucumánie miejscowy Atlético zremisował 1:1 z Huracánem.

Grupa B:

Atlético de Tucumán vs Huracán 1:1 (1:1)

Gole – 1:0 Augusto Lotti (18′), 1:1 Lucas Merolla (32′)

Na początku marca, w pierwotnym terminie mecz ten przerwano w 73 minucie przy stanie 1:1 wskutek awarii stadionowego oświetlenia oraz ulewnych opadów deszczu, które uniemożliwiły grę.

Dokończono go po trzech tygodniach. Zaległe 17 minut plus doliczony czas korekty rezultatu nie przyniosły. Znowu padało – jednak nie na tyle obficie, aby zaszły przeszkody w sfinalizowaniu pojedynku.

Atlético choć musiało radzić sobie z dwoma zawodnikami mniej od rywala (bo podczas pierwszej „transzy” tego starcia gracze gospodarzy zarobili dwie czerwone kartki), to utrzymało wynik remisowy.

Huracán był tutaj dowodzony przez dwójkę trenerów klubowych rezerw – Gabriela Rinaldiego i Gastóna Casasa, ponieważ kierownictwo „El Globo” po weekendzie rozstało się z dotychczasowym opiekunem pierwszej drużyny – Israelem Damonte.

Od nowej kolejki piłkarzami Huracánu opiekował się będzie Frank Kudelka, który przed tygodniem opuścił Newell’s Old Boys.

Skrót zarówno pierwotnie przerwanego starcia, jak i jego dokończenie:

W tabeli grupy B po tym remisie Huracán jest dziewiąty z siedmioma punktami. Atlético de Tucumán okupuje jedenastą lokatę mając oczek pięć.