Będzie zmiana areny finału Copa Libertadores?

Chile to pod względem PKB na głowę najbogatszy kraj Ameryki Południowej. Jednak ostatnimi czasy nie dzieje się tam dobrze. Protesty w kraju miedzi przeciwko ogólnym podwyżkom cen trwają od trzech tygodni. Od 18 października nie rozegrano żadnego meczu w lidze chilijskiej! Z powodu zamieszek społecznych odwołano w Santiago planowany szczyt klimatyczny COP25 (przeniesiono go do Madrytu).

Wobec tych niepokojących wydarzeń niewykluczona jest również nagła zmiana areny finału Copa Libertadores, który przecież ma odbyć się 23 listopada na Estadio Nacional w chilijskiej stolicy – Santiago.

Póki co CONMEBOL posiadający kompetencje odnośnie decyzji dotyczącej zmiany miejsca finału nie chce tego robić, ale być może zajdzie taka konieczność. Póki co nic nie wskazuje na to, aby protesty miały zostać złagodzone. Chilijski rząd pod przewodnictwem tamtejszego prezydenta Juana Sebastiána Piñery obiecuje, że finał ostatecznie zostanie bezpiecznie rozegrany tam, gdzie go zaplanowano.

Przypomnijmy, iż w decydującym starciu tegorocznego Pucharu Wyzwolicieli zmierzą się brazylijski Flamengo z broniącym tytułu River Plate. Od tego roku finał jest rozstrzygany w jednym meczu, przeprowadzonym na ustalonym wcześniej neutralnym gruncie (wcześniej grano dwa mecze, na obiekcie każdego z finalistów).

Comments are closed.