Ligowcy we wrześniowych meczach kadry, cz.1

Podsumowanie występów argentyńskich ligowców w pierwszej kolejce wrześniowego terminu FIFA na mecze reprezentacji narodowych:

Piłkarzy podzieliliśmy według przynależności klubowej:

RIVER PLATE (10 piłkarzy):

• Julián Álvarez (Argentyna U-23, 19 lat, napastnik) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 73 minuty spotkania towarzyskiego Argentyna U-23 vs Boliwia U-23 (5:0). Zdobył gola. Po 73 minucie został zmieniony przez Lucasa Robertone
  • Franco Armani (Argentyna, 32 lata, bramkarz) – całe spotkanie towarzyskie Chile vs Argentyna (0:0) przesiedział na ławce rezerwowych. Nie zagrał z powodu lekkiej kontuzji
  • Jorge Carrascal (Kolumbia U-23, 21 lat, pomocnik) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 73 minuty spotkania towarzyskiego Brazylia U-23 vs Kolumbia U-23 (2:0). Obejrzał żółtą kartkę. W 73 minucie zmieniony przez Néidera Baronę
  • Ezequiel Centurión (Argentyna U-23, 22 lata, bramkarz) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 62 minuty spotkania towarzyskiego Argentyna U-23 vs Boliwia U-23 (5:0). Po godzinie starcia zmieniony przez Juana Pablo Cozzaniego
  • Paulo Díaz (Chile, 25 lat, obrońca) – rozegrał pełne 90 minut spotkania towarzyskiego Chile vs Argentyna (0:0)
  • Lucas Martínez Quarta (Argentyna, 23 lata, obrońca) – rozegrał pełne 90 minut spotkania towarzyskiego Chile vs Argentyna (0:0). W końcówce meczu dwukrotnie był bliski zdobycia gola. Zadebiutował w dorosłej reprezentacji Argentyny
  • Gonzalo Montiel (Argentyna, 22 lata, prawy obrońca) – rozegrał pełne 90 minut spotkania towarzyskiego Chile vs Argentyna (0:0). Obejrzał żółtą kartkę
  • Exequiel Palacios (Argentyna, 20 lat, pomocnik) – wszedł na boisko w 53 minucie spotkania towarzyskiego Chile vs Argentyna (0:0). Zagrał łącznie przez około 40 minut
  • Robert Rojas (Paragwaj, 23 lata, obrońca) – wszedł na boisko w 54 minucie spotkania towarzyskiego Japonia vs Paragwaj (2:0). Zagrał łącznie również przez około 40 minut. Zadebiutował w dorosłej reprezentacji Paragwaju
  • Rafael Santos Borré (Kolumbia, 23 lata, napastnik) – wszedł na boisko w 83 minucie spotkania towarzyskiego Brazylia vs Kolumbia (2:2). Łącznie z doliczonym czasem grał przez około 10 minut. Zadebiutował w dorosłej reprezentacji Kolumbii

BOCA JUNIORS (6 piłkarzy):

• Junior Alonso (Paragwaj, 26 lat, obrońca) – całe spotkanie towarzyskie Japonia vs Paragwaj (2:0) przesiedział na ławce rezerwowych
  • Esteban Andrada (Argentyna, 28 lat, bramkarz) – całe spotkanie towarzyskie Chile vs Argentyna (0:0) przesiedział na ławce rezerwowych
  • Jorman Campuzano (Kolumbia, 23 lata, pomocnik) – całe spotkanie towarzyskie Brazylia vs Kolumbia (2:2) przesiedział na ławce rezerwowych
  • Nicolás Capaldo (Argentyna U-23, 20 lat, pomocnik) – całe spotkanie towarzyskie Argentyna U-23 vs Boliwia U-23 (5:0) przesiedział na ławce rezerwowych
  • Jan Hurtado (Wenezuela, 19 lat, napastnik) – Wenezuela nie grała w pierwszej wrześniowej kolejce
  • Alexis MacAllister (Argentyna, 20 lat, pomocnik) – wszedł na boisko w 70 minucie spotkania towarzyskiego Chile vs Argentyna (0:0). Zagrał łącznie przez około 20 minut. Zadebiutował w dorosłej reprezentacji Argentyny

SAN LORENZO DE ALMAGRO (5 piłkarzy):

