Millonarios nowym liderem

W niedzielę rozegrano zaległy klasyk ligowy pomiędzy Independiente a River Plate. Górą byli Millonarios, którzy wygrali 2:1 i tym samym awansowali na pozycję lidera argentyńskiej Superligi.Liga wraca do gry po blisko miesięcznej przerwie w najbliższym tygodniu.

Do końca jej końca pozostało już tylko siedem kolejek. W niedzielę nadrobiono ostatnią ligową zaległość, która spowodowała spore zmiany w ligowej tabeli. Wygrana River Plate spowodowała, że podopieczni Marcelo Gallardo awansowali z 6. miejsca na fotel lidera. Millonarios mają teraz tyle samo punktów co Argentinos Juniors i oczko przewagi nad Boca Juniors i Lanus oraz dwa nad Velezem Sarsfield. Tabela ligowa ogólnie jest bardzo spłaszczona, bo 11. w tabeli Atletico Tucuman traci do lidera pięć oczek.

Bohaterem niedzielnego spotkania był kolumbijski napastnik River Plate Rafael Borre, który strzelił obie bramki dla gości. Prawdopodobnie dla losów spotkania kluczowym momentem była 62. minuta spotkania gdy przy stanie 1:1 drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał obrońca gospodarzy Alexander Barboza.

Independiente vs River Plate – 1:2 (0:1)
0:1 Rafael Borre (24′)
1:1 Silvio Romero (47′)
1:2 Rafael Borre (69′)