Daniele De Rossi oficjalnie w Boca!

Legenda włoskiego futbolu – Daniele De Rossi dzisiaj przyleciał z Rzymu do Buenos Aires. W argentyńskiej stolicy przeszedł badania medyczne, a następnie podpisał z Boca Juniors umowę ważną na rok, ale zawierającą opcję rozwiązania jej po zakończeniu bieżącego roku lub po finiszu sezonu ligowego na początku marca, jeśli piłkarzowi nie spodobałoby się w Superlidze.

Wiekowy defensywny pomocnik, który może również występować jako rozgrywający został oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz „Xeneizes”. Na mocy parafowanego kontraktu ikona AS Roma zarobi w najpopularniejszym argentyńskim klubie około pół miliona dolarów (chyba, że na przełomie tego i następnego roku zdecyduje się uruchomić klauzulę umożliwiającą mu wcześniejsze zerwanie umowy).

Nota bene De Rossi wczoraj obchodził swoje 36. urodziny. Jako prezent z ich okazji sprawił sobie transfer na La Bombonera! Prawdopodobnie DDR zadebiutuje wśród „Bosteros” w połowie sierpnia – w trzeciej lub czwartej kolejce Superliga Argentina (albo w domowym spotkaniu przeciwko Aldosivi albo podczas wyjazdowego starcia z Banfield).

Comments are closed.