11-tki klubów Superligi

Przypuszczalne wyjściowe składy 24. drużyn, które będą rywalizowały w argentyńskiej Superlidze sezonu 2019/2020 (stan na sierpień 2019):

Pogrubioną czcionką piłkarze sprowadzeni do danego klubu w zimowym mercado:

BOCA JUNIORS

Esteban Andrada (Marcos Díaz) – Julio Buffarini (Marcelo Weigandt/Kevin MacAllister), Carlos Izquierdoz (Paolo Goltz), Lisandro López (Junior Alonso), Emmanuel Más (Frank Fabra) – Daniele De Rossi (Agustín Almendra), Iván Marcone (Jorman Campuzano/Nicolás Capaldo) – Eduardo Salvio (Sebastián Villa), Carlos Tévez [C] (Alexis MacAllister/Brandon Cortés), Mauro Zárate (Emanuel Reynoso/Agustín Obando) – Ramón Ábila (Franco Soldano/Jan Hurtado)

PS. Gastón Ávila zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i nie zagra co najmniej do końca roku.

Trener: Gustavo Alfaro

*****************************************************************************

RIVER PLATE

Franco Armani (Germán Lux/Enrique Bologna) – Gonzalo Montiel (Elías López), Lucas Martínez Quarta (Robert Rojas), Javier Pinola (Paulo Díaz/Kevin Sibille), Milton Casco (Fabrizio Angileri) – Ignacio Fernández (Cristian Ferreira), Leonardo Ponzio [C] (Bruno Zuculini), Enzo Pérez (Exequiel Palacios/Santiago Sosa), Nicolás De La Cruz (Jorge Carrascal) – Rafael Santos Borré (Matías Suárez/Benjamín Rollheiser), Lucas Pratto (Ignacio Scocco/Julián Álvarez)

Trener: Marcelo Gallardo

PS. Juan Fernando Quintero leczy kontuzję zerwania więzadła krzyżowego w kolanie i wróci do gry pod koniec września.

*****************************************************************************

SAN LORENZO DE ALMAGRO

Nicolás Navarro (Sebastián Torrico/José Devecchi) – Gino Peruzzi (Víctor Salazar/Marcelo Herrera), Marcos Senesi (Gonzalo Rodríguez/Gianluca Ferrari), Fabricio Coloccini [C] (Santiago Vergini/Federico Gattoni), Bruno Pittón (Elías Pereyra) – Lucas Menossi (Manuel Insaurralde/Emanuel Maciel), Gerónimo Poblete (Mauro Pittón/Matías Palacios) – Ángel Romero (Ezequiel Cerutti/Héctor Fertoli), Fernando Belluschi (Óscar Romero), Juan Ramírez (Nahuel Barrios/Rubén Botta) – Adam Bareiro (Nicolás Blandi/Adolfo Gaich/Alexander Díaz)

Trener: Juan Antonio Pizzi

*****************************************************************************

INDEPENDIENTE

Martín Campaña [C] (Milton Álvarez/Gonzalo Rehak) – Fabricio Bustos, Alan Franco (Jorge Nicolás Figal), Gastón Silva (Alexander Barboza), Juan Sánchez Miño – Lucas Romero (Nicolás Domingo), Pablo Pérez (Domingo Blanco/Carlos Benavídez) – Sebastián Palacios (Francisco Pizzini), Martín Benítez (Mauro Molina), Cecilio Domínguez (Andrés Felipe Roa) – Silvio Romero (Cristian Chávez/Alan Velasco)

Trener: Sebastián Beccacece

PS. Gastón Togni leczy kontuzję zerwanych więzadeł krzyżowych w kolanie i nie zagra do końca roku.

PS 2. Pablo Hernández również zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i nie zagra do końca roku.

*****************************************************************************

RACING CLUB

Gabriel Arias (Javier García/Carlos Olses/Gastón Gómez) – Iván Pillud (José Luis Rodríguez Bebanz), Alejandro Donatti (Nery Domínguez/Rodrigo Schlegel), Leonardo Sigali (Lucas Orbán), Eugenio Mena (Alexis Soto) – Marcelo Díaz (Mauricio Martínez) – Matías Zaracho (Augusto Solari), Matías Rojas (Diego González), David Barbona (Walter Montoya/Julián López) – Darío Cvitanich (Jonathan Cristaldo), Lisandro López [C] (Nicolás Reniero/Mateo Cassierra)

Trener: Eduardo Coudet

*****************************************************************************

ESTUDIANTES LA PLATA

Mariano Andújar [C] (Jerónimo Pourtau) – Facundo Sánchez (Facundo Mura), Jonathan Schunke (Juan Fuentes), Gonzalo Jara (Nazareno Colombo/Juan Ignacio Díaz), Iván Erquiaga (Mauricio Rosales) – Iván Gómez (Andrés Ayala), Enzo Kalinski (Diego García/Franco Sivetti) – Ángel González (Manuel Castro), Gastón Fernández (Nahuel Estévez/Juan Bautista Cejas), Matías Pellegrini (Edwar López) – Federico González (Mateo Retegui)

Trener: Gabriel Milito

*****************************************************************************

DEFENSA Y JUSTICIA

Ezequiel Unsain (Nicolás Avellaneda) – Nicolás Tripichio, Gonzalo Piovi (Juan Rodríguez/David Martínez), Marcelo Herrera (Julio César González/Adonis Frías), Rafael Delgado [C] (Marcelo Benítez) – Diego Rodríguez (Alexis Castro/Aldo Maíz), Raúl Loaiza (Francisco Cerro/Enzo Coacci), Neri Cardozo (Braian Ojeda Rodríguez) – Bautista Merlini (Guido Mainero), Nicolás Fernández (Fernando Márquez), Juan Martín Lucero (Nicolás Maná/Ignacio Aliseda)

Trener: Mariano Soso

*****************************************************************************

GODOY CRUZ

Roberto Ramírez (Andrés Mehring) – Miguel Jacquet (Agustín Álvarez), Joaquín Varela (Néstor Breitenbruch), Tomás Cardona (Nahuel Arena), Gabriel Alanís (Agustín Aleo/Marcos Rouzies) – Kevin Gutiérrez (Franco González/Iván Smith), Fabián Henríquez (Valentín Burgoa/Agustín Manzur), Juan Andrada (Facundo Barboza) – Juan Francisco Brunetta (Leandro Vella/Ezequiel Bullaude), Santiago García [C] (Miguel Ángel Merentiel/Joaquín Mateo), Richard Prieto (Sebastián Lomónaco/Tomás Badaloni)

Trener: –

PS. Luciano Pizarro został odsunięty od składu drużyny za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, którego dokonał prowadząc samochód pod wpływem alkoholu.

*****************************************************************************

VÉLEZ SARSFIELD

Lucas Hoyos (Alexander Domínguez) – Tomás Guidara (Fabián Cubero), Lautaro Giannetti [C] (Matías De Los Santos/Tobías Coppo), Luis Abram (Hernán De La Fuente/Miguel Brizuela), Braian Cufré (Francisco Ortega) – Lucas Robertone (Álvaro Barreal/Cristian Núñez), Nicolás Domínguez (Fernando Gago), Gastón Giménez (Pablo Galdames) – Agustín Bouzat (Thiago Almada), Maximiliano Romero (Leandro Fernández), Lucas Janson (Nazareno Bazán)

Trener: Gabriel Heinze

*****************************************************************************

LANÚS

Agustín Rossi (Guillermo Sara) – Leonel Di Plácido (José Luis Gómez), Ezequiel Muñoz (Tiago Pagnussat), Lautaro Valenti (Rolando García Guerreño/Nicolás Thaller), Nicolás Pasquini (Luciano Abecasis/Darío Cáceres) – Facundo Quignon (Gabriel Carrasco), Tomás Belmonte (Lucas Vera), Pedro De La Vega (Gastón Lódico) – Marcelino Moreno (Carlos Auzqui/José Luis Sinisterra), José Sand (Pablo Martínez), Lautaro Acosta [C] (Nicolás Orsini)

Trener: Luis Zubeldía

*****************************************************************************

BANFIELD

Esteban Conde (Iván Arboleda) – Luciano Gómez (Rodrigo Arciero), Renato Civelli [C] (Sergio Vittor/Alexis Maldonado), Luciano Lollo (Rodrigo Tapia), Sebastián Dubarbier (Claudio Bravo) – Israel Damonte (Jorge Rodríguez/Nicolás Linares), Jonás Gutiérrez (Matías Moya) – Juan Álvarez (Reinaldo Lenis), Nicolás Bertolo (Agustín Urzi), Jesús Dátolo (Hernán Toledo/Claudio Villagra) – Julián Carranza (Junior Arias/Agustín Fontana)

Trener: Hernán Crespo

*****************************************************************************

ROSARIO CENTRAL

Jeremías Ledesma (Josué Ayala/Marcelo Miño) – Nahuel Molina Lucero (Emanuel Brítez), Óscar Cabezas (Miguel Barbieri), Matías Caruzzo [C] (Diego Novaretti/Facundo Almada), Nicolás Colazo (Jonás Aguirre) – Ciro Rius (Agustín Allione), Leonardo Gil (Néstor Ortigoza), Fabián Rinaudo (Rodrigo Villagra/Francesco Lo Celso), Diego Zabala (Joaquín Pereyra) – Sebastián Ribas (Maximiliano Lovera/Joel López Pissano), Claudio Riaño (Lucas Gamba)

Trener: Diego Cocca

PS. Fernando Zampedri zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i nie zagra do końca roku

*****************************************************************************

NEWELL’S OLD BOYS

Alan Aguerre (Ramiro Macagno/Nelson Ibáñez) – Facundo Nadalín (Angelo Gabrielli/Gabriel Báez), Santiago Gentiletti (Fabricio Fontanini), Cristian Lema (Stefano Callegari), Mariano Bíttolo (Leandro Grimi/Matías Orihuela) – Braian Rivero (Jerónimo Cacciabue/Juan Requena/Emanuel Biancucchi), Julián Fernández (Ribair Rodríguez/Lucas Villarruel/Aníbal Moreno) – Cristian Insaurralde (Joaquín Torres/Enzo Cabrera), Mauro Formica (Denis Rodríguez/Mauricio Tévez), Maxi Rodríguez [C] (Alexis Rodríguez/Ignacio Huguenet) – Luís Leal (Lucas Albertengo/Rodrigo Salinas)

Trener: Frank Kudelka

*****************************************************************************

HURACÁN

Antony Silva (Fernando Pellegrino) – Gonzalo Bettini (Nicolás Romat), Lucas Bareiro, Saúl Salcedo (Lucas Merolla), Walter Pérez (Carlos Araujo) – Lorenzo Faravelli (Mauro Bogado/Federico Marín), Rodrigo Gómez (Joaquín Arzura), Adrián Calello (Martín Ojeda/Alexis Casco) – Norberto Briasco-Balekian (Juan Ignacio Vieyra/Javier Mendoza), Lucas Barrios [C] (Fernando Coniglio/Diego Mendoza), Andrés Chávez (Juan Garro/Nicolás Cordero)

Trener: Juan Pablo Vojvoda

*****************************************************************************

ATLÉTICO DE TUCUMÁN

Cristian Lucchetti [C] (Alejandro Sánchez) – Guillermo Acosta (Gustavo Toledo), Bruno Bianchi (Dylan Gissi), Yonathan Cabral (Marcelo Ortiz), Luciano Monzón (Gabriel Risso Patrón) – Ramiro Carrera (Leonardo Heredia), Gonzalo Castellani (Cristian Erbes), Ariel Rojas (Federico Bravo), José Luis Fernández (Tomás Cuello) – Leandro Díaz (Augusto Lotti), Javier Toledo (Lucas Melano/Jonás Romero)

Trener: Ricardo Zielinski

*****************************************************************************

TALLERES

Guido Herrera [C] (Mauricio Caranta/Federico Abadía) – Leonardo Godoy (Nahuel Tenaglia), Juan Cruz Komar (Renzo Paparelli), Javier Gandolfi (Enzo Díaz), Facundo Medina (Fernando Bersano) – Martín Payero (Fernando Godoy), Andrés Cubas (Federico Navarro), Tomás Pochettino (Juan Ignacio Méndez) – Jonathan Menéndez (Nahuel Bustos/Brian Guzmán), Dayro Moreno (Mauro Ortiz/Diego Valoyes), Franco Fragapane (Leonel Rivas/Mauro Valiente)

Trener: Alexander Medina

*****************************************************************************

ARGENTINOS JUNIORS

Lucas Chaves – Jonathan Sandoval (Aaron Barquett/Ezequiel Ham), Carlos Quintana (Jonathan Galván), Miguel Torrén [C] (Marcos Angeleri/Maximiliano Centurión), Elías Gómez (Enzo Ybáñez) – Matías Romero (Fausto Vera/Fausto Montero), Franco Moyano (Francis MacAllister/Iván Colman) – Damián Batallini (Victorio Ramis/Leandro Paiva), Raúl Bobadilla (Enrique Javier Borja/Matko Miljevic), Diego Sosa (Nicolás Silva/Francisco Ilarregui) – Gabriel Hauche (Gastón Verón/Mateo Coronel)

PS. Santiago Silva został zawieszony za stosowanie dopingu

Trener: Diego Dabove

*****************************************************************************

UNIÓN DE SANTA FE

Sebastián Moyano (Marcos Peano) – Damián Martínez (Brian Blasi), Yeimar Gómez Andrade, Jonathan Bottinelli [C], Claudio Corvalán (Federico Milo) – Braian Álvarez (Ezequiel Bonifacio), Javier Méndez (Nelson Acevedo), Jalil Elías (Lucas Ríos), Juan Ignacio Cavallaro (Gabriel Carabajal) – Pablo Cuadra (Franco Troyansky), Walter Bou (Nicolás Mazzola)

Trener: Leonardo Madelón

*****************************************************************************

COLÓN DE SANTA FE

Leonardo Burián (Ignacio Chicco) – Gastón Díaz (Alex Vigo), Emanuel Olivera (Guillermo Ortiz), Lucas Acevedo (Damián Schmidt/Facundo Garcés), Gonzalo Escobar (Franco Quiroz) – Christian Bernardi (Mauro Da Luz), Matías Fritzler [C] (Guillermo Celis), Rodrigo Aliendro (Federico Lértora/Mateo Hernández), Fernando Zuqui (Marcelo Estigarribia/Santiago Pierotti) – Luis „Pulga” Rodríguez (Tomás Chancalay/Tomás Sandoval), Wilson Morelo (Nicolás Leguizamón/Juan Cruz Zurbriggen)

Trener: Pablo Lavallén

PS. Gabriel Esparza zerwał więzadło w kolanie i nie zagra przez około pół roku

*****************************************************************************

GIMNASIA LA PLATA

Alexis Martín Arias – Víctor Ayala (Leonardo Morales), Marco Torsiglieri (Maximiliano Coronel/Patricio Monti), Manuel Guanini (Jamelier Rivas/Germán Guiffrey), Matías Melluso (Maximiliano Caire) – Horacio Tijanovich (Matías García), Franco Mussis [C] (Agustín Bolívar), Brahian Alemán (Lucas Licht) – Pablo Velázquez (Maximiliano Comba), Claudio Spinelli (Nicolás Contín), Matías Gómez (Jesús Vargas/Lautaro Chávez)

Trener: Hernán Ortiz

*****************************************************************************

PATRONATO DE PARANÁ

Matías Ibáñez (Federico Costa) – Christian Chimino (Leandro Marín), Walter Andrade [C] (Gabriel Díaz), Federico Mancinelli (Matías Escudero/Mateo Komar), Mathías Abero (Bruno Urribarri) – Gabriel Compagnucci (Lucas Mancinelli/Pablo Cortizo), Lautaro Comas (Damián Lemos), Julián Chicco (Dardo Miloc/Agustín Sufi), Santiago Rosales (Nicolás Delgadillo/Santiago Briñone) – Gabriel Ávalos (Juan Cruz Franzoni/Faustino Dettler), Hugo Silveira (Cristian Tarragona/José Barreto)

Trener: Mario Sciacqua

*****************************************************************************

ALDOSIVI

Luciano Pocrnjić [C] (Fabián Assmann) – Emanuel Iñiguez (Nahuel Yeri), Nicolás Bazzana (Caín Fara), Leonel Galeano (Marcos Miers), Lucas Villalba (Fernando Evangelista) – Gonzalo Verón (Federico Gino), Gastón Gil Romero (Leandro Maciel), Román Martínez (Francisco Grahl/Ramiro Garay) – Alan Ruiz (Nazareno Solís), Facundo Bertoglio (Federico Andrada/Franco Pérez), Hernán Darío Burbano (Sebastián Rincón/Yoel Juárez)

Trener: Gustavo Álvarez

*****************************************************************************

ARSENAL DE SARANDÍ

Daniel Sappa (Maximiliano Gagliardo) – Pablo Álvarez (Fernando Torrent), Fabio Pereyra (Ulises Abreliano), Franco Sbuttoni (Rubén Zamponi/Patricio Luce), Emiliano Papa [C] (Leonardo Marchi) – Joel Soñora (Lucas Necul/Lionel Laborda), Nicolás Giménez (Alejo Antilef/Leonel Picco), Mateo Carabajal (Jesús Soraire/Ezequiel Piovi/Gonzalo Gómez), Gastón Álvarez Suárez (Emiliano Méndez/Diego Núñez) – Ezequiel Rescaldani (Lautaro Parisi/Facundo Pons), Juan Cruz Kaprof (Ezequiel Cérica/Juan Manuel García)

Trener: Sergio Rondina

*****************************************************************************

CENTRAL CÓRDOBA DE SANTIAGO DEL ESTERO

Diego Rodríguez (Maximiliano Cavallotti/Leandro Requena) – Cristian Díaz (Ismael Quilez), Matías Nani (Óscar Salomón/Maximiliano Acuña), Hugo Vera Oviedo (Nicolás Correa Risso), Jonathan Bay (Leonel Ferroni/Marcos Sánchez) – Franco Cristaldo (Juan Galeano/Emanuel Cuevas/Francisco Manenti), Cristian Vega [C] (Nicolás Femia/Emanuel Romero), César Meli (Lisandro Alzugaray/Santiago Gallucci/Mauro Barraza), Gervasio Núñez (Facundo Melivillo/Leonardo Villalba/Diego Vázquez) – José Valencia (Joao Rodríguez González/Juan Ignacio Barbieri), Jonathan Herrera (Nicolás Miracco/Juan Pablo Ruiz Gómez/Matías Pato)

Trener: Gustavo Coleoni

Zostaw odpowiedź