CL: Udane występy argentyńskiego trio

Znakomicie spisały się w tym tygodniu trzy argentyńskie drużyny w 1/8 finału Copa Libertadores 2020. Racing Club i River Plate już zameldowały się w kolejnej rundzie, a Boca Juniors wygrało 1. mecz tej fazy na wyjeździe. Cieszy tym bardziej, że całe trio okazało się lepsze od drużyn brazylijskich.

Boca Juniors jest jedyną drużyną, która ma jeszcze mecz tej fazy do rozegrania. Pierwotnie swój pierwszy mecz z Internacionalem Porto Alegre Xeneizes mieli rozegrać w poprzednim  tygodniu, ale mecz został przełożony z powodu śmierci Diego Maradony. Bosteros w wyjazdowym meczu rozgrywanym przy ulewnych opadach deszczu wygrali 1:0 i przed rewanżem są zdecydowanym faworytem do awansu.

Pierwsi do ćwierćfinału zameldowali się gracze River Plate. Millonarios po wyjazdowym remisie 1:1 na wyjeździe z brazylijskim Athlético Paranaense musieli u siebie wygrać lub bezbramkowo zremisować. Przez długi czas pomimo ogromnej przewagi gospodarzy utrzymywał się właśnie wynik bezbramkowy. Dopiero w 84. minucie do siatki trafił Diego Nicolas De La Cruz Arcosa. Urugwajczyk nieskutecznie egzekwował rzut karny, ale piłka która trafiła w słupek ponownie trafiła pod jego nogi i dobitka była już skuteczna. W ćwierćfinale River Plate zmierzy się z urugwajskim Nacionalem Montevideo.

Sporą niespodziankę sprawił Racing Club, który mierzył się z obrońcą tytułu brazylijskim Flamengo Rio de Janeiro. Po remisie u siebie 1:1 La Academia była w trudnej sytuacji w rewanżu. Gospodarze w pierwszej połowie dominowali na murawie. Od 63. minuty musieli jednak grać w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Rodrigo Caio. Racing wykorzystał ten fakt bardzo szybko, bo już w 65. minucie objął prowadzenie po golu Leonardo Sigali. Mimo to grający w 10 gospodarze doprowadzili do remisu po trafieniu w doliczonym już czasie gry (90+3′) Williana Arao. Na całe szczęście gracze La Academia skuteczniej wykonywali rzuty karne, które wygrali 5:3 i w ćwierćfinale moją się spotkać z Boca Juniors.