Demolka w Superpucharze Argentyny

Stoczony minionej nocy zaległy bój o Supercopa Argentina za rok ubiegły zakończył się najprawdziwszą kanonadą. Na otwarcie nowego, przepięknego stadionu Único Madre de Las Ciudades w Santiago del Estero rozpędzony River Plate zdeklasował 5:0 Racing Club!

Starcie o krajowy Superpuchar otworzyło trafienie Rafaela Santosa Borré w 31 minucie. Kolumbijczyk strzelił głową po dośrodkowaniu z kornera Nicolása De La Cruza.

Piorunujący okres chłopcy Marcelo Gallardo mieli w środku drugiej połowy. Wówczas „Millonarios” wklepali rywalowi aż trzy gole w zaledwie cztery minuty.

69 minuta mijała, gdy wprowadzony chwilę wcześniej z ławki rezerwowych młody snajper Julián Álvarez zaliczył wejście smoka. Nowy goleador River niskim strzałem w długi róg z około ósmego metra podwyższył na 2:0. Chwilę po nim w akcji sam na sam trafił Nicolás De La Cruz.

W 73 minucie jakiekolwiek wątpliwości rozwiał samobój Leonela Miranda, który gra dla Racingu choć jest wychowankiem ich odwiecznego wroga – Independiente. Były młodzieżowy reprezentant Argentyny chcąc we własnej szesnastce powstrzymać nacierającego Matíasa Suáreza wślizgiem pokonał swego bramkarza…..

Gwóźdź do trumny ekipie z Avellanedy wbił wspomniany Matías Suárez. Reprezentant Argentyny dopiął swego w 81 minucie. Celując na pustą siatkę po asyście Juliána Álvareza ustalił rezultat na 5:0.

Racing Club vs River Plate 0:5 (0:1)

Gole – Rafael Santos Borré (31′), Julián Álvarez (69′), Nicolás De La Cruz (70′), Leonel Miranda (73′ – samobój), Matías Suárez (81′)

Składy obu drużyn:

Racing Club: Gabriel Arias [C] – Fabricio Domínguez, Leonardo Sigali (78′, Mauricio Martínez), Joaquín Novillo, Lorenzo Melgarejo – Nery Domínguez (66′, Darío Cvitanich), Matías Rojas (66′, Ignacio Piatti), Leonel Miranda, Tomás Chancalay (87′, Ezequiel Schelotto) – Enzo Copetti, Nicolás Reniero (46′, Aníbal Moreno)

Trener: Juan Antonio Pizzi

River Plate: Franco Armani [C] – Paulo Díaz, Robert Rojas, Héctor Martínez – Milton Casco, Enzo Pérez (82′, Leonardo Ponzio), Nicolás De la Cruz (82′, Bruno Zuculini), Jorge Carrascal (61′, Agustín Palavecino), Fabrizio Angileri – Matías Suárez (82′, Federico Girotti), Rafael Santos Borré (69′, Julián Álvarez)

Trener: Marcelo Gallardo

Sędziował: Darío Herrera

Żółte kartki: Domínguez, Sigali (Racing) – Díaz (River).

Mecz bez udziału publiczności z powodu pandemicznych obostrzeń.

Dla River Plate to drugi w historii Superpuchar Argentyny. Pierwszy zdobyli w 2018 roku.

A tutaj liczba oficjalnych trofeów zdobytych przez argentyńską wielką piątkę ogółem i tylko krajowych (jak widać, na tej drugiej liście River wyprzedził Boca):