CL: Rywale argentyńskiego trio

W piątek w paragwajskim Luque odbyło się losowanie par 1/8 finału Copa Libertadores 2020. Cała trójka argentyńskich drużyn, która pozostała w rywalizacji, trafiła na brazylijskich rywali. Boca Juniors i River Plate byli losowani z pierwszego koszyka (zwycięzcy grup), a Racing Club z drugiego (2. miejsce w grupie).

Boca Juniors i Racing Club znaleźli się w pierwszej połówce drabinki w towarzystwie aż 4 z 6 drużyn brazylijskich. Co ciekawe w razie wygrania swoich pojedynków w 1/8 finału w ćwierćfinale spotkałyby się ze sobą. Rywalem Xeneizes będzie Internacional Porto Alegre, aktualny lider brazylijskiej Serie A. Natomiast La Academia zmierzy się z Flamengo Rio de Janeiro,  obrońcą tytułu, mistrzem Brazylii i aktualnym wiceliderem w tabeli. Jak widać szczęście obu ekipom nie dopisało. W razie awansu którejś z argentyńskich ekipa do 1/2 finału w tej połówce drabinki zapewne znowu czekałby ich team z Brazylii. W górnej ćwiartce tej połówki znajdują się Gremio Porto Alegre, Santos, ekwadorski LDU Quito i paragwajskie Guarani i to kluby z kraju kawy są faworytami.

Zdecydowanie lepsze losowanie miał River Plate. Millonarios na początek zagrają z brazylijskim Atletico Paranense (aktualnie strefa spadkowa w Serie A), ale później czeka ich zwycięzca pary Independiente del Valle (Ekwador) z Nacionalem Montevideo (Urugwaj), a w ewentualnym półfinale ktoś z czwórki, Palmeiras, Delfin (Ekwador), Libertad (Paragwaj), Jorge Wilstermann (Boliwia). Ewidentnie los sprzyjał ekipie prowadzonej przez Marcelo Gallardo.

Pary 1/8 finału:

Guaraní (PAR) vs Gremio (BRA)
Independiente del Valle (ECU) vs Nacional (URU)
Delfín (ECU) vs Palmeiras (BRA)
Internacional (BRA) vs Boca Juniors (ARG)
Racing Club (ARG) vs Flamengo (BRA)
Libertad (PAR) vs Jorge Wilstermann (BOL)
Athlético Paranaense (BRA) vs River Plate (ARG)
Liga de Quito (ECU) vs Santos (BRA)

Comments are closed.