Boca Juniors liderem Superliga Argentina

ReynosoGol

Po sześciu kolejkach ligowych Boca Juniors nie tylko nadal jest jedyną drużyną bez straconego gola, ale również plasuje się na szczycie tabeli. Minionej nocy „Xeneizes” po szybkim trafieniu Emanuela Reynoso pokonali 1:0 na La Bombonera przeciętnych aktualnie Estudiantes La Plata. Chłopcy Gustavo Alfaro z jednej strony mogli wygrać wyżej, a z drugiej równie dobrze mogli nie wygrać wcale. U samego progu starcia bowiem otrzymali gola sprezentowanego przez bramkarza gości, a później sami zmarnowali multum okazji strzeleckich.

Podobnie, jak w czwartej serii spotkań przeciwko Banfield zawodnicy w niebiesko-żółtych koszulkach rozpoczęli od zadania oponentowi błyskawicznego ciosu. Już w 3 minucie spotkania szybka zespołowa akcja wyprowadzona od bramkarza Estebana Andrady. Najpierw strzał z dalszej odległości Alexisa MacAllistera pokracznie wybił przed siebie Mariano Andújar, dzięki czemu z dobitką pospieszył Emanuel Reynoso i zza pola bramkowego posłał futbolówkę do siatki. Przebywający wówczas wśród rezerwowych i obserwujący przed końcem kariery swoich następców Carlos Tévez bił brawo na stojąco!

Radząc sobie bez wciąż kontuzjowanych Mauro Zárate, Eduardo Salvio tudzież Ramóna Ábili drużyna gospodarzy tym razem jednak prowadząc nie cofnęła się do obrony, a nadal przeważała. Wprawdzie po chwili laplateńczycy nieomal wyrównaliby, aczkolwiek po rzucie rożnym ich gracz Federico González skiksował w polu bramkowym nawet nie oddając strzału z tak bliskiej odległości, po czym Andrada ofiarnie złapał futbolówkę.

Podwyższyć dla „Bosteros” mógł Sebastián Villa. Kolumbijskiemu skrzydłowemu niestety nie dopisała skuteczność – za pierwszym podejściem niskim strzałem z ubocza pola karnego wycelował piłkę prosto do rąk interweniującego Andújara, a za drugim podejściem (będąc na nieco ostrzejszym kącie od bramki) pechowo chybił.

Własne trafienie zaliczyć mógł też Alexis MacAllister, notując znakomitą szansę zza piątego metra, aczkolwiek otrzymawszy dośrodkowanie prawą flanką oddał nieprecyzyjne uderzenie, jakie przy pomocy obrońcy na raty wychwycił doświadczony goalkeeper przyjezdnych.

Reynoso

W drugiej połowie sytuacja praktycznie się nie zmieniła – Boca bezowocnie szukała kolejnych trafień. Niskie uderzenie z dystansu Franco Soldano przeleciało minimalnie obok słupka, próba z rzutu wolnego wykonanego za linią boczną szesnastki Alexisa MacAllistera została ofiarnie wybita przez Andújara, ponadto jeden strzał w boczną siatkę zanotował wybiegający sam na sam Carlos Tévez.

Estudiantes zaś niemal wyrównali straty dzięki piłkarzowi wypożyczonemu właśnie z Boca! Zmiennik Mateo Retegui w jednej okazji wybiegł w szesnastce naprzeciw Andrady i zdołał przeciąć piłkę nad składającym się do interwencji reprezentantem Argentyny. Ku wielkiej uldze uderzył ją zbyt lekko, dzięki czemu piłkę szczupakiem na korner ofiarnie wybił Marcelo Weigandt. Niewiele zabrakło, aby złota passa „arquero” miejscowych została przerwana….

U kresu zawodów pokaz nieporadności ofensywnej dał wenezuelski nastolatek Jan Hurtado. Młodzieniaszek raz otoczony obrońcami w szesnastce fatalnie chybił nad poprzeczką, a przy innej okazji niskim przymierzeniem tuż zza pola karnego spudłował centymetry obok słupka. Cóż, Wenezuelczyk musi jeszcze poczekać na swojego debiutanckiego gola w barwach „Azul y Oro”. Póki co radzi sobie beznadziejnie.

Summa summarum wynik 1:0 nie uległ korekcie. Co jest ważniejsze? Przejęcie fotelu lidera klasyfikacji ze zdobytymi 14 punktami? A może fakt, iż Esteban Andrada w barwach najpopularniejszego argentyńskiego klubu nie przepuścił gola już od 958 minut (nie skapitulował przez 10 ostatnich oficjalnych meczów Boca)?

Biorąc pod uwagę również reprezentację jest niepokonany w oficjalnych spotkaniach od 1048 minut! Absolutny rekord w historii klubu (rekord Argentyny w tej dziedzinie wynosi 1101 minut i należy do Pedro Isusiego – bramkarza Independiente z lat 20-tych ubiegłego stulecia)!

Boca Juniors vs Estudiantes La Plata 1:0 (1:0)

Gol – Emanuel Reynoso (3′)

Skład Boca Juniors: Esteban Andrada – Marcelo Weigandt, Lisandro López, Carlos Izquierdoz [C], Frank Fabra – Iván Marcone, Nicolás Capaldo – Sebastián Villa (68′, Jan Hurtado), Emanuel Reynoso (88′, Agustín Obando), Alexis MacAllister (68′, Carlos Tévez) – Franco Soldano

Sędziował: Facundo Tello

Żółte kartki: Marcone, Weigandt, Capaldo, Fabra (Boca) – I. Gómez, Kalinski (Estudiantes)

Za tydzień nie tracący póki co bramek „Bosteros” stoczą najprawdziwszy hit. W siódmej ligowej kolejce, sobotniego wieczora zmierzą się na wyjeździe przeciwko San Lorenzo de Almagro. Nie dość, że derby, to jeszcze bezpośrednia potyczka o pierwsze miejsce! Będzie się działo!

Comments are closed.