Mecze Copa Argentina z tego tygodnia

Przez ostatnie dwa dni przeprowadzono dwa spotkania 1/16 finału Pucharu Argentyny. Choć jest to turniej sensacji, tym razem bez takowych się obyło – z obu bojów awansowali przedstawiciele Superligi.

Estadio 15. de Abril (Santa Fe – obiekt Uniónu)

All Boys vs Central Córdoba 0:1 (0:1)

Gol – Joao Rodríguez (13′)

Beniaminek pierwszej ligi z Santiago del Estero uporał się z beniaminkiem drugiej ligi nazywającej się teraz Primera Nacional. Central Córdoba ograł All Boys dzięki trafieniu byłego piłkarza młodzieżowych drużyn londyńskiej Chelsea – Joao Rodrígueza. 23-letni Kolumbijczyk idealnym niskim uderzeniem oddanym z centrum pola karnego zdobył swojego pierwszego gola na boiskach Argentyny.

Rok temu „El Ferroviario” będąc jeszcze drugoligowcem niespodziewanie dotarł do ćwierćfinału Copa Argentina, gdzie dopiero po rzutach karnych uległ Gimnasii La Plata. Podopieczni Gustavo Coleoniego powinni powtórzyć to osiągnięcie, ponieważ w 1/8 finału za rywala będą mieli tylko trzecioligowy Villa Mitre de Bahía Blanca.

*****************************************************************************

Estadio Padre Ernesto Martearena (Salta)

San Martín de Tucumán vs Argentinos Juniors 0:0, rzuty karne – 2:3

Spadkowiczom z poprzedniej kampanii Superligi nie powiodło się w krajowym pucharze. Tigre odpadł już w 1/32 finału rozgromiony 0:3 przez Estudiantes de Caseros, w 1/16 finału za burtę wylecieli Belgrano i San Martín de San Juan ośmieszeni przez drużyny z niższych klas rozgrywkowych. Jako ostatni spośród zdegradowanych pierwszoligowców udział w turnieju zakończył drugi San Martín – ten z Tucumánu.

„El Santo” walczył dzielnie przeciwko wyżej notowanym Argentinos Juniors, aczkolwiek po bezbramkowym remisie musiał uznać wyższość rywala w konkursie rzutów karnych. Bramkarz San Martín – Ignacio Arce podczas decydującej próby nerwów obronił aż trzy rzuty karne.

Lecz jego vis-a-vis Lucas Chaves niewiele gorzej, bo dwukrotnie zatrzymywał wapna, a poza tym dwaj z graczy drugoligowców chybili i tucumańska drużyna ostatecznie pożegnała się z turniejem.

Drużyna Argentinos Juniors o ćwierćfinał skonfrontuje się z Lanús. Zapowiada się interesujące starcie między dwoma zespołami z najwyższej klasy rozgrywkowej, którym przyświeca cel bycia co najmniej solidnym średniakiem Superligi.

Comments are closed.