11-tki klubów Superligi

Przypuszczalne wyjściowe składy 24. drużyn, które będą rywalizowały w argentyńskiej Superlidze sezonu 2019/2020 (stan na wrzesień 2019):

Pogrubioną czcionką piłkarze sprowadzeni do danego klubu w zimowym mercado:

BOCA JUNIORS

Esteban Andrada (Marcos Díaz) – Marcelo Weigandt (Julio Buffarini/Kevin MacAllister), Carlos Izquierdoz [C] (Paolo Goltz), Lisandro López (Junior Alonso), Emmanuel Más (Frank Fabra) – Daniele De Rossi (Nicolás Capaldo/Agustín Almendra), Iván Marcone (Jorman Campuzano) – Eduardo Salvio (Sebastián Villa), Mauro Zárate (Carlos Tévez), Alexis MacAllister (Emanuel Reynoso/Agustín Obando) – Ramón Ábila (Franco Soldano/Jan Hurtado)

PS. Gastón Ávila zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i nie zagra co najmniej do końca roku.

Trener: Gustavo Alfaro

*****************************************************************************

RIVER PLATE

Franco Armani (Germán Lux/Enrique Bologna) – Gonzalo Montiel (Elías López), Lucas Martínez Quarta (Robert Rojas), Javier Pinola [C] (Paulo Díaz/Kevin Sibille), Milton Casco (Fabrizio Angileri) – Ignacio Fernández (Cristian Ferreira), Exequiel Palacios (Bruno Zuculini), Enzo Pérez (Leonardo Ponzio/Santiago Sosa), Juan Fernando Quintero (Nicolás De La Cruz/Jorge Carrascal) – Rafael Santos Borré (Matías Suárez/Benjamín Rollheiser), Lucas Pratto (Ignacio Scocco/Julián Álvarez)

Trener: Marcelo Gallardo

*****************************************************************************

SAN LORENZO DE ALMAGRO

Nicolás Navarro (Sebastián Torrico/José Devecchi) – Gino Peruzzi (Marcelo Herrera), Ramón Arias (Gonzalo Rodríguez/Gianluca Ferrari), Fabricio Coloccini [C] (Santiago Vergini/Federico Gattoni), Bruno Pittón (Elías Pereyra) – Lucas Menossi (Manuel Insaurralde/Emanuel Maciel), Gerónimo Poblete (Mauro Pittón/Matías Palacios) – Ángel Romero (Ezequiel Cerutti/Héctor Fertoli), Fernando Belluschi (Juan Ramírez), Óscar Romero (Nahuel Barrios/Rubén Botta) – Adam Bareiro (Nicolás Blandi/Adolfo Gaich/Alexander Díaz)

Trener: Diego Monarriz (tymczasowo)

PS. Víctor Salazar zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i nie zagra w piłkę przynajmniej do marca.

*****************************************************************************

INDEPENDIENTE

Martín Campaña [C] (Milton Álvarez/Gonzalo Rehak) – Fabricio Bustos, Jorge Nicolás Figal (Alan Franco), Gastón Silva (Alexander Barboza), Juan Sánchez Miño (Gastón Togni) – Lucas Romero (Nicolás Domingo), Pablo Pérez (Domingo Blanco/Carlos Benavídez) – Sebastián Palacios (Francisco Pizzini), Martín Benítez (Mauro Molina), Cecilio Domínguez (Andrés Felipe Roa) – Silvio Romero (Cristian Chávez/Alan Velasco)

Trener: Fernando Berón (tymczasowo)

PS. Pablo Hernández zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i nie zagra do końca roku.

