Kadrowicze z Superligi na listopad

Milowymi krokami nadchodząca mecze reprezentacyj narodowych. Na listopadowe zgrupowania selekcjonerzy powołali 35. piłkarzy występujących dla argentyńskich klubów. Zobaczmy, kto z Superligi będzie miał możliwość bronienia honoru swojego kraju w najbliższym tygodniu:

Piłkarzy podzieliliśmy ze względu na przynależność klubową:

BOCA JUNIORS (7 piłkarzy):

  • Junior Alonso (Paragwaj, 26 lat, obrońca)
  • Esteban Andrada (Argentyna, 28 lat, bramkarz)
  • Nicolás Capaldo (Argentyna U-23, 21 lat, pomocnik)
  • Frank Fabra (Kolumbia, 28 lat, lewy obrońca)
  • Jan Hurtado (Wenezuela U-23, 19 lat, napastnik)
  • Alexis MacAllister (Argentyna, 20 lat pomocnik)
  • Manuel Roffo (Argentyna U-23, 19 lat, bramkarz)

VÉLEZ SARSFIELD (6 piłkarzy):

  • Luis Abram (Peru, 23 lata, obrońca)
  • Hernán De La Fuente (Argentyna U-23, 22 lata, obrońca)
  • Nicolás Domínguez (Argentyna, 21 lat, pomocnik)
  • Cristian Núñez (Paragwaj U-23, 22 lata, pomocnik)
  • Francisco Ortega (Argentyna U-23, 20 lat, obrońca)
  • Lucas Robertone (Argentyna U-23, 22 lata, pomocnik)

RACING CLUB (3 piłkarzy):

  • Carlos Olses (Wenezuela U-23, 19 lat, bramkarz)
  • Matías Rojas (Paragwaj, 24 lata, pomocnik)
  • Matías Zaracho (Argentyna U-23, 21 lat, pomocnik)

Gabriel Arias (Chile, 31 lat, bramkarz) wraz z całą kadrą chilijską przedwcześnie zakończył udział w listopadowym zgrupowaniu ze względu na napiętą sytuację we własnej ojczyźnie.

SAN LORENZO DE ALMAGRO (3 piłkarzy):

  • Ángel Romero (Paragwaj, 27 lat, skrzydłowy)
  • Óscar Romero (Paragwaj, 27 lat, skrzydłowy)
  • Adolfo Gaich (Argentyna U-23, 20 lat, napastnik)

BANFIELD (3 piłkarzy):

  • Claudio Bravo (Argentyna U-23, 22 lata, obrońca)
  • Facundo Cambeses (Argentyna U-23, 22 lata, bramkarz)
  • Agustín Urzi (Argentyna U-23, 19 lat, pomocnik)

INDEPENDIENTE (2 piłkarzy):

  • Martín Campaña (Urugwaj, 30 lat, bramkarz)
  • Gastón Silva (Urugwaj, 25 lat, obrońca)

NEWELL’S OLD BOYS (2 piłkarzy):

  • Luís Leal (Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, 32 lata, napastnik)
  • Facundo Nadalín (Argentyna U-23, 22 lata, prawy obrońca)

HURACÁN (2 piłkarzy):

  • Saúl Salcedo (Paragwaj U-23, 22 lat, obrońca)
  • Antony Silva (Paragwaj, 35 lat, bramkarz)

DEFENSA Y JUSTICIA (2 piłkarzy):

  • Braian Ojeda Rodríguez (Paragwaj U-23, 19 lat, pomocnik)
  • Aldo Maiz (Paragwaj U-23, 19 lat, pomocnik)

LANÚS (1 piłkarzy):

  • Juan Pablo Cozzani (Argentyna U-23, 20 lat, bramkarz)

TALLERES (1 piłkarz):

  • Andrés Cubas (Paragwaj, 23 lata, pomocnik)

ARGENTINOS JUNIORS (1 piłkarz):

  • Fausto Vera (Argentyna U-23, 19 lat, pomocnik)

GODOY CRUZ (1 piłkarz):

  • Richard Prieto (Paragwaj U-23, 22 lata, skrzydłowy)

Powołanie do reprezentacji Argentyny U-23 otrzymał również 22-letni napastnik drugoligowego Barracas Central – Fernando Valenzuela.

Na listopadowe mecze reprezentacyj narodowych powołania nie otrzymał żaden piłkarz River Plate na prośbę samych „Millonarios”, którzy w trakcie zbliżającego się terminu FIFA muszą rozegrać mecz półfinału Copa Argentina z Estudiantes de Caseros.

Ponadto ekipa Marcelo Gallardo nie chce stracić żadnego piłkarza przed czekającym 23. listopada finałem Copa Libertadores.

Dodajmy, iż ze względu na występ w półfinale Pucharu Argentyny również Lanús nie oddelegował swoich futbolistów do reprezentacyj narodowych (za wyjątkiem Juana Pablo Cozzaniego, który występuje tylko w rezerwach).

Harmonogram meczów z udziałem reprezentacyj, w których występują argentyńscy ligowcy:

Pierwsza kolejka:

  • 13. listopada, środa, (Al-Hilal Stadium – Omdurman, SUD), h 20:00 – Sudan vs Wyspy Świętego Tomasza i Książęca [eliminacje Pucharu Narodów Afryki]
  • 14. listopada, czwartek, (Stadion Vasil Levski – Sofia, BUL), h 18:00 – Bułgaria vs Paragwaj
  • 14. listopada , czwartek, (Estadio Gran Canaria – Las Palmas [Wyspy Kanaryjskie], ESP), h 20:30 – Reprezentacja Wysp Kanaryjskich vs Argentyna U-23 [pierwotnie rywalem Argentyny miało być Chile U-23, lecz Chilijczycy wycofali się ze zgrupowania wobec zbyt małej ilości piłkarzy w swojej ekipie. Stało się tak, ponieważ chilijscy zawodnicy z ligi rodzimej odmówili przyjazdu na zgrupowanie w odpowiedzi na napiętą sytuację w ich kraju]
  • 15 listopada, czwartek/piątek, (Hard Rock Stadium – Miami Gardens [Floryda], USA), h 2:30 – Peru vs Kolumbia
  • 15. listopada, piątek, (King Saud University Stadium – Rijad, KSA), h 18:00 – Brazylia vs Argentyna
  • 15. listopada, piątek, (Puskás Aréna – Budapeszt, HUN), h 19:00 – Węgry vs Urugwaj
  • 15. listopada, piątek/sobota, (Estadio Dr Nicolás Leoz – Asunción, PAR), h 23:00 – Paragwaj U-23 vs Wenezuela U-23

Druga kolejka:

  • 17. listopada, niedziela, (Estadio Gran Canaria – Las Palmas [Wyspy Kanaryjskie], ESP), h 17:15/20:30 – Argentyna U-23 vs Brazylia U-23/USA U-23
  • 17. listopada, niedziela, (Estadio Tigo Manuel Ferreira – Asunción, PAR), h 22:00 – Paragwaj U-23 vs Wenezuela U-23
  • 18. listopada, poniedziałek, (Estádio Nacional 12 de Julho – São Tomé, STP), h 17:00 – Wyspy Świętego Tomasza i Książęca vs Ghana [eliminacje Pucharu Narodów Afryki]
  • 18. listopada, poniedziałek, (Bloomfield Stadium – Tel Aviv, ISR), h 20:15 – Argentyna vs Urugwaj
  • 19. listopada, wtorek, (King Saud University Stadium – Rijad, KSA), h 19:00 – Arabia Saudyjska vs Paragwaj
  • 20 listopada, wtorek/środa, (Red Bull Arena – Harrison [New Jersey], USA), h 2:00 – Ekwador vs Kolumbia
  • 20 listopada, wtorek/środa, (Estadio Nacional – Lima, PER), h 2:30 – Peru vs Chile (mecz został odwołany, ponieważ chilijscy piłkarze w odpowiedzi na falę masowych protestów ludzi we własnym kraju postanowili wycofać się z udziału w tymże spotkaniu).

Comments are closed.