Franco Soldano nowym piłkarzem Boca

SoldanoBoca

Pomimo zamkniętego okna transferowego „Xeneizes” mogli sprowadzić nowego piłkarza, ponieważ już poza nim sprzedali zagranicę trzech swoich gwiazdorów – Darío Benedetto, Nahitana Nándeza oraz Cristiana Pavóna. Dzięki temu na La Bombonera zawitał właśnie Franco Soldano.

Napastnik, który we wrześniu skończy 25 lat został wypożyczony na półtora roku z greckiego Olympiakosu Pireus za 300 tysięcy dolarów. Boca Juniors przysługuje opcją pierwokupu za 5 milionów dolarów. Jest trzecim wysuniętym atakującym w aktualnej kadrze „Azul y Oro” po Ramónie Ábili tudzież sprowadzonym w minionym mercado młodym Wenezuelczyku Janie Hurtado.

W lidze argentyńskiej Soldano najbardziej znany jest ze strzelania goli dla Uniónu de Santa Fe. To wśród ekipy „Tatengues” notował pierwszoligowe występy od 2015 roku. Najlepszym jego sezonem była kampania Superligi 2017/2018, podczas której zdobył 11 goli kwalifikując się ze swoim zespołem do Copa Sudamericana.

Pół roku później odszedł do Olympiakosu, który kupił 60% jego karty za 1,3 miliona dolarów. Unión zachował część praw do tego piłkarza, zatem gdyby Boca w przyszłości zdecydowała się wykupić Soldano, wówczas finansowo skorzystałaby na tym również klub ze stadionu 15. kwietnia.

Niestety, Franco w Grecji zawiódł na całej linii. Zdobył tylko jednego gola w dziewięciu oficjalnych występach (nota bene tę bramkę strzelił w krajowym pucharze). Od tego sezonu portugalski trener „Thrylos” – Pedro Martins nawet nie uwzględniał go w kadrze meczowej na spotkania eliminacji Ligi Mistrzów. Nic dziwnego, że Soldano szybko wrócił do ojczyzny i nota bene przeniósł się do silniejszego klubu mimo, że przez ostatnie półrocze zanotował degradację formy.

Comments are closed.