• Nahuel Barrios (Argentyna U-23, 21 lat, pomocnik) – wszedł na boisko w 62 minucie spotkania towarzyskiego Argentyna U-23 vs Boliwia U-23 (5:0) zastępując Matíasa Vargasa. Łącznie z doliczonym czasem grał przez około 30 minut
  • Adolfo Gaich (Argentyna, 20 lat, napastnik) – całe spotkanie towarzyskie Chile vs Argentyna (0:0) przesiedział na ławce rezerwowych
  • Marcelo Herrera (Argentyna U-23, 20 lat, prawy obrońca) – całe spotkanie towarzyskie Argentyna U-23 vs Boliwia U-23 (5:0) przesiedział na ławce rezerwowych
  • Ángel Romero (Paragwaj, 27 lat, napastnik) – wszedł na boisko w 64 minucie spotkania towarzyskiego Japonia vs Paragwaj (2:0) zastępując Antonio Sanabrię. Zagrał łącznie przez około 25 minut
  • Óscar Romero (Paragwaj, 27 lat, napastnik) – wszedł na boisko w 73 minucie spotkania towarzyskiego Japonia vs Paragwaj (2:0) zastępując Derlisa Gonzáleza. Zagrał łącznie przez około 20 minut

VÉLEZ SARSFIELD (4 piłkarzy):

• Luis Abram (Peru, 23 lata, obrońca) – rozegrał pełne 90 minut spotkania towarzyskiego Peru vs Ekwador (0:1)
  • Nicolás Domínguez (Argentyna, 21 lat, pomocnik) – wszedł na boisko w 67 minucie spotkania towarzyskiego Chile vs Argentyna (0:0) zastępując Rodrigo De Paula. Łącznie z doliczonym czasem grał przez około 25 minut. Obejrzał żółtą kartkę. Zadebiutował w dorosłej reprezentacji Argentyny
  • Francisco Ortega (Argentyna U-23, 20 lat, lewy obrońca) – całe spotkanie towarzyskie Argentyna U-23 vs Boliwia U-23 (5:0) przesiedział na ławce rezerwowych
  • Lucas Robertone (Argentyna U-23, 22 lata, pomocnik) – wszedł na boisko w 73 minucie spotkania towarzyskiego Argentyna U-23 vs Boliwia U-23 (5:0) zastępując Juliána Álvareza. Łącznie z doliczonym czasem grał przez około 20 minut

INDEPENDIENTE (3 piłkarzy):

• Martín Campaña (Urugwaj, 30 lat, bramkarz) – całe spotkanie towarzyskie Kostaryka vs Urugwaj (1:2) przesiedział na ławce rezerwowych
  • Jorge Nicolás Figal (Argentyna, 25 lat, obrońca) – całe spotkanie towarzyskie Chile vs Argentyna (0:0) przesiedział na ławce rezerwowych
  • Gastón Silva (Urugwaj, 25 lat, obrońca) – całe spotkanie towarzyskie Kostaryka vs Urugwaj (1:2) przesiedział na ławce rezerwowych

BANFIELD (3 piłkarzy):

• Claudio Bravo (Argentyna U-23, 22 lata, lewy obrońca) – rozegrał pełne 90 minut spotkania towarzyskiego Argentyna U-23 vs Boliwia U-23 (5:0)
  • Julián Carranza (Argentyna U-23, 19 lat, napastnik) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 62 minuty spotkania towarzyskiego Argentyna U-23 vs Boliwia U-23 (5:0). Po godzinie starcia zmieniony przez Ezequiela Ponce, który później strzelił klasycznego hattricka

NEWELL’S OLD BOYS (1 piłkarz):

• Luís Leal (Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, 32 lata, napastnik) – znalazł się poza kadrą meczową na spotkanie Wyspy Świętego Tomasza i Książęca vs Gwinea Bissau (0:1) w ramach eliminacji Mundialu 2022

ESTUDIANTES LA PLATA (1 piłkarz):

• Facundo Mura (Argentyna U-23, 20 lat, obrońca) – całe spotkanie towarzyskie Argentyna U-23 vs Boliwia U-23 (5:0) przesiedział na ławce rezerwowych

ARGENTINOS JUNIORS (1 piłkarz):

• Fausto Vera (Argentyna U-23, 19 lat, pomocnik) – całe spotkanie towarzyskie Argentyna U-23 vs Boliwia U-23 (5:0) przesiedział na ławce rezerwowych

GODOY CRUZ (1 piłkarz):

• Kevin Gutiérrez (Argentyna U-23, 22 lata, pomocnik) – wszedł na boisko w 73 minucie spotkania towarzyskiego Argentyna U-23 vs Boliwia U-23 (5:0) zastępując Santiago Colombatto. Łącznie z doliczonym czasem grał przez około 20 minut

LANÚS (1 piłkarz):

• Juan Pablo Cozzani (Argentyna U-23, 20 lat, bramkarz) – wszedł na boisko w 62 minucie spotkania towarzyskiego Argentyna U-23 vs Boliwia U-23 (5:0) zastępując Ezequiela Centurióna. Łącznie z doliczonym czasem grał przez około 30 minut

Przy okazji zaznaczmy, iż w reprezentacji Argentyny U-23 zagrał 22-letni napastnik drugoligowego Barracas Central – Fernando Valenzuela. Rozegrał on pełne 90 minut spotkania towarzyskiego Argentyna U-23 vs Boliwia U-23 (5:0), w którym zdobył gola.