Terminarz Superligi 2019/2020

Zarząd Superliga Argentina de Fútbol dnia 10 lipca ogłosił terminarz czempionatu Superligi na sezon 2019/2020. Kampania będzie składać się z zaledwie 23 kolejek. Rozpocznie się w ostatni weekend lipca, a dobiegnie końca już pierwszego dnia marca.

1. kolejka (27-28 lipca):

Sobota, 27 lipca, h 2:00 – Racing Club vs Unión
Sobota, 27 lipca, h 18:15 – Colón vs Patronato
Sobota, 27 lipca, h 20:30 – San Lorenzo de Almagro vs Godoy Cruz
Sobota, 27 lipca, h 22:45 – Lanús vs Gimnasia La Plata
Niedziela, 28 lipca, h 1:00 – Argentinos Juniors vs River Plate
Niedziela, 28 lipca, h 16:00 – Estudiantes La Plata vs Aldosivi
Niedziela, 28 lipca, h 18:15 – Newell’s Old Boys vs Central Córdoba
Niedziela, 28 lipca, h 20:30 – Talleres vs Vélez Sarsfield
Niedziela, 28 lipca, h 22:45 – Defensa y Justicia vs Independiente
Poniedziałek, 29 lipca, h 1:00 – Boca Juniors vs Huracán
Wtorek, 29 lipca, h 0:00 – Arsenal de Sarandí vs Banfield
Wtorek, 29 lipca, h 2:00 – Atlético de Tucumán vs Rosario Central

2. kolejka (3-4 sierpnia):

Sobota, 3 sierpnia, h 2:00 – Huracán vs Colón
Sobota, 3 sierpnia, h 18:15 – Aldosivi vs Argentinos Juniors
Sobota, 3 sierpnia, h 20:30 – Rosario Central vs Talleres
Sobota, 3 sierpnia, h 22:45 – Central Córdoba vs Atlético de Tucumán
Niedziela, 4 sierpnia, h 1:00 – Vélez Sarsfield vs Racing Club
Niedziela, 4 sierpnia, h 16:00 – Unión vs Defensa y Justicia
Niedziela, 4 sierpnia, h 18:15 – Gimnasia La Plata vs San Lorenzo de Almagro
Niedziela, 4 sierpnia, h 20:30 – Banfield vs Estudiantes La Plata
Niedziela, 4 sierpnia, h 22:45 – River Plate vs Lanús
Poniedziałek, 5 sierpnia, h 1:00 – Patronato vs Boca Juniors
Wtorek, 6 sierpnia, h 0:00 – Godoy Cruz vs Arsenal de Sarandí
Wtorek, 6 sierpnia, h 2:00 – Independiente vs Newell’s Old Boys

3. kolejka (17-18 sierpnia):

Boca Juniors vs Aldosivi
San Lorenzo de Almagro vs Rosario Central
Argentinos Juniors vs Banfield
Racing Club vs River Plate
Estudiantes La Plata vs Independiente
Lanús vs Vélez Sarsfield
Defensa y Justicia vs Arsenal de Sarandí
Newell’s Old Boys vs Unión
Colón vs Gimnasia La Plata
Talleres vs Central Córdoba
Patronato vs Huracán
Atlético de Tucumán vs Godoy Cruz

4. kolejka (24-25 sierpnia):

River Plate vs Talleres
Huracán vs Argentinos Juniors
Vélez Sarsfield vs Newell’s Old Boys
Independiente vs Colón
Gimnasia La Plata vs Defensa y Justicia
Banfield vs Boca Juniors
Arsenal de Sarandí vs San Lorenzo de Almagro
Aldosivi vs Atlético de Tucumán
Central Córdoba vs Racing Club
Rosario Central vs Patronato
Unión vs Lanús
Godoy Cruz vs Estudiantes La Plata

5. kolejka (31 sierpnia – 1 września):

River Plate vs Boca Juniors (El Superclásico)
San Lorenzo de Almagro vs Unión
Argentinos Juniors vs Gimnasia La Plata
Racing Club vs Godoy Cruz
Estudiantes La Plata vs Vélez Sarsfield
Lanús vs Central Córdoba
Defensa y Justicia vs Banfield
Newell’s Old Boys vs Huracán
Colón vs Rosario Central
Talleres vs Aldosivi
Patronato vs Independiente
Atlético de Tucumán vs Arsenal de Sarandí

6. kolejka (14-15 września):

Boca Juniors vs Estudiantes La Plata
Huracán vs River Plate
Vélez Sarsfield vs Atlético de Tucumán
Independiente vs Lanús
Gimnasia La Plata vs Racing Club
Banfield vs Talleres
Arsenal de Sarandí vs Unión
Aldosivi vs Patronato
Central Córdoba vs Defensa y Justicia
Rosario Central vs Newell’s Old Boys (Clásico Rosarino)
Colón vs San Lorenzo de Almagro
Godoy Cruz vs Argentinos Juniors

7. kolejka (21-22 września):

River Plate vs Vélez Sarsfield
San Lorenzo de Almagro vs Boca Juniors
Argentinos Juniors vs Central Córdoba
Racing Club vs Arsenal de Sarandí
Estudiantes La Plata vs Patronato
Lanús vs Colón
Defensa y Justicia vs Huracán
Newell’s Old Boys vs Aldosivi
Unión vs Rosario Central
Talleres vs Gimnasia La Plata
Atlético de Tucumán vs Independiente
Godoy Cruz vs Banfield

8. kolejka (28-29 września):

Boca Juniors vs Newell’s Old Boys
Huracán vs Atlético de Tucumán
Vélez Sarsfield vs Defensa y Justicia
Independiente vs Talleres
Gimnasia La Plata vs River Plate
Banfield vs San Lorenzo de Almagro
Arsenal de Sarandí vs Estudiantes La Plata
Aldosivi vs Unión
Central Córdoba vs Godoy Cruz
Rosario Central vs Racing Club
Colón vs Argentinos Juniors
Patronato vs Lanús

9. kolejka (5-6 października):

River Plate vs Patronato
San Lorenzo de Almagro vs Central Córdoba
Vélez Sarsfield vs Independiente
Argentinos Juniors vs Arsenal de Sarandí
Racing Club vs Aldosivi
Estudiantes La Plata vs Huracán
Lanús vs Rosario Central
Defensa y Justicia vs Boca Juniors
Newell’s Old Boys vs Banfield
Unión vs Colón (Clásico Santafesino)
Atlético de Tucumán vs Talleres
Godoy Cruz vs Gimnasia La Plata

10. kolejka (19-20 października):

Boca Juniors vs Racing Club
Huracán vs San Lorenzo de Almagro (Clásico Porteño)
Independiente vs Argentinos Juniors
Gimnasia La Plata vs Unión
Banfield vs Atlético de Tucumán
Arsenal de Sarandí vs River Plate
Aldosivi vs Defensa y Justicia
Central Córdoba vs Estudiantes La Plata
Rosario Central vs Vélez Sarsfield
Colón vs Godoy Cruz
Talