Rozpoczął się wrześniowy termin FIFA poświęcony meczom reprezentacji. Na ich zgrupowania oddelegowanych zostało aż czternastu piłkarzy zrzeszonych w argentyńskich klubach. Zobaczmy, kto spośród przedstawicieli Superligi zaskarbił sobie uznanie selekcjonera drużyny narodowej swojego kraju.
Powołanych piłkarzy podzieliliśmy według przynależności klubowej:
RIVER PLATE (10 piłkarzy):
- Julián Álvarez (Argentyna U-23, 19 lat, napastnik)
- Franco Armani (Argentyna, 32 lata, bramkarz)
- Jorge Carrascal (Kolumbia U-23, 21 lat, pomocnik)
- Ezequiel Centurión (Argentyna U-23, 22 lata, bramkarz)
- Paulo Díaz (Chile, 25 lat, obrońca)
- Lucas Martínez Quarta (Argentyna, 23 lata, obrońca)
- Gonzalo Montiel (Argentyna, 22 lata, prawy obrońca)
- Exequiel Palacios (Argentyna, 20 lat, pomocnik)
- Robert Rojas (Paragwaj, 23 lata, obrońca)
- Rafael Santos Borré (Kolumbia, 23 lata, napastnik)
BOCA JUNIORS (6 piłkarzy):
- Junior Alonso (Paragwaj, 26 lat, obrońca)
- Esteban Andrada (Argentyna, 28 lat, bramkarz)
- Jorman Campuzano (Kolumbia, 23 lata, pomocnik)
- Nicolás Capaldo (Argentyna U-23, 20 lat, pomocnik)
- Jan Hurtado (Wenezuela, 19 lat, napastnik)
- Alexis MacAllister (Argentyna, 20 lat, pomocnik)
SAN LORENZO DE ALMAGRO (5 piłkarzy):
- Nahuel Barrios (Argentyna U-23, 21 lat, pomocnik)
- Adolfo Gaich (Argentyna, 20 lat, napastnik)
- Marcelo Herrera (Argentyna U-23, 20 lat, prawy obrońca)
- Ángel Romero (Paragwaj, 27 lat, napastnik)
- Óscar Romero (Paragwaj, 27 lat, napastnik)
VÉLEZ SARSFIELD (4 piłkarzy):
- Luis Abram (Peru, 23 lata, obrońca)
- Nicolás Domínguez (Argentyna, 21 lat, pomocnik)
- Francisco Ortega (Argentyna U-23, 20 lat, lewy obrońca)
- Lucas Robertone (Argentyna U-23, 22 lata, pomocnik)
INDEPENDIENTE (3 piłkarzy):
- Martín Campaña (Urugwaj, 30 lat, bramkarz)
- Jorge Nicolás Figal (Argentyna, 25 lat, obrońca)
- Gastón Silva (Urugwaj, 25 lat, obrońca)
BANFIELD (3 piłkarzy):
- Claudio Bravo (Argentyna U-23, 22 lata, lewy obrońca)
- Julián Carranza (Argentyna U-23, 19 lat, napastnik)
- Agustín Urzi (Argentyna U-23, 19 lat, pomocnik)
RACING CLUB (2 piłkarzy):
- Gabriel Arias (Chile, 31 lat, bramkarz)
- Matías Zaracho (Argentyna, 21 lat, pomocnik)
HURACÁN (2 piłkarzy):
- Saúl Salcedo (Paragwaj, 22 lata, obrońca)
- Antony Silva (Paragwaj, 35 lat, bramkarz)
NEWELL’S OLD BOYS (1 piłkarz):
- Luís Leal (Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, 32 lata, napastnik)
ESTUDIANTES LA PLATA (1 piłkarz):
- Facundo Mura (Argentyna U-23, 20 lat, obrońca)
ARGENTINOS JUNIORS (1 piłkarz):
- Fausto Vera (Argentyna U-23, 19 lat, pomocnik)
GODOY CRUZ (1 piłkarz):
- Kevin Gutiérrez (Argentyna U-23, 22 lata, pomocnik)
LANÚS (1 piłkarz):
- Juan Pablo Cozzani (Argentyna U-23, 20 lat, bramkarz)
Przy okazji zaznaczmy, iż w kadrze Argentyny U-23 znalazł się również 22-letni napastnik drugoligowego Barracas Central – Fernando Valenzuela.
Terminarz spotkań towarzyskich, w których zagrać mogą piłkarze Superligi:
Pierwsza kolejka:
Środa, 4 września:
- h 17:30 (Estádio Nacional 12 de Julho – São Tomé), Wyspy Świętego Tomasza i Książęca vs Gwinea Bissau [eliminacje Mundialu 2022]
Noc z środy na czwartek, 4/5 września:
- h 0:00 (Estadio Florencio Sola, Banfield w aglomeracji Buenos Aires) – Argentyna U-23 vs Boliwia U-23
Czwartek, 5 września:
- h 12:20 (Kashima Soccer Stadium – Kashima), Japonia vs Paragwaj
Noc z czwartku na piątek, 5/6 września:
- h 2:00 (Red Bull Arena, Harrison w stanie New Jersey), Peru vs Ekwador
- h 4:00 (United Airlines Field at the Los Angeles Memorial Coliseum – Los Angeles w stanie Kalifornia), Chile vs Argentyna
Noc z piątku na sobotę, 6/7 września:
- h 2:30 (Hard Rock Stadium – Miami Gardens w stanie Floryda), Brazylia vs Kolumbia
- h 4:00 (Estadio Nacional de Costa Rica – San José), Kostaryka vs Urugwaj
Druga kolejka:
Niedziela, 8 września:
- h 22:00 (Estadio Diego Armando Maradona, stadion Argentinos Juniors – aglomeracja Buenos Aires) – Argentyna U-23 vs Kolumbia U-23
Wtorek, 10 września:
- h 17:00 (Amman International Stadium – Amman), Jordania vs Paragwaj
- h 18:30 (Estádio Nacional 24 de Setembro – Bissau), Gwinea Bissau vs Wyspy Świętego Tomasza i Książęca [eliminacje Mundialu 2022]
Noc z wtorku na środę, 10/11 września:
- h 2:00 (Busch Stadium – Saint Louis w stanie Missouri), USA vs Urugwaj
- h 3:00 (Raymond James Stadium – Tampa w stanie Floryda), Kolumbia vs Wenezuela
- h 3:30 (Estadio Olímpico Metropolitano – San Pedro Sula), Honduras vs Chile
- h 4:00 (Alamodome – San Antonio w stanie Teksas), Argentyna vs Meksyk
- h 5:00 (United Airlines Field at the Los Angeles Memorial Coliseum – Los Angeles w stanie Kalifornia), Brazylia vs Peru.