Finał Copa Sudamericana 2020 w Córdobie

CONMEBOL wybrał Estadio Mario Kempes w argentyńskim mieście Córdoba na organizatora finału przyszłorocznej Copa Sudamericana. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, iż finał następnej edycji Libertadores zostanie przeprowadzony na słynnej brazylijskiej Maracanie w Rio de Janeiro.

Na mogącym pomieścić 57 tysięcy osób obiekcie pod patronatem króla strzelców Mundialu 1978 dotychczas rozgrywano decydujące spotkania Copa Argentina, raz obiektowi temu (w 2016 roku) powierzono krajowy Superpuchar. Z rzadka występuje tutaj reprezentacja „Albicelestes”.

To drugi największy obiekt piłkarski Argentyny po stołecznym El Monumental. Nic więc dziwnego, że jest ze stadionów-organizatorów, kiedy kraj srebra pełni funkcję gospodarza jakiegoś ważnego turnieju. Odbywały się tu mecze Copa América w 2011 roku. W Córdobie będą także grane spotkania przyszłorocznej „nietypowej” Copa América.

Na co dzień starcia w roli miejscowych toczy tu klub Talleres. Do połowy 2017 roku, przez 3,5 roku ze stadionu im. Mario Kempesa korzystał również inny kordobański team – Belgrano. Od sezonu 2017/2018 popularni „Los Piratas” wrócili jednak na swój macierzysty Gigante de Alberdi.

Jedno spotkanie, na wcześniej ustalonym neutralnym gruncie w finałach południowoamerykańskich pucharów przeprowadza się od bieżącego roku.

W 2019 finał Copa Libertadores zostanie przeprowadzony na Estadio Nacional w chilijskiej stolicy – Santiago, zaś finałem Sudamericany zajmie się Estadio General Pablo Rojas (Nueva Olla) w stolicy paragwajskiej – Asunción (arenę finału CS zmieniano dwukrotnie – pierwotnie planowano rozegrać go na Estadio Nacional w peruwiańskiej Limie, a później na innym obiekcie w Asunción – Estadio Defensores del Chaco).

Comments are closed.