*****************************************************************************

RACING CLUB

Gabriel Arias (Javier García/Carlos Olses/Gastón Gómez) – Iván Pillud (José Luis Rodríguez Bebanz), Alejandro Donatti (Nery Domínguez/Rodrigo Schlegel), Leonardo Sigali (Lucas Orbán), Eugenio Mena (Alexis Soto) – Marcelo Díaz (Mauricio Martínez) – Walter Montoya (Julián López), Matías Zaracho, Matías Rojas (David Barbona) – Darío Cvitanich (Jonathan Cristaldo), Lisandro López [C] (Nicolás Reniero)

Trener: Eduardo Coudet

PS. Augusto Solari doznał kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie i nie zagra do końca roku.

PS2Diego González zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i nie zagra w piłkę przynajmniej do marca.

*****************************************************************************

ESTUDIANTES LA PLATA

Mariano Andújar [C] (Jerónimo Pourtau) – Facundo Sánchez (Mauricio Rosales), Jonathan Schunke (Juan Fuentes), Gonzalo Jara (Nazareno Colombo/Juan Ignacio Díaz), Facundo Mura (Iván Erquiaga) – Iván Gómez (Andrés Ayala), Enzo Kalinski (Diego García/Franco Sivetti) – Manuel Castro (Ángel González), Gastón Fernández (Nahuel Estévez/Juan Bautista Cejas), Matías Pellegrini (Edwar López) – Federico González (Mateo Retegui)

Trener: Gabriel Milito

*****************************************************************************

DEFENSA Y JUSTICIA

Ezequiel Unsain (Nicolás Avellaneda) – Julio César González (Nicolás Tripichio), Juan Rodríguez (Gonzalo Piovi), Héctor Martínez (Marcelo Herrera/Adonis Frías), Rafael Delgado [C] (Marcelo Benítez) – Alexis Castro (Diego Rodríguez/Aldo Maíz), Raúl Loaiza (Francisco Cerro/Enzo Coacci), Neri Cardozo (Guido Mainero/Braian Ojeda Rodríguez) – Bautista Merlini (Nicolás Maná), Nicolás Fernández (Fernando Márquez), Juan Martín Lucero (Ignacio Aliseda)

Trener: Mariano Soso

*****************************************************************************

GODOY CRUZ

Roberto Ramírez (Andrés Mehring) – Miguel Jacquet (Agustín Álvarez), Néstor Breitenbruch (Joaquín Varela), Tomás Cardona (Nahuel Arena), Agustín Aleo (Gabriel Alanís/Marcos Rouzies) – Kevin Gutiérrez (Franco González/Iván Smith), Fabián Henríquez (Valentín Burgoa/Agustín Manzur), Juan Andrada (Facundo Barboza/Marcelo Freites) – Leandro Vella (Sebastián Lomónaco/Ezequiel Bullaude), Santiago García [C] (Miguel Ángel Merentiel/Joaquín Mateo), Juan Francisco Brunetta (Tomás Badaloni/Richard Prieto)

Trener: Daniel Oldrá

PS. Luciano Pizarro został odsunięty od składu drużyny za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, którego dokonał prowadząc samochód pod wpływem alkoholu.

*****************************************************************************

VÉLEZ SARSFIELD

Lucas Hoyos (Alexander Domínguez) – Tomás Guidara (Fabián Cubero), Lautaro Giannetti [C] (Matías De Los Santos/Tobías Coppo), Luis Abram (Hernán De La Fuente/Miguel Brizuela), Braian Cufré (Francisco Ortega) – Lucas Robertone (Álvaro Barreal/Cristian Núñez), Nicolás Domínguez (Fernando Gago), Gastón Giménez (Pablo Galdames) – Agustín Bouzat (Thiago Almada), Maximiliano Romero (Leandro Fernández), Lucas Janson (Nazareno Bazán)

