U-23: Argentyna lepsza od Kolumbii

Reprezentanci Argentyny do lat 23. pod wodzą Fernando Batisty podczas wrześniowych sparingów rozegranych w Buenos Aires zaprezentowali się kapitalnie. Najpierw rozgromili 5:0 słabiutką Boliwię, zaś niedzielnej nocy na stadionie Argentinos Juniors dokopali 3:1 solidnej Kolumbii.

Argentyna vs Kolumbia 3:1 (2:1)

Gole – 0:1 Juan Camilo Mesa (22′), 1:1 Nicolás González (33′), 2:1 Matías Vargas (38′ – pen.), 3:1 Julián Carranza (82′)

Trzeba podkreślić, iż jeśli Argentyńczycy tak samo dobrze wypadną podczas turnieju preolimpijskiego na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku, wówczas bezproblemowo wywalczą awans na nadchodzące Igrzyska Olimpijskie w Japonii.

Młodzi „Albicelestes” na stadionie im. Diego Maradony wystąpili zupełnie innym składem, aniżeli z Boliwią. Teoretycznie silniejszą jedenastką nie pozostawili złudzeń wymagającemu przeciwnikowi. Chłopcy Batisty jako pierwsi gola stracili, lecz błyskawicznie odpowiedzieli na kolumbijski cios.

W 22 minucie prowadzenie kolumbijskiej ekipie dał Juan Camilo Mesa trafiając zza pola bramkowego przy wykorzystaniu nieudolnego wybicia dośrodkowania z kornera ze strony bramkarza i obrońców.

Aczkolwiek w 33 minucie wyrównał Nicolás González. Napastnik niemieckiego drugoligowca VfB Stuttgart skierował piłkę do bramki głową dzięki dośrodkowaniu z rzutu wolnego wykonanego przez Lucasa Robertone w pobliżu linii autowej boiska.

Argentyna błyskawicznie podążyła za ciosem, albowiem zaledwie kilkadziesiąt sekund później wywalczyła rzut karny. Wapno skrzętnie wykorzystał Matías Vargas. Nowy gwiazdor katalońskiego Espanyolu przypieczętował błyskawiczne odwrócenie wyniku.

Dodajmy, iż od tego momentu kraj srebra grał od przewadze liczebnej, ponieważ Andrés Felipe Reyes sprokurował jedenastkę we własnej szesnastce ręką zatrzymując strzał Vargasa zza szesnastki. Obejrzał za to drugą żółtą kartkę – musiał więc zejść z boiska, osłabiając swoją ekipę.

Zwycięstwo gospodarzy w 81 minucie uświetnił gol wprowadzonego na boisku chwilę wcześniej Juliána Carranzy. Napastnik Banfield, który od przyszłego roku stanie się zawodnikiem nowego przedstawiciela MLS – Interu Miami przejął podanie Santiago Colombatto, aby następnie znaleźć się z piłką przy nodze w bocznej części pola karnego i stamtąd mocnym, niskim uderzeniem w długi róg ustalić wynik na 3:1.

Skład Argentyny: Joaquín Blázquez – Facundo Mura (87′, Marcelo Herrera), Cristian Romero, Lisandro Martínez [C], Francisco Ortega – Lucas Robertone (87′, Julián Álvarez), Santiago Ascacibar (76′, Fausto Vera), Nicolás Capaldo (63′, Santiago Colombatto), Matías Vargas (63′, Fernando Valenzuela) – Nicolás González, Ezequiel Ponce (76′, Julián Carranza)

Przypomnijmy, iż turniej preolimpijski w Ameryce Południowej odbędzie się w dniach 18 stycznia – 9 lutego 2020 na boiskach Kolumbii. Awans ze strefy CONMEBOL wywalczą jego dwa najlepsze zespoły.