Kadrowicze z Superligi na październik

Zbliżają się październikowe mecze reprezentacyj. Na bieżące zgrupowania drużyn narodowych powołanych zostało 33. piłkarzy występujących dla argentyńskich klubów. Zobaczmy, kto z Superligi będzie miał możliwość bronienia honoru swojego kraju w najbliższych dniach:

Piłkarzy podzieliliśmy ze względu na przynależność klubową:

VÉLEZ SARSFIELD (5 piłkarzy):

  • Luis Abram (Peru, 23 lata, obrońca)
  • Hernán De La Fuente (Argentyna U-23, 22 lata, obrońca)
  • Nicolás Domínguez (Argentyna, 21 lat, pomocnik)
  • Francisco Ortega (Argentyna U-23, 20 lat, obrońca)
  • Lucas Robertone (Argentyna U-23, 22 lata, pomocnik)

SAN LORENZO DE ALMAGRO (4 piłkarzy):

  • Adolfo Gaich (Argentyna U-23, 20 lat, napastnik)
  • Marcelo Herrera (Argentyna U-23, 20 lat, obrońca)
  • Ángel Romero (Paragwaj, 27 lat, napastnik)
  • Óscar Romero (Paragwaj, 27 lat, napastnik)

LANÚS (4 piłkarzy):

  • Tomás Belmonte (Argentyna U-23, 21 lat, pomocnik)
  • Juan Pablo Cozzani (Argentyna U-23, 20 lat, bramkarz)
  • José Luis Sinisterra (Kolumbia U-23, 21 lat, napastnik)
  • Lucas Vera (Argentyna U-23, 22 lata, pomocnik)

RIVER PLATE (3 piłkarzy):

  • Jorge Carrascal (Kolumbia U-23, 21 lat, pomocnik)
  • Paulo Díaz (Chile, 25 lat, obrońca)
  • Robert Rojas (Paragwaj, 23 lata, obrońca)

PS. Piłkarze River Plate zostali zwolnieni z powołań do dorosłej reprezentacji Argentyny oraz jej kadry U-23 ze względu przygotowań do półfinałowego El Superclásico w Copa Libertadores.

Warto odnotować, iż również trener seniorskiej reprezentacji Kolumbii nie powołał żadnego futbolisty „Millonarios”, ale to bardziej z tego względu, iż preferuje piłkarzy grających w Europie i Meksyku.

BANFIELD (3 piłkarzy):

  • Claudio Bravo (Argentyna U-23, 22 lata, obrońca)
  • Facundo Cambeses (Argentyna U-23, 22 lata, bramkarz)
  • Agustín Urzi (Argentyna U-23, 19 lat, pomocnik)

BOCA JUNIORS (2 piłkarzy):

  • Junior Alonso (Paragwaj, 26 lat, obrońca)
  • Jan Hurtado (Wenezuela U-23, 19 lat, napastnik)

PS. Piłkarze Boca Juniors zostali zwolnieni z powołań do dorosłej reprezentacji Argentyny oraz jej kadry U-23 ze względu przygotowań do półfinałowego El Superclásico w Copa Libertadores.

Warto odnotować, iż również trener seniorskiej reprezentacji Kolumbii nie powołał żadnego futbolisty „Xeneizes”, ale to bardziej z tego względu, iż preferuje piłkarzy grających w Europie i Meksyku.

INDEPENDIENTE (2 piłkarzy):

  • Martín Campaña (Urugwaj, 30 lat, bramkarz)
  • Gastón Silva (Urugwaj, 25 lat, obrońca)

RACING CLUB (2 piłkarze):

  • Gabriel Arias (Chile, 31 lat, bramkarz)
  • Carlos Olses (Wenezuela U-23, 19 lat, bramkarz)

TALLERES (2 piłkarzy):

  • Nahuel Bustos (Argentyna U-23, 21 lat, napastnik)
  • Facundo Medina (Argentyna U-23, 20 lat, obrońca)

NEWELL’S OLD BOYS (1 piłkarz):

  • Luís Leal (Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, 32 lata, napastnik)

HURACÁN (1 piłkarz):

  • Antony Silva (Paragwaj, 35 lat, bramkarz)

GIMNASIA LA PLATA (1 piłkarz):

  • Jesús Vargas (Wenezuela U-23, 19 lat, napastnik)

ARGENTINOS JUNIORS (1 piłkarz):

  • Fausto Vera (Argentyna U-23, 19 lat, pomocnik)

UNIÓN DE SANTA FE (1 piłkarz):

  • Marcos Peano (Argentyna U-23, 20 lat, bramkarz)

Powołanie do reprezentacji Argentyny U-23 otrzymał również 22-letni napastnik drugoligowego Barracas Central – Fernando Valenzuela.

Harmonogram meczów z udziałem reprezentacyj, w których występują argentyńscy ligowcy:

Pierwsza kolejka:

  • 9. października, środa, h 15:00 (Anjalay Stadium, Belle Vue Harel – MAU) – Mauritius vs Wyspy Świętego Tomasza i Książęca [eliminacje Pucharu Narodów Afryki]
  • 9. października, środa, h 20:45 (Signal Iduna Park – Dortmund, GER) – Niemcy vs Argentyna
  • 10. października, czwartek, h 20:45 (Stadion Mladost – Kruševac, SRB) – Serbia vs Paragwaj
  • 10. października, piątek, h 22:00 (Estadio Miguel Grau – Callao, PER) – Peru U-23 vs Kolumbia U-23
  • 11. października, czwartek/piątek, h 2:30 (Arena Pernambuco – Recife, BRA) – Brazylia U-23 vs Wenezuela U-23
  • 12. października, piątek/sobota, h 1:00 (Estadio Centenario – Montevideo, URU) – Urugwaj vs Peru
  • 12. października, sobota, h 18:00 (Estadio José Rico Pérez – Alicante, ESP) – Kolumbia vs Chile
  • 13. października, sobota/niedziela, h 3:00 (Estadio Benito Juárez – Juárez, MEX) – Meksyk U-23 vs Argentyna U-23

Druga kolejka:

  • 13. października, niedziela, h 16:00 (Estadio Manuel Martínez Valero – Elche, ESP) – Ekwador vs Argentyna
  • 13. października, niedziela, h 18:00 (Estádio Nacional 12 de Julho – São Tomé, STP) – Wyspy Świętego Tomasza i Książęca vs Mauritius [eliminacje Pucharu Narodów Afryki]
  • 13. października, niedziela, h 20:15 (Estadio Miguel Grau – Callao, PER) – Peru U-23 vs Kolumbia U-23
  • 13. października, niedziela, h 20:45 (Národný Futbalový Štadión – Bratysława, SVK) – Słowacja vs Paragwaj
  • 15. października, wtorek, h 18:00 (Estadio José Rico Pérez – Alicante, ESP) – Chile vs Gwinea
  • 15. października, wtorek, h 22:00 (Estadio Olímpico de la UCV – Caracas, VEN) – Wenezuela U-23 vs Boliwia U-23
  • 16. października, wtorek/środa, h 1:00 (Estadio Hidalgo – Pachuca, MEX) – Meksyk U-23 vs Argentyna U-23
  • 16. października, wtorek/środa, h 3:30 (Estadio Nacional – Lima, PER) – Peru vs Urugwaj.

Comments are closed.