Ligowcy we wrześniowych meczach kadry, cz.2

Podsumowanie występów prawie 40. argentyńskich ligowców w drugiej kolejce wrześniowego terminu FIFA na mecze reprezentacji narodowych. Aż pięciu z nich wpisało się na listę strzelców!

Piłkarzy podzieliliśmy według przynależności klubowej:

RIVER PLATE (10 piłkarzy):

• Julián Álvarez (Argentyna U-23, 19 lat, napastnik) – wszedł na boisko w 87 minucie spotkania towarzyskiego Argentyna U-23 vs Kolumbia U-23 (3:1). Zagrał łącznie przez około pięć minut
  • Franco Armani (Argentyna, 32 lata, bramkarz) – całe spotkanie towarzyskie Meksyk vs Argentyna (0:4) przesiedział na ławce rezerwowych. Nie zagrał z powodu lekkiej kontuzji
  • Jorge Carrascal (Kolumbia U-23, 21 lat, pomocnik) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 75 minut spotkania towarzyskiego Argentyna U-23 vs Kolumbia U-23 (3:1). W 75 minucie zmieniony
  • Ezequiel Centurión (Argentyna U-23, 22 lata, bramkarz) – całe spotkanie towarzyskie Argentyna U-23 vs Kolumbia U-23 (3:1) przesiedział na ławce rezerwowych
  • Paulo Díaz (Chile, 25 lat, obrońca) – rozegrał pełne 90 minut spotkania towarzyskiego Honduras vs Chile (2:1). Przez całe spotkanie był kapitanem chilijskiej drużyny narodowej. Pod sam koniec meczu obejrzał żółtą kartkę
  • Lucas Martínez Quarta (Argentyna, 23 lata, obrońca) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 83 minuty spotkania towarzyskiego Meksyk vs Argentyna (0:4). W 83 minucie meczu zmieniony przez Leonardo Balerdiego
  • Gonzalo Montiel (Argentyna, 22 lata, prawy obrońca) – rozegrał pełne 90 minut spotkania towarzyskiego Meksyk vs Argentyna (0:4)
  • Exequiel Palacios (Argentyna, 20 lat, pomocnik) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 54 minuty spotkania towarzyskiego Meksyk vs Argentyna (0:4). Zaliczył dwie asysty. W 54 minucie zmieniony przez Nicolása Domíngueza
  • Robert Rojas (Paragwaj, 23 lata, obrońca) – rozegrał pełne 90 minut spotkania towarzyskiego Jordania vs Paragwaj (2:4). Strzelił gola głową w 75 minucie starcia! Był to jego pierwszy mecz w drużynie narodowej rozpoczęty w wyjściowej jedenastce
  • Rafael Santos Borré (Kolumbia, 23 lata, napastnik) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 71 minut spotkania towarzyskiego Kolumbia vs Wenezuela (0:0). W 71 minucie zmieniony przez Duvána Zapatę

BOCA JUNIORS (6 piłkarzy):

• Junior Alonso (Paragwaj, 26 lat, obrońca) – rozegrał pełne 90 minut spotkania towarzyskiego Jordania vs Paragwaj (2:4). Przez cały mecz pełnił funkcję kapitana drużyny. Obejrzał żółtą kartkę
  • Esteban Andrada (Argentyna, 28 lat, bramkarz) – rozegrał pełne 90 minut spotkania towarzyskiego Meksyk vs Argentyna (0:4)
  • Jorman Campuzano (Kolumbia, 23 lata, pomocnik) – wszedł na boisko w 57 minucie spotkania towarzyskiego Kolumbia vs Wenezuela (0:0). Zagrał łącznie przez około 35 minut
  • Nicolás Capaldo (Argentyna U-23, 20 lat, pomocnik) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 63 minuty spotkania towarzyskiego Argentyna U-23 vs Kolumbia U-23 (3:1). W 63 minucie spotkania zmieniony przez Santiago Colombatto
  • Jan Hurtado (Wenezuela, 19 lat, napastnik) – rozegrał pełne 90 minut spotkania towarzyskiego Kolumbia vs Wenezuela (0:0)
  • Alexis MacAllister (Argentyna, 20 lat, pomocnik) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 65 minut spotkania towarzyskiego Meksyk vs Argentyna (0:4). Był to jego pierwszy w karierze mecz w wyjściowej jedenastce „Albicelestes”. W 65 minucie starcia zmieniony przez Roberto Pereyrę

SAN LORENZO DE ALMAGRO (5 piłkarzy):

• Nahuel Barrios (Argentyna U-23, 21 lat, pomocnik) – całe spotkanie towarzyskie Argentyna U-23 vs Kolumbia U-23 (3:1) przesiedział na ławce rezerwowych
  • Adolfo Gaich (Argentyna, 20 lat, napastnik) – wszedł na boisko w 87 minucie spotkania towarzyskiego Meksyk vs Argentyna (0:4) zastępując Rodrigo De Paula. Zagrał łącznie przez około pięć minut. Zadebiutował w dorosłej reprezentacji Argentyny
  • Marcelo Herrera (Argentyna U-23, 20 lat, prawy obrońca) – wszedł na boisko w 87 minucie spotkania towarzyskiego Argentyna U-23 vs Kolumbia U-23 (3:1) zastępując Facundo Murę. Zagrał łącznie przez około pięć minut
  • Ángel Romero (Paragwaj, 27 lat, napastnik) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 87 minut spotkania towarzyskiego Jordania vs Paragwaj (2:4). W 87 minucie zmieniony przez Antonio Sanabrię
  • Óscar Romero (Paragwaj, 27 lat, napastnik) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 68 minut spotkania towarzyskiego Jordania vs Paragwaj (2:4). Strzelił gola w 61 minucie spotkania. W 68 minucie zmieniony przez Miguela Almiróna

VÉLEZ SARSFIELD (4 piłkarzy):

• Luis Abram (Peru, 23 lata, obrońca) – rozegrał pełne 90 minut spotkania towarzyskiego Brazylia vs Peru (0:1). Strzelił głową zwycięskiego dla swojej drużyny gola w 84 minucie!
  • Nicolás Domínguez (Argentyna, 21 lat, pomocnik) – wszedł na boisko w 54 minucie spotkania towarzyskiego Meksyk vs Argentyna (0:4) zastępując Exequiela Palaciosa. Zagrał łącznie przez około 35 minut
  • Francisco Ortega (Argentyna U-23, 20 lat, lewy obrońca) – rozegrał pełne 90 minut spotkania towarzyskiego Argentyna U-23 vs Kolumbia U-23 (3:1)
  • Lucas Robertone (Argentyna U-23, 22 lata, pomocnik) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 87 minut spotkania towarzyskiego Argentyna U-23 vs Kolumbia U-23 (3:1). Zaliczył asystę w 33 minucie dośrodkowaniem z rzutu wolnego. W 87 minucie zmieniony przez Juliána Álvareza

INDEPENDIENTE (3 piłkarzy):

• Martín Campaña (Urugwaj, 30 lat, bramkarz) – całe spotkanie towarzyskie USA vs Urugwaj (1:1) przesiedział na ławce rezerwowych
  • Jorge Nicolás Figal (Argentyna, 25 lat, obrońca) – całe spotkanie towarzyskie Meksyk vs Argentyna (0:4) przesiedział na ławce rezerwowych
  • Gastón Silva (Urugwaj, 25 lat, obrońca) – całe spotkanie towarzyskie USA vs Urugwaj (1:1) przesiedział na ławce rezerwowych

BANFIELD (3 piłkarzy):

• Claudio Bravo (Argentyna U-23, 22 lata, lewy obrońca) – całe spotkanie towarzyskie Argentyna U-23 vs Kolumbia U-23 (3:1) przesiedział na ławce rezerwowych
  • Julián Carranza (Argentyna U-23, 19 lat, napastnik) – wszedł na boisko w 76 minucie spotkania towarzyskiego Argentyna U-23 vs Kolumbia U-23 (3:1) zastępując Ezequiela Ponce. Zagrał łącznie przez około kwadrans starcia. Strzelił gola w 82 minucie zawodów
  • Agustín Urzi (Argentyna U-23, 19 lat, pomocnik) – całe spotkanie towarzyskie Argentyna U-23 vs Kolumbia U-23 (3:1) przesiedział na ławce rezerwowych

RACING CLUB (2 piłkarzy):

• Gabriel Arias (Chile, 31 lat, bramkarz) – całe spotkanie towarzyskie Honduras vs Chile (2:1) przesiedział na ławce rezerwowych
  • Matías Zaracho (Argentyna, 21 lat, pomocnik) – całe spotkanie towarzyskie Meksyk vs Argentyna (0:4) przesiedział na ławce rezerwowych

HURACÁN (2 piłkarzy):

• Saúl Salcedo (Paragwaj, 22 lata, obrońca) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 83 minuty spotkania towarzyskiego Jordania vs Paragwaj (2:4). W 83 minucie zmieniony przez Gustavo Gómeza
  • Antony Silva (Paragwaj, 35 lat, bramkarz) – rozegrał pełne 90 minut spotkania towarzyskiego Jordania vs Paragwaj (2:4). Wpuścił dwa gole przed przerwą, ale poza tym prezentował się nieźle

NEWELL’S OLD BOYS (1 piłkarz):

• Luís Leal (Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, 32 lata, napastnik) – znalazł się poza kadrą meczową na spotkanie Gwinea Bissau vs Wyspy Świętego Tomasza i Książęca (2:1) w ramach eliminacji Mundialu 2022. Przedwcześnie opuścił zgrupowanie z powodu konfliktu wewnętrznego w drużynie. Jego ojczyzna odpadła z walki o awans na turniej finałowy

ESTUDIANTES LA PLATA (1 piłkarz):

• Facundo Mura (Argentyna U-23, 20 lat, obrońca) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 87 minut spotkania towarzyskiego Argentyna U-23 vs Kolumbia U-23 (3:1). W 87 minucie zmieniony przez Marcelo Herrerę

ARGENTINOS JUNIORS (1 piłkarz):

• Fausto Vera (Argentyna U-23, 19 lat, pomocnik) – wszedł na boisko w 76 minucie spotkania towarzyskiego Argentyna U-23 vs Kolumbia U-23 (3:1) zastępując Santiago Ascacibara. Łącznie z doliczonym czasem grał przez około kwadrans zawodów

GODOY CRUZ (1 piłkarz):

• Kevin Gutiérrez (Argentyna U-23, 22 lata, pomocnik) – całe spotkanie towarzyskie Argentyna U-23 vs Kolumbia U-23 (3:1) przesiedział na ławce rezerwowych

LANÚS (1 piłkarz):

• Juan Pablo Cozzani (Argentyna U-23, 20 lat, bramkarz) – całe spotkanie towarzyskie Argentyna U-23 vs Kolumbia U-23 (3:1) przesiedział na ławce rezerwowych

Przy okazji zaznaczmy, iż w reprezentacji Argentyny U-23 zagrał 22-letni napastnik drugoligowego Barracas Central – Fernando Valenzuela. Wszedł on na boisko w 63 minucie spotkania towarzyskiego Argentyna U-23 vs Kolumbia U-23 (3:1). Łącznie rozegrał tam około półgodziny.