Termin wznowienia Copa Libertadores się nie zmienił

Południowoamerykańska federacja piłkarska zaplanowała wznowienie rywalizacji w Copa Libertadores w połowie września. Zastępca Sekretarza Generalnego CONMEBOL Gonzalo Belloso potwierdził w wywiadzie, że termin ten wciąż jest aktualny.

Odpowiednik europejskiej Ligi Mistrzów został zawieszony w połowie marca z powodu epidemii koronawirusa. Do tego momentu rozegrano dwie kolejki fazy grupowej. Federacja wyznaczyła wznowienie rywalizacji na 15 września, ale wciąż sytuacja nie jest pewna. Wszystkie federacje krajowe i władze tych państw muszą przyjąć przygotowany protokół sanitarny CONMEBOL, który zakłada, że drużyny mogą się przemieszczać bez obowiązku 14-dniowej kwarantanny.

Do tej pory protokół zatwierdziło sześć państw: Brazylia, Paragwaj, Wenezuela, Ekwador, Kolumbia i Boliwia. Rządy Argentyny, Peru, Chile i Urugwaju muszą wydać zgodę, aby drużyny z innych państw mogły wjechać do kraju i pozostać przez okres 72 godzin bez obowiązku 14 dniowej kwarantanny.

Belloso w wywiadzie dla Fox Sports Radio stwierdził: – Współpracujemy z krajowymi federacjami i rządami państw, aby zaakceptowały protokół sanitarny przez nas przygotowany. Jest on niczym innym jak zgodą na przyjazd 50 osób związanych z daną drużyną, kontrolowanych i przetestowanych, którzy zmierzą się na miejscu z kolejnymi 50 osobami przetestowanymi i kontrolowanymi.

Zapytany o sytuację w argentyńskim związku, dyrektor CONMEBOL był optymistą: – Mam duże zaufanie do AFA. Prezydent Claudio Tapia prowadzi rozmowy z rządem i ministrami. W najbliższy wtorek odbędzie się międzyresortowe spotkanie, które będzie dotyczyło spraw związanych z meczami, zdrowiem i transportem.

ole.com.ar

Comments are closed.