Ligowcy w październikowych meczach kadry,cz.2

Podsumowanie występów 33. argentyńskich ligowców w drugiej kolejce październikowego terminu FIFA na mecze reprezentacji narodowych.

Piłkarzy podzieliliśmy ze względu na przynależność klubową:

VÉLEZ SARSFIELD (5 piłkarzy):

• Luis Abram (Peru, 23 lata, obrońca) – rozegrał pełne 90 minut spotkania towarzyskiego Peru vs Urugwaj (1:1)
  • Hernán De La Fuente (Argentyna U-23, 22 lata, obrońca) – rozegrał pełne 90 minut spotkania towarzyskiego Meksyk U-23 vs Argentyna U-23 (1:1)
  • Nicolás Domínguez (Argentyna, 21 lat, pomocnik) – wszedł na boisko w 57 minucie spotkania towarzyskiego Argentyna vs Ekwador (6:1), zastępując Lucasa Alario. Strzelił gola uderzeniem zza pola karnego w 82 minucie – jest to jego pierwsze reprezentacyjne trafienie. Łącznie rozegrał około 35 minut
  • Francisco Ortega (Argentyna U-23, 20 lat, obrońca) – rozegrał pełne 90 minut spotkania towarzyskiego Meksyk U-23 vs Argentyna U-23 (1:1)
  • Lucas Robertone (Argentyna U-23, 22 lata, pomocnik) – wszedł na boisko w 64 minucie spotkania towarzyskiego Meksyk U-23 vs Argentyna U-23 (1:1). Zagrał łącznie przez około 25 minut. Zaliczył asystę przy wyrównującym golu dla Argentyńczyków

SAN LORENZO DE ALMAGRO (4 piłkarzy):

• Adolfo Gaich (Argentyna U-23, 20 lat, napastnik) – wszedł na boisko w 64 minucie spotkania towarzyskiego Meksyk U-23 vs Argentyna U-23 (1:1). Zagrał łącznie przez około 25 minut
  • Marcelo Herrera (Argentyna U-23, 20 lat, obrońca) – całe spotkanie towarzyskie Meksyk U-23 vs Argentyna U-23 (1:1) przesiedział na ławce rezerwowych
  • Ángel Romero (Paragwaj, 27 lat, napastnik) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 68 minut spotkania towarzyskiego Słowacja vs Paragwaj (1:1). W 68 minucie spotkania zmieniony przez Derlisa Gonzáleza
  • Óscar Romero (Paragwaj, 27 lat, napastnik) – wszedł na boisko w 61 minucie spotkania towarzyskiego Słowacja vs Paragwaj (1:1), zastępując Braiana Samudio. Zaliczył asystę przy golu Alejandro Romero Gamarry. Rozegrał łącznie około 30 minut

LANÚS (4 piłkarzy):

• Tomás Belmonte (Argentyna U-23, 21 lat, pomocnik) – wszedł na boisko w 57 minucie spotkania towarzyskiego Meksyk U-23 vs Argentyna U-23 (1:1). Zagrał łącznie przez około 35 minut. Strzelił gola głową na 1:1
  • Juan Pablo Cozzani (Argentyna U-23, 20 lat, bramkarz) – całe spotkanie towarzyskie Meksyk U-23 vs Argentyna U-23 (1:1) przesiedział na ławce rezerwowych
  • José Luis Sinisterra (Kolumbia U-23, 21 lat, napastnik) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 67 minut spotkania towarzyskiego Peru U-23 vs Kolumbia U-23 (1:0). W 67 minucie spotkania zmieniony przez Jorge Carrascala
  • Lucas Vera (Argentyna U-23, 22 lata, pomocnik) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 64 minuty spotkania towarzyskiego Meksyk U-23 vs Argentyna U-23 (1:1). W 64 minucie zmieniony przez Claudio Bravo

RIVER PLATE (3 piłkarzy):

• Jorge Carrascal (Kolumbia U-23, 21 lat, pomocnik) – wszedł na boisko w 67 minucie spotkania towarzyskiego Peru U-23 vs Kolumbia U-23 (1:0), zastępując José Luisa Sinisterrę. Rozegrał łącznie około 25 minut
  • Paulo Díaz (Chile, 25 lat, obrońca) – nie znalazł się w kadrze meczowej na spotkanie towarzyskie Chile vs Gwinea (3:2), ponieważ został zwolniony przez selekcjonera, aby mógł wrócić na treningi River Plate
  • Robert Rojas (Paragwaj, 23 lata, obrońca) – całe spotkanie towarzyskie Słowacja vs Paragwaj (1:1) przesiedział na ławce rezerwowych

PS. Piłkarze River Plate zostali zwolnieni z powołań do dorosłej reprezentacji Argentyny oraz jej kadry U-23 ze względu przygotowań do półfinałowego El Superclásico w Copa Libertadores.

Warto odnotować, iż również trener seniorskiej reprezentacji Kolumbii nie powołał żadnego futbolisty „Millonarios”, ale to bardziej z tego względu, iż preferuje piłkarzy grających w Europie i Meksyku.

