Messi najlepszym piłkarzem świata!

Na dzisiejszej gali FIFA w Mediolanie wyróżniono najwybitniejsze postaci piłkarskiego świata za bieżący rok. Najlepszym piłkarzem globu A.D. 2019 wybrany został Argentyńczyk, którego przedstawiać nie trzeba. Szósty raz w życiu nagrodę Światowej Federacji Piłkarskiej dla futbolisty roku odebrał Lionel Messi!

Żywa legenda FC Barcelony w głosowaniu zwyciężył holenderskiego obrońcę Virgila Van Dijka oraz swojego odwiecznego rywala – Cristiano Ronaldo (CR7 był tak pewien porażki, że nawet nie pojawił się na gali). Messi chociaż nie wygrał w tym roku ani Ligi Mistrzów z „Barçą”, ani Copa América z reprezentacją Argentyny, to swoimi nadludzkimi umiejętnościami wywarł największe wrażenie na głosujących.

Poprzednio Messi tytuł najlepszego piłkarza globu wywalczył w latach 2009, 2010, 2011, 2012 i 2015. Wraca więc na piedestał na czteroletniej przerwie. Dzięki tegorocznemu tryumfowi wyprzedził Portugalczyka pod względem wszystkich zdobytych tytułów najlepszego piłkarza wg FIFA.

Oczywiście Messi załapał się również do jedenastki roku, w której oprócz niego z Ameryki Południowej jest tylko brazylijski goalkeeper Alisson.

Ponadto gol „Boskiego Leo”  (jego czarodziejska podcinka ze spotkania przeciwko Betisowi rozegranego w kwietniu) załapał się do wyboru na najpiękniejszą bramkę roku, ale w tym plebiscycie Argentyńczyk przegrał z węgierskim zawodnikiem Dánielem Zsórim, który zasadził fenomenalne „golazo” z przewrotki w meczu ligi rodzimej, gdzie jego Debreczyn pojedynkował się z Ferencvárosem.

Kandydatką, którą zajęła trzecie miejsce nota bene była bramka z Superliga Argentina! Chodzi tu o cudowne trafienie Juana Fernando Quintero z lutowego starcia River Plate przeciwko Rosario Central. Poniżej możemy przypomnieć sobie bajeczny strzał Kolumbijczyka leczącego dziś kontuzję kolana:

Messi nie jest jedynym Argentyńczykiem wyróżnionym na tegorocznej gali FIFA, ponieważ nagrodę fair play otrzymał legendarny w kraju tanga szkoleniowiec Marcelo Bielsa oraz prowadzony przezeń angielski drugoligowiec Leeds United.

Comments are closed.