Kadra U-23 remisuje pierwszy mecz w Meksyku

W pierwszym z dwóch październikowych spotkań na ziemi meksykańskiej przeciwko lokalnej drużynie narodowej do lat 23. olimpijska reprezentacja Argentyny wymęczyła remis 2:2. Na stadionie w mieście Juárez padło wiele bramek, jednak nie wyłoniono lepszego. Relacja:

Estadio Benito Juárez (Juárez)

Meksyk vs Argentyna 2:2 (1:1)

Gole – 1:0 Vladimir Loroña (15′), 2:0 Cristian Romero (21′), 2:1 Érick Aguirre (53′ – pen.), 2:2 Lucas Robertone (62′)

W pierwszym październikowym towarzyskim pojedynku między Argentyną U-23, a ich rówieśnikami z Meksyku nie udało się wyłonić zwycięzcy, chociaż gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Niemniej entuzjastycznie nastawieni młodzi „Albicelestes” za każdym razem stosunkowo szybko odpowiadali na cios rywali.

Już po kwadransie rywalizacji Meksyk objął prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Fernando Beltrána na trafienie głową zamienił obrońca Vladimir Loroña. Jednak sześć minut później dośrodkowanie z kornera Lucasa Robertone otworzyło drogę do bramki Cristianowi Romero. Obrońca Genoa CFC także uderzeniem głową zaskoczył goalkeepera rywali.

U progu drugiej odsłony młodzi przedstawiciele ekipy „El Tri” wtórnie wyszli na plus za sprawą trafienia z rzutu karnego Éricka Aguirre (trener Fernando Batista za nadmierne protesty pod adresem sędziego po podyktowaniu jedenastki wyleciał na trybuny), aczkolwiek niecałe dziesięć minut nastąpiła kolejna riposta Argentyńczyków.

Niedopilnowany w polu karnym Lucas Robertone przejął futbolówkę po dograniu od klubowego kolegi z Vélezu – Hernána De La Fuente, którego nie potrafili zatrzymać meksykańscy obrońcy i z centrum pola karnego bezpośrednim strzałem przy słupku ustalił rezultat na 2:2.

Zaznaczmy, iż chłopcy Fernando Batisty dowieźli wynik nierozstrzygnięty do końca radząc sobie w osłabieniu przez ostatni kwadrans zawodów! W 76 minucie za brutalny faul czerwoną kartkę obejrzał napastnik, który zanotował już przetarcie z dorosłą reprezentacją – Adolfo Gaich.

Skład Argentyny: Facundo Cambeses – Hernán De La Fuente, Cristian Romero, Marcos Senesi, Claudio Bravo – Fausto Vera [C], Santiago Colombatto (90+1′, Tomás Belmonte) – Lucas Robertone (68′, Nahuel Bustos), Agustín Urzi (87′, Francisco Ortega), Lucas Rodríguez (68′, Fernando Valenzuela) – Adolfo Gaich

Drugie starcie towarzyskie olimpijskich kadr Argentyny i Meksyku odbędzie się nocą z wtorku na środę o godzinie 1:00 naszego czasu na Estadio Hidalgo w Pachuce.