Boca zaprezentowała wzmocnienia

AngeliciRefuerzos

Na dzisiejszej konferencji prasowej prezes „Xeneizes” – Daniel Angelici oraz dyrektor sportowy Nicolás Burdisso oficjalnie zaprezentowali trzech piłkarzy, których sprowadzili do najpopularniejszego argentyńskiego klubu podczas trwającego okienka transferowego.

Przypomnijmy, iż na La Bombonera w ostatnim czasie trafili Alexis MacAllister, Jan Hurtado oraz Eduardo Salvio.

Alexis MacAllister został wypożyczony na rok z angielskiego Brighton & Hove Albion. 20-letni playmaker jest wychowankiem Argentinos Juniors, który został sprzedany do Premier League za 10 milionów dolarów. Przyszedł jednak na roczne wypożyczenie do Boca, ponieważ jeszcze nie otrzymał pozwolenia na pracę w Wielkiej Brytanii (będzie mógł starać się o nie dopiero w przyszłym roku).

Jan Hurtado to pierwszy Wenezuelczyk w historii „Bosteros”. Pozyskano połowę jego karty z Gimnasii La Plata za kwotę 3,8 milionów dolarów. To również piłkarz młodej generacji, ponieważ liczy sobie jedynie 19 lat.

Najbardziej znanym dotychczasowym wzmocnieniem Boca niewątpliwie jest Eduardo Salvio. 29-letni skrzydłowy z epizodami w reprezentacji Argentyny został ściągnięty ze Starego Kontynentu. Połowa jego karty wynegocjowana od portugalskiej Benfiki kosztowała finalistów ubiegłorocznej Libertadores aż 7 milionów euro.

DeRossiBoca

Prawdziwy hit transferowy jednak dopiero nadchodzi – już jutro do Buenos Aires zawita Daniele De Rossi. Legenda AS Romy w wieku 35 lat opuścił swój macierzysty klub, ponieważ jankeski właściciel „Giallorossi” – James Pallotta nie chciał przedłużyć z nim wygasającego pod koniec czerwca kontraktu.

Już miesiąc temu głośno było o zwerbowaniu go do „Bosteros”, aczkolwiek sam pomocnik początkowo był niezdecydowany, ponieważ rozważał także oferty z MLS, innych włoskich klubów (m.in. Fiorentiny), a nawet myślał o zakończeniu kariery.

Ostatecznie znajomość DDR z aktualnym dyrektorem sportowym Boca – Nicolasem Burdisso okazała się kluczowa (obaj panowie w latach 2009-2014 grali ze sobą dla Romy). Po miesiącu De Rossi namyślił się i zadecydował o kontynuowaniu piłkarskiej kariery w Argentynie. W sobotę Włoch zaliczy testy medyczne, a następnie podpisze z Boca kontrakt na niecały rok – do marca 2020 roku, na mocy którego zarobi około pół miliona euro.

Nasuwa się jednak jeszcze jeden problem w kwestii skaperowania De Rossiego. Otóż, w kadrze Boca Juniors aktualnie osiągnięty jest limit zagranicznych piłkarzy wynoszący sześć.

Aby były „Romanista” stał się pełnoprawnym członkiem drużyny Gustavo Alfaro, trzeba pozbyć się przynajmniej jednego „stranieri” (prawdopodobnie na eksport pójdzie Nahitan Nández, który kuszony jest przez Sardyńczyków z Cagliari).

Comments are closed.