Daniele De Rossi oficjalnie w Boca!

Legenda włoskiego futbolu – Daniele De Rossi dzisiaj przyleciał z Rzymu do Buenos Aires. W argentyńskiej stolicy przeszedł badania medyczne, a następnie podpisał z Boca Juniors umowę ważną do marca 2020, ale zawierającą opcję rozwiązania jej po zakończeniu bieżącego roku, jeśli piłkarz chciałby szybciej wrócić do Italii.

Wiekowy defensywny pomocnik, który może również występować jako rozgrywający został oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz „Xeneizes”. Na mocy parafowanego kontraktu ikona AS Roma zarobi w najpopularniejszym argentyńskim klubie około pół miliona dolarów (chyba, że na przełomie tego i następnego roku zdecyduje się uruchomić klauzulę umożliwiającą mu wcześniejsze zerwanie umowy).

Nota bene De Rossi wczoraj obchodził swoje 36. urodziny. Jako prezent z ich okazji sprawił sobie transfer na La Bombonera! Prawdopodobnie DDR zadebiutuje wśród „Bosteros” w połowie sierpnia – w trzeciej lub czwartej kolejce Superliga Argentina (albo w domowym spotkaniu przeciwko Aldosivi albo podczas wyjazdowego starcia z Banfield).

Comments are closed.