Colón odrabia straty i gra dalej!

Colón de Santa Fe rozbił u siebie 4:0 wenezuelską Zulię i awansował do półfinału finału Copa Sudamericana. Pierwsze spotkanie zakończyło się wygraną Wenezuelczyków 1:0, jednak w rewanżu „Los Sabaleros” bezlitośnie złupili rywala, który rewanżowe spotkanie kończył w dziewiątkę. Tym samym swoją posadę uratował trener zespołu ze stadionu Cementario de Los Elefantes – Pablo Lavallén.

Gospodarze od samego początku ruszyli do odrabiania strat z pierwszego spotkania i pomimo sporej przewagi do przerwy nie udało im się strzelić gola. Szansę jeden na jednego zmarnował Christian Bernardi, którego strzał nogami obronił Leonardo Morales. Natomiast krótko przed kwadransem odpoczynku fatalnie pudło zanotował Rodrigo Aliendro, chybiając obok słupka z centrum pola karnego, kiedy miał naprzeciw siebie tylko rzeczonego bramkarza.

W przerwie trener Pablo Lavallén postanowił wprowadzić na boisko Wilsona Morelo i okazało się to przysłowiowym strzałem w „dziesiątkę”. Kolumbijczyk w 47 minucie skuteczną dobitką otworzył wynik spotkania. Zaś w 65 minucie podał piłkę do Luisa Rodrígueza, który po indywidualnej akcji podwyższył na 2:0 zmyślnym strzałem przy słupku pokonując bramkarza z centrum pola karnego.

W tym momencie to „Los Sabaleros” byli w półfinale, a goście totalnie się pogubili czego efektem były dwie czerwone kartki w 73 minucie dla Gabriela Beníteza za chamskie uderzenie w głowę „Pulgi” Rodrígueza i w 77 minucie dla Jerry’ego Leóna po jego zbyt ostrym faulu.

Grając w osłabieniu Wenezuelczycy zostali dobici dwoma kolejnymi trafieniami. Najpierw Tomás Chancalay w 82 minucie trafił na 3:0 skutecznie poprawiając sparowany przez bramkarza strzał Bernardiego.

Dzieła zniszczenia dopełnił natomiast Federico Lértora w przedostatniej regulaminowej minucie wieńcząc akcję sam na sam efektowną podcinką nad goalkeeperem. Genialną asystą piętką obsłużył go Christian Bernardi w szesnastce.

Colon po raz drugi w swojej historii awansował do półfinału kontynentalnego pucharu. Pierwszy raz miało to miejsce w 1997 roku w nieistniejącym już Copa CONMEBOL. Wówczas odpadli z Lanús, który ostatecznie tryumfował w tym turnieju. Tym razem zmierzą się z wygranym z pary La Equidad (Kolumbia) vs Atlético Mineiro (Brazylia).

Colón [ARG] vs Zulia [VEN] 4:0 (0:0)

Gole – Wilson Morelo (47′), Luis Rodríguez (65′), Tomás Chancalay (82′), Federico Lértora (89′)

Pierwszy mecz – 0:1, awans Colón

Skład Colónu: Leonardo Burián – Alex Vigo (46′, Wilson Morelo), Lucas Acevedo, Emanuel Olivera, Marcelo Estigarribia – Fernando Zuqui, Federico Lértora, Rodrigo Aliendro (78′, Tomás Chancalay)  – Luis Rodríguez [C], Nicolás Leguizamón (67′, Matías Fritzler), Christian Bernardi

Jak widać Colón gorszy początek kampanii ligowej może usprawiedliwić swoimi występami w Sudamericanie, gdzie już dokonał historycznego osiągnięcia, a może być jeszcze lepiej!