Trener: Gabriel Heinze

*****************************************************************************

LANÚS

Agustín Rossi (Guillermo Sara) – Leonel Di Plácido (José Luis Gómez), Ezequiel Muñoz (Tiago Pagnussat/Alexandro Bernabei), Lautaro Valenti (Rolando García Guerreño/Nicolás Thaller), Nicolás Pasquini (Luciano Abecasis/Darío Cáceres) – Marcelino Moreno (Lucas Vera/Gabriel Carrasco), Facundo Quignon (Tomás Belmonte), Pedro De La Vega (Gastón Lódico) – Carlos Auzqui (José Luis Sinisterra), José Sand (Nicolás Orsini), Lautaro Acosta [C] (Pablo Martínez)

Trener: Luis Zubeldía

*****************************************************************************

BANFIELD

Esteban Conde (Iván Arboleda) – Luciano Gómez (Rodrigo Arciero), Renato Civelli [C] (Alexis Maldonado), Luciano Lollo, Claudio Bravo (Sebastián Dubarbier) – Jorge Rodríguez (Israel Damonte/Nicolás Linares), Sergio Vittor (Matías Moya) – Juan Álvarez (Reinaldo Lenis/Hernán Toledo), Jesús Dátolo (Julián Carranza), Agustín Urzi (Nicolás Bertolo/Claudio Villagra) – Junior Arias (Agustín Fontana)

Trener: Julio César Falcioni

PS. Jonás Gutiérrez doznał kontuzji kolana, przez którą nie zagra co najmniej do kwietnia.

*****************************************************************************

ROSARIO CENTRAL

Jeremías Ledesma (Josué Ayala/Marcelo Miño) – Nahuel Molina Lucero (Jonás Aguirre), Diego Novaretti (Facundo Almada), Matías Caruzzo [C] (Miguel Barbieri), Emanuel Brítez (Nicolás Colazo) – Ciro Rius (Agustín Allione), Leonardo Gil (Néstor Ortigoza), Fabián Rinaudo (Rodrigo Villagra/Francesco Lo Celso), Diego Zabala (Joaquín Pereyra) – Lucas Gamba (Alan Marinelli), Claudio Riaño (Sebastián Ribas)

Trener: Diego Cocca

PS1. Óscar Cabezas leczy kontuzję zerwanych więzadeł krzyżowych i wróci do gry dopiero pod koniec roku

PS2. Fernando Zampedri zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i nie zagra do końca roku

*****************************************************************************

NEWELL’S OLD BOYS

Alan Aguerre (Ramiro Macagno/Nelson Ibáñez) – Angelo Gabrielli (Facundo Nadalín/Gabriel Báez), Santiago Gentiletti (Fabricio Fontanini), Cristian Lema (Stefano Callegari), Mariano Bíttolo (Leandro Grimi/Matías Orihuela) – Jerónimo Cacciabue (Aníbal Moreno/Ribair Rodríguez), Julián Fernández (Lucas Villarruel/Braian Rivero), Denis Rodríguez (Juan Requena/Emanuel Biancucchi) – Mauro Formica (Alexis Rodríguez/Luís Leal), Lucas Albertengo (Rodrigo Salinas), Maxi Rodríguez [C] (Cristian Insaurralde/Francisco González)

Trener: Frank Kudelka

*****************************************************************************

HURACÁN

Antony Silva (Fernando Pellegrino) – Gonzalo Bettini (Nicolás Romat), Lucas Bareiro (César Ibáñez), Saúl Salcedo (Lucas Merolla), Carlos Araujo (Walter Pérez) – Mauro Bogado [C] (Lorenzo Faravelli), Rodrigo Gómez (Joaquín Arzura/Federico Marín), Adrián Calello (Martín Ojeda) – Norberto Briasco-Balekian (Juan Ignacio Vieyra/Javier Mendoza), Lucas Barrios (Andrés Chávez), Juan Garro (Fernando Coniglio/Nicolás Cordero)

Trener: Néstor Apuzzo

*****************************************************************************

ATLÉTICO DE TUCUMÁN

Cristian Lucchetti [C] (Alejandro Sánchez) – Guillermo Acosta (Gustavo Toledo), Bruno Bianchi (Dylan Gissi), Yonathan Cabral (Marcelo Ortiz), Luciano Monzón (Gabriel Risso Patrón) – Ramiro Carrera (Leonardo Heredia), Gonzalo Castellani (Cristian Erbes), Ariel Rojas (Federico Bravo), José Luis Fernández (Tomás Cuello) – Leandro Díaz (Augusto Lotti), Javier Toledo (Lucas Melano/Jonás Romero)

Trener: Ricardo Zielinski

*****************************************************************************

TALLERES

Guido Herrera (Mauricio Caranta/Federico Abadía) – Leonardo Godoy, Juan Cruz Komar (Nahuel Tenaglia), Javier Gandolfi [C] (Renzo Paparelli), Facundo Medina (Enzo Díaz) – Tomás Pochettino (Juan Ignacio Méndez), Andrés Cubas (Federico Navarro), Martín Payero (José Mauri) – Jonathan Menéndez (Leonel Rivas/Brian Guzmán), Dayro Moreno (Diego Valoyes/Mauro Ortiz), Nahuel Bustos (Franco Fragapane/Mauro Valiente)

Trener: Alexander Medina

PS. Fernando Bersano z powodu kontuzji kolana nie zagra do końca roku.

*****************************************************************************

ARGENTINOS JUNIORS

Lucas Chaves (Leandro Finochietto) – Jonathan Sandoval (Aaron Barquett/Ezequiel Ham), Carlos Quintana (Jonathan Galván), Miguel Torrén [C] (Marcos Angeleri/Maximiliano Centurión), Elías Gómez (Enzo Ybáñez) – Fausto Vera (Franco Moyano/Fausto Montero), Francis MacAllister (César Florentín/Iván Colman) – Diego Sosa (Victorio Ramis/Francisco Ilarregui), Damián Batallini (Matko Miljevic/Matías Romero), Gabriel Hauche (Raúl Bobadilla/Nicolás Silva) – Santiago Silva (Gastón Verón/Mateo Coronel)

Trener: Diego Dabove

*****************************************************************************

UNIÓN DE SANTA FE

Sebastián Moyano (Marcos Peano) – Damián Martínez (Brian Blasi), Yeimar Gómez Andrade, Jonathan Bottinelli [C], Claudio Corvalán (Federico Milo) – Ezequiel Bonifacio (Braian Álvarez/Manuel De Iriondo), Nelson Acevedo (Javier Méndez/Darío Bottinelli), Jalil Elías (Lucas Ríos/Gastón Comas), Gabriel Carabajal (Juan Ignacio Cavallaro) – Pablo Cuadra (Franco Troyansky), Walter Bou (Nicolás Mazzola)

Trener: Leonardo Madelón

*****************************************************************************

COLÓN DE SANTA FE

Leonardo Burián (Ignacio Chicco) – Gastón Díaz (Alex Vigo), Emanuel Olivera (Lucas Acevedo), Guillermo Ortiz (Damián Schmidt/Facundo Garcés), Gonzalo Escobar (Franco Quiroz) – Christian Bernardi (Mauro Da Luz), Matías Fritzler [C] (Rodrigo Aliendro), Fernando Zuqui (Federico Lértora/Mateo Hernández), Marcelo Estigarribia (Gabriel Esparza/Santiago Pierotti) – Luis „Pulga” Rodríguez (Tomás Chancalay/Tomás Sandoval), Wilson Morelo (Nicolás Leguizamón/Jorge Ortega)

Trener: Pablo Lavallén

PS. Guillermo Celis zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i nie zagra co najmniej do marca.