BANFIELD (3 piłkarzy):

• Claudio Bravo (Argentyna U-23, 22 lata, obrońca) – wszedł na boisko w 64 minucie spotkania towarzyskiego Meksyk U-23 vs Argentyna U-23 (1:1). Zagrał łącznie przez około 25 minut
  • Facundo Cambeses (Argentyna U-23, 22 lata, bramkarz) – rozegrał pełne 90 minut spotkania towarzyskiego Meksyk U-23 vs Argentyna U-23 (1:1)
  • Agustín Urzi (Argentyna U-23, 19 lat, pomocnik) – całe spotkanie towarzyskie Meksyk U-23 vs Argentyna U-23 (1:1) przesiedział na ławce rezerwowych

BOCA JUNIORS (2 piłkarzy):

• Junior Alonso (Paragwaj, 26 lat, obrońca) – rozegrał pełne 90 minut spotkania towarzyskiego Słowacja vs Paragwaj (1:1). Nie upilnował strzelającego rywala przy bramce dla Słowaków
  • Jan Hurtado (Wenezuela U-23, 19 lat, napastnik) – nie znalazł się w kadrze meczowej na spotkanie towarzyskie Wenezuela U-23 vs Boliwia U-23 (0:0), ponieważ został zwolniony przez selekcjonera, aby mógł wrócić na treningi Boca Juniors

PS. Piłkarze Boca Juniors zostali zwolnieni z powołań do dorosłej reprezentacji Argentyny oraz jej kadry U-23 ze względu przygotowań do półfinałowego El Superclásico w Copa Libertadores.

Warto odnotować, iż również trener seniorskiej reprezentacji Kolumbii nie powołał żadnego futbolisty „Xeneizes”, ale to bardziej z tego względu, iż preferuje piłkarzy grających w Europie i Meksyku.

INDEPENDIENTE (2 piłkarzy):

• Martín Campaña (Urugwaj, 30 lat, bramkarz) – całe spotkanie towarzyskie Peru vs Urugwaj (1:1) przesiedział na ławce rezerwowych
  • Gastón Silva (Urugwaj, 25 lat, obrońca) – całe spotkanie towarzyskie Peru vs Urugwaj (1:1) przesiedział na ławce rezerwowych

RACING CLUB (2 piłkarze):

• Gabriel Arias (Chile, 31 lat, bramkarz) – całe spotkanie towarzyskie Chile vs Gwinea (3:2) przesiedział na ławce rezerwowych
  • Carlos Olses (Wenezuela U-23, 19 lat, bramkarz) – wszedł na boisko w 81 minucie spotkania towarzyskiego Wenezuela U-23 vs Boliwia U-23 (0:0). Zagrał łącznie przez około 10 minut

TALLERES (2 piłkarze):

• Nahuel Bustos (Argentyna U-23, 21 lat, napastnik) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 64 minuty spotkania towarzyskiego Meksyk U-23 vs Argentyna U-23 (1:1). W 64 minucie zmieniony przez Lucasa Robertone
  • Facundo Medina (Argentyna U-23, 20 lat, obrońca) – rozegrał pełne 90 minut spotkania towarzyskiego Meksyk U-23 vs Argentyna U-23 (1:1)

NEWELL’S OLD BOYS (1 piłkarz):

• Luís Leal (Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, 32 lata, napastnik) – rozegrał pełne 90 minut spotkania eliminacji do Pucharu Narodów Afryki na linii Wyspy Świętego Tomasza i Książęca vs Mauritius (2:1). Strzelił jednego gola. Wyspy Świętego Tomasza i Książęca awansowały do następnej rundy eliminacyjnej (pierwszy mecz wygrały 3:1, a Luís Leal strzelił w nim dwa gole)

HURACÁN (1 piłkarz):

• Antony Silva (Paragwaj, 35 lat, bramkarz) – całe spotkanie towarzyskie Słowacja vs Paragwaj (1:1) przesiedział na ławce rezerwowych

GIMNASIA LA PLATA (1 piłkarz):

• Jesús Vargas (Wenezuela U-23, 19 lat, napastnik) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał pierwszą połowę spotkania towarzyskiego Wenezuela U-23 vs Boliwia U-23 (0:0). W przerwie meczu zmieniony przez José Alejandro Rivasa

ARGENTINOS JUNIORS (1 piłkarz):

• Fausto Vera (Argentyna U-23, 19 lat, pomocnik) – całe spotkanie towarzyskie Meksyk U-23 vs Argentyna U-23 (1:1) przesiedział na ławce rezerwowych

UNIÓN DE SANTA FE (1 piłkarz):

• Marcos Peano (Argentyna U-23, 20 lat, bramkarz) – całe spotkanie towarzyskie Meksyk U-23 vs Argentyna U-23 (1:1) przesiedział na ławce rezerwowych

22-letni napastnik drugoligowego Barracas Central – Carlos Fernando Valenzuela rozpoczął w wyjściowym składzie mecz towarzyski Meksyk U-23 vs Argentyna U-23 (1:1). Grał w nim do 64 minuty, kiedy został zmieniony przez Adolfo Gaicha.