CS: Triumf Defensa y Justicia!

Defensa y Justicia pokonała 3:0 Lanus w finale Copa Sudamerica 2020. Mecz rozegrano na stadionie im. Mario Alberto Kempes w Córdobie. To pierwsze trofeum założonego w 1935 roku klubu z Buenos Aires i największy sukces zespołu, który od 2014 roku gra w argentyńskiej ekstraklasie.

Piłkarze Defensa y Justicia prowadzeni przez znakomitego kiedyś napastnika Hernana Crespo nie przegrali ani jednego z dziewięciu meczów w Copa Sudamericana. Jest to dopiero piąty klub w historii tych rozgrywek, któremu udała się ta sztuka. W nagrodę zagrają od razu w fazie grupowej Copa Libertadores 2021 co i tak mieli już zagwarantowane poprzez udane występu ligowe.

Początek spotkania toczył się pod lekkie dyktando Lanus, który zdobył już to trofeum w 2013 roku. Wysoka temperatura (w Argentynie trwa lato) nie sprzyjała grze w piłkę i po trzydziestu minutach wenezuelski sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów. To pozytywnie podziałało na graczy Defensa y Justicia, którzy w 34. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Adonisa Friasa.

Lanus nie był w stanie sforsować obrony rywala, który w 62. minucie podwyższył wynik na 2:0 po strzale Brian Romero. W doliczonym już czasie gry wynik ustalił Urugwajczyk Washington Camacho.

Defensa y Justicia za zwycięstwo otrzymała 4 000 000 $ dolarów, co z wcześniejszymi nagrodami pozwoliło jej zarobić 6 575 000 $. Lanus za przegrany finał otrzymał 2 000 000 $.

Defensa y Justicia vs Lanus – 3:0 (1:0)
1:0 Adonis Frias (34′)
2:0 Brian Romero (62′)
3:0 Washington Camacho (90+2′).