Wygrana z Chile

Reprezentacja Argentyny U23 pokonała 2:0 rówieśników z Chile w swoim drugim spotkaniu grupowym rozgrywanych w Kolumbii kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Mecz od początku zapowiadał się emocjonująco, bo Chilijczycy wygrali swoje dwa pierwsze spotkania 3:0 z Ekwadorem i 1:0 z Wenezuelą i przewodzili grupie A. Młodzi Albicelestes mieli za sobą tylko jedno spotkanie, wygrane 2:1 z Kolumbią, bo w drugiej serii spotkań pauzowali.

Argentyńczycy mecz rozegrali kapitalnie taktycznie. Szybko objęli prowadzenie w 8. minucie po trafieniu Nicolas Capaldo (Boca Juniors), a kilkanaście minut po przerwie na 2:0 podwyższył w 57. minucie Nehuen Perez (portugalskie Famalicao).

Argentyna U23 vs Chile U23 – 2:0 (1:0)
1:0 Nicolas Capaldo (8′)
2:0 Nehuen Perez (57′)

Albicelestes w kolejnym meczu zagrają ze słabiutkim Ekwadorem, a na koniec z Wenezuelą. Z każdej grupy awansują dwie najlepsze ekipy i pomiędzy sobą powalczą o dwa miejsca dające kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie.