Copa Argentina dla River Plate!

CA River Plate rozbił 3:0 w finale Copa Argentina 2019 drużynę Central Cordoba. Mecz rozegrano na stadionie Malvinas Argentinas w Mendozie. Millonarios zdobyli to trofeum po raz trzeci w ciągu ostatnich czterech lat. Wcześniej triumfowali w 2016 i 2017 roku.

Nie było niespodzianki w finale Copa Argentina. Pomimo dominacji Millonarios w całym spotkaniu to Central byli bliżsi otwarcia wyniku spotkania. Najpierw w 19. minucie potężnym strzałem z dystansu popisał się Gervasio Núñez, a kilka minut później okazję miał Jonathan Herrera. W obu przypadkach pewnie interweniował Franco Armani. Później już do głosu doszła ekipa Marcela Gallardo. Najpierw w 31. minucie gola strzelił Ignacio Scocco, a w drugiej połowie wynik podwyższyli Ignacio Fernández (68′) i Julián Álvarez (72′).

Triumf w Copa Argentina to 11 triumf za kadencji Marcelo Gallardo trwającej już 5,5 roku. Po meczu zakomunikował oficjalnie, że pozostaje trenerem River Plate na kolejny rok.

River Plate dzięki triumfowi zagrają bezpośrednio w fazie grupowej Copa Libertadores. W razie porażki musieliby przebijać się przez kwalifikacje. Skorzystało na tym również Atlético Tucumán, które dzięki temu zagra w kwalifikacjach Pucharu Wyzwolicieli.

River Plate vs Central Cordoba – 3:0 (1:0)
1:0 Ignacio Scocco (31′)
2:0 Ignacio Fernández (68′)
3:0 Julián Álvarez (72′)