Nández sprzedany do Cagliari!

1NandezNahitan

Boca Juniors robi miejsce dla obcokrajowca, żeby móc nareszcie zakontraktować Daniele De Rossiego. „Xeneizes” zaakceptowali wynoszącą 20 milionów dolarów ofertę Cagliari za Nahitana Nándeza. Pomocnik reprezentacji Urugwaju po półrocznych staraniach o niego ze strony Sardyńczyków nareszcie zasili ekipę „Isolani”.

To już drugie okienko transferowe z rzędu, w którym Cagliari ubiega się o kupno 23-letniego Urugwajczyka. Podczas aktualnego mercado początkowo średniak ligi włoskiej oferował 14 milionów dolarów za 70% karty Nándeza, którymi dysponuje Boca (pozostałe 30% posiada sam agent piłkarza). Zarząd Daniela Angeliciego odrzucił tę ofertę, uznając ją za zbyt niską – piłkarz w kontrakcie ma zapisaną klauzulę odejścia wynoszącą aż 23 miliony dolarów.

Zatem Włosi podwyższyli ofertę do 20 milionów $, a ponadto obiecali „Bosteros” 10% z kwoty ewentualnej przyszłej sprzedaży Nándeza. Tę propozycję włodarze teamu z La Bombonera przyjęli! Jeżeli Nahitan dogada się z Sardyńczykami w kwestiach kontraktowych, wówczas oficjalnie stanie się nowym piłkarzem wyspiarskiego klubu.

Warto podkreślić, iż Nahitan Nández jeszcze zagra dla Boca Juniors w dwóch spotkaniach 1/8 finału Libertadores przeciwko brazylijskiemu Athletico Paranaense, jakie odbędą się w najbliższych dwóch tygodniach. Później uda się nad Morze Śródziemne, aby przejść testy medyczne oraz podpisać umowę z 15. drużyną minionego sezonu Serie A.

******

Prawdopodobnie nie będzie to jedyny transfer z Boca do Europy podczas trwającego okienka. Szefostwo „Azul y Oro” zaakceptowało też opiewającą na 18 milionów dolarów ofertę Olympique Marsylia za Darío Benedetto. 29-letni napastnik przeniesie się do Francji także po meczach 1/8 finału Pucharu Wyzwolicieli (choć nie wiadomo czy w nich zagra, ponieważ aktualnie leczy kontuzję mięśniową).

******

Póki co upadł temat transferu Cristiana Pavóna do Los Angeles Galaxy. Jankesi z Kalifornii dowodzeni przez byłego trenera Boca – Guillermo Barrosa Schelotto okazują się nadzwyczajnymi skąpcami i nie chcą zaoferować więcej, niż 12 milionów $ za połowę karty „Kichana”, który w kontrakcie ma wpisaną klauzulę odejścia w wysokości 50 milionów „zielonych”.

******

Przy okazji warto odnotować, iż jeszcze jedno miejsce dla cudzoziemca w kadrze ubiegłorocznych mistrzów kraju srebra może znaleźć się, kiedy Frank Fabra otrzyma obywatelstwo argentyńskie.

Fabra

Frank Fabra nim na początku 2016 roku trafił do ligi argentyńskiej, grał przeciwko Argentynie w eliminacjach Mistrzostw Świata jako reprezentant Kolumbii. Teraz sam może stać się Argentyńczykiem!

 

Kolumbijski lewy obrońca występuje dla Boca oraz ogólnie na boiskach Argentyny od 3,5 roku i dlatego zarząd pod kierownictwem Angeliciego robi wszystko, aby pomóc znaturalizować ciemnoskórego zawodnika i móc szukać na rynku transferowym kolejnych zagranicznych wzmocnień. Proces przyznawania Fabrze argentyńskiego paszportu może jednak trochę potrwać….

******

Na koniec wspomnimy, iż „Xeneizes” sprowadzili nowego piłkarza do swojej młodzieżówki. Ekipę rezerw Boca wzmocnił 18-letni środkowy pomocnik Luis Vázquez kupiony z Patronato. Pozyskano 70% jego karty za 400 tysięcy dolarów.

Comments are closed.