De Rossi zostanie „Bostero”! Snajper odejdzie

DeRossiBostero

Milowymi krokami zbliżają się dwa hity transferowe z udziałem Boca Juniors. Wygląda na to, iż 35-letnia legenda AS Roma – Daniele De Rossi wkrótce zawita na La Bombonera – do klubu, któremu według samego siebie prywatnie kibicuje. Natomiast Darío Benedetto jednak opuści ekipę Gustavo Alfaro i w najbliższym czasie zostanie spieniężony do francuskiego Olympique Marsylia.

Daniele De Rossi po wygaśnięciu umowy ze swoją Romą długo zastanawiał się nad następnym przystankiem w karierze. Jeszcze w czerwcu myślał o właśnie Boca, a poza tym rozważał również jankeską MLS (stamtąd miał ofertę od Los Angeles FC) oraz pozostanie w Italii – chciała go choćby Fiorentina. Planował nawet definitywne zakończenie kariery.

Summa summarum niecały miesiąc później wiekowy włoski rozgrywający dogadał się z dyrektorem sportowym Boca, a zarazem swoim byłym kolegą z boiska w rzymskim klubie – Nicolásem Burdisso. Dzięki temu najprawdopodobniej DDR w tę sobotę przyleci do Buenos Aires, aby podpisać z „Xeneizes” kontrakt ważny do marca przyszłego roku, czyli do końca zbliżającego się czempionatu ligowego Superliga Argentina. Przez niecały rok obowiązywania umowy De Rossi ma zrobić na La Bombonera aż pół miliona euro (bardzo dużo, jak na argentyńskie standardy).

Przypomnijmy, iż od stycznia 2015 do maja 2016 (z półroczną przerwą) barwy „Bosteros” przyodziewał inny były reprezentant Italii z przeszłością w Romie. Był nim urodzony w Argentynie, ale znaturalizowany na Włocha napastnik Pablo Daniel Osvaldo. Często zamiast na grze skupiał się na wygodnym życiu oraz imprezach, co przez w maju 2016 prezes klubu Daniel Angelici dyscyplinarnie rozwiązał z nim kontrakt. Czarę goryczy przelał incydent, gdy po meczu Copa Libertadores trener Guillermo Barros Schelotto zauważył w szatni Osvaldo palącego papierosa pod prysznicem.

Były piłkarz o przydomku „Dani Stone” (zaczerpniętego od zespołu muzycznego „The Rolling Stones”) opuściwszy Boca przestał zawodowo grać w piłkę mając jedynie 30 lat i …. zaczął grać na gitarze elektrycznej, koncertując ze swoim bandem.

Jaki będzie finał noweli transferowej z udziałem De Rossiego? Zaznaczmy, iż porozumienie między 117-krotnym reprezentantem Italii, a Boca Juniors potwierdza najlepiej poinformowany włoski dziennikarz transferowy – Gianluca Di Marzio. Niech to będzie mocny argument podpierający tezę, iż transfer ikony Romy na La Bombonera niebawem stanie się rzeczywistością. Nadchodzi zatem czwarte wzmocnienie w trwającym mercado po sprowadzeniu Alexisa MacAllistera, Jana Hurtado tudzież Eduardo Salvio.

DeRossi16

Dodajmy, iż jeśli oficjalnie De Rossi zawita do „Azul y Oro”, wówczas bardzo możliwe będzie odejście Nahitana Nándeza. Urugwajczykiem drugie okienko transferowe pod rząd interesuje się Cagliari – Sardyńczycy proponują 15 mln dolarów za 70% karty Nándeza, jakie posiada Boca (pozostałe 30% jest w rękach agenta piłkarza). Ta oferta nie została przyjęta, więc Włosi chcąc pozyskać reprezentanta „Charrúas” będą musieli wyłożyć na stół kwotę rzędu 20 milionów euro.

******

Ponadto Boca Juniors zaakceptowała ofertę Olympique Marsylii za Darío Benedetto. 29-letni snajper został wyceniony w negocjacjach na 15 milionów euro (niżej, niż w swojej klauzuli odejścia, gdzie miał wpisane 21 mln dolarów, tj. ok. 20 mln euro).

Teraz napastnikowi o przydomku „Pipa” pozostaje dogadać się z Francuzami w sprawie kontraktu i będzie mógł przenieść się na południe Francji. Tym samym dla Benedetto byłby do pierwszy klub ze Starego Kontynentu podczas jego kariery. Właściwie to ostatni dzwonek dla niego na poważne europejskie wojaże, ponieważ za 2-3 lata będzie mógł liczyć na angaż co najwyżej w hiszpańskim przeciętniaku.

Wobec zapowiadającej się emigracji Benedetto trwają poszukiwania nowego wysuniętego napastnika jako konkurencja dla Ramóna Ábili oraz młodego Wenezuelczyka Jana Hurtado. Oferty Boca już odrzucili były „Bostero” – Jonathan Calleri oraz Guido Carrillo, którzy chcą pozostać w Europie. Teraz zarząd Angeliciego zagiął parol na 34-letniego wychowanka klubu Mauro Boselliego, który aktualnie przyodziewa barwy brazylijskiego Corinthians.

Comments are closed.