*****************************************************************************

GIMNASIA LA PLATA

Alexis Martín Arias – Leonardo Morales (Maximiliano Coronel), Marco Torsiglieri (Germán Guiffrey/Patricio Monti), Manuel Guanini (Jamelier Rivas), Lucas Licht [C] (Maximiliano Caire) – Matías García (Maximiliano Comba/José Paradela), Víctor Ayala (Agustín Bolívar), Brahian Alemán (Franco Mussis) – Horacio Tijanovich (Jesús Vargas), Claudio Spinelli (Nicolás Contín), Pablo Velázquez (Matías Gómez)

Trener: Diego Maradona

PS. Lautaro Chávez z powodu kontuzji nie zagra do końca roku.

PS 2. Matías Melluso z powodu kontuzji kolana także nie zagra do końca roku.

*****************************************************************************

PATRONATO DE PARANÁ

Matías Ibáñez (Federico Costa) – Christian Chimino (Leandro Marín), Matías Escudero (Gabriel Díaz/Mateo Komar), Federico Mancinelli [C] (Walter Andrade), Mathías Abero (Bruno Urribarri) – Gabriel Compagnucci (Pablo Cortizo), Lautaro Comas [C] (Damián Lemos/Santiago Briñone), Julián Chicco (Dardo Miloc/Agustín Sufi), Lucas Mancinelli (Santiago Rosales/Nicolás Delgadillo) – Gabriel Ávalos (Juan Cruz Franzoni/Faustino Dettler), Cristian Tarragona (Hugo Silveira/José Barreto)

Trener: Mario Sciacqua

*****************************************************************************

ALDOSIVI

Luciano Pocrnjić [C] (Fabián Assmann) – Emanuel Iñiguez (Nahuel Yeri), Marcos Miers (Caín Fara), Leonel Galeano (Nicolás Bazzana), Lucas Villalba (Fernando Evangelista) – Federico Gino (Gastón Gil Romero), Román Martínez (Leandro Maciel), Facundo Bertoglio (Francisco Grahl/Ramiro Garay) – Nazareno Solís (Hernán Darío Burbano), Gonzalo Verón (Federico Andrada/Franco Pérez), Sebastián Rincón (Alan Ruiz/Yoel Juárez)

Trener: Ángel Guillermo Hoyos

*****************************************************************************

ARSENAL DE SARANDÍ

Maximiliano Gagliardo (Daniel Sappa) – Fernando Torrent (Pablo Álvarez), Fabio Pereyra (Mateo Carabajal/Ulises Abreliano), Franco Sbuttoni (Rubén Zamponi/Patricio Luce), Emiliano Papa [C] (Leonardo Marchi) – Joel Soñora (Lucas Necul/Lionel Laborda), Nicolás Giménez (Jesús Soraire/Leonel Picco), Lucas Piovi (Alejo Antilef/Gonzalo Gómez), Gastón Álvarez Suárez (Emiliano Méndez/Diego Núñez) – Ezequiel Rescaldani (Lautaro Parisi/Facundo Pons), Juan Cruz Kaprof (Ezequiel Cérica/Juan Manuel García)

Trener: Sergio Rondina

*****************************************************************************

CENTRAL CÓRDOBA DE SANTIAGO DEL ESTERO

Diego Rodríguez (Maximiliano Cavallotti/Leandro Requena) – Cristian Díaz (Ismael Quilez), Matías Nani (Óscar Salomón/Maximiliano Acuña), Hugo Vera Oviedo (Nicolás Correa Risso), Jonathan Bay (Leonel Ferroni/Marcos Sánchez) – Lisandro Alzugaray (Juan Galeano/Emanuel Cuevas/Francisco Manenti), Cristian Vega [C] (Nicolás Femia/Emanuel Romero), César Meli (Franco Cristaldo/Santiago Gallucci/Mauro Barraza), Gervasio Núñez (Facundo Melivillo/Leonardo Villalba/Diego Vázquez) – José Valencia (Joao Rodríguez González/Juan Ignacio Barbieri), Jonathan Herrera (Nicolás Miracco/Juan Pablo Ruiz Gómez/Matías Pato)

Trener: Gustavo Coleoni

Comments are closed.