Zmęczeni Talleres za burtą Copa Argentina

Naprawdę mało odpoczynku mieli w ostatnich dniach Talleres. Piątkowej nocy grali spotkanie ligowe w Tucumanie, które przegrali 1:2. Ledwie dwa dni później w oddalonym od Tucumánu o 950 km Rosario przyszło im stoczyć bitwę 1/8 finału Pucharu Argentyny przeciwko Almagro, które zamyka tabelę jednej z dwóch grup Primera Nacional. Kordobanie sensacyjnie ulegli niedawnym pogromcom Boca Juniors, wobec czego wypadli za burtę turnieju.

Estadio Marcelo Bielsa, tzw. El Coloso del Parque (Rosario – obiekt Newell’s Old Boys)

Almagro vs Talleres 1:0 (1:0)

Gol – Facundo Suárez (43′)

Trudno pojąć dlaczego AfA nakazała Talleres rozegrać pucharowy bój ledwie dwa dni po ich potyczce ligowej. Urugwajski trener kordoban Alexander Medina wystawił praktycznie najsilniejszy skład – niemal identyczny w porównaniu do tego, który wojował przeciwko Atlético de Tucumán. Nie dziwota dlaczego wyczerpani piłkarze okazali się słabsi od wypoczętych zawodników drugoligowego outsidera.

Almagro w sierpniu wyeliminowało po rzutach karnych z krajowego pucharu samą Boca Juniors, więc mimo niskiej pozycji zajmowanej w Primera Nacional chyba żaden rywal na krajowej arenie im niestraszny.

Czerwona latarnia drugoligowego szczebla zwyciężyła 1:0 po bramce zdobytej tuż przed końcem pierwszej połowy. Trafienie Facundo Suáreza uzyskane niskim strzałem w długi róg zza pola karnego rozstrzygnęło bitwę na korzyść „Tricolor”.

W drugiej połowie wyczerpani Talleres nie podołali zadaniu odrobienia strat – między innymi zaliczyli uderzenie w poprzeczkę z rzutu wolnego oraz dalekosiężny strzał wybity przez bramkarz Christiana Limousina.

Wobec tej porażki „La T” zablokowali sobie ostatnią drogę do przyszłorocznej Copa Libertadores (przypomnijmy, iż kordobanie uczestniczyli w tegorocznej edycji CL, aczkolwiek odpadli już w trzeciej rundzie eliminacyjnej – choć podczas tej krótkiej przygody wyautowali brazylijskiego giganta São Paulo FC).

Ostatni pojedynek 1/8 finału CA pomiędzy Estudiantes La Plata, a trzecioligowym Sportivo Estudiantes odbędzie się w najbliższy czwartek na stadionie im. Julio Grondony w stołecznym mieście Sarandí.

Almagro w 1/16 finału wyeliminowało już Boca, a niebawem podczas ćwierćfinału sprawdzi umiejętności River Plate! To spotkanie już w piątek na stadionie Malvinas Argentinas w Mendozie.

Pamiętajmy, iż „Millonarios” ze względu przygotowań do El Superclásico w półfinale Libertadores nie muszą oddelegować grosa piłkarzy na zgrupowania reprezentacyj narodowych, więc przeciwko Almagro będą mogli wystąpić zasadniczo najsilniejszą jedenastką.

Ponadto na ten pojedynek może wrócić Juan Fernando Quintero. Kolumbijczyk właśnie wyleczył poważną kontuzję zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie i wręcz pali się do gry.

Comments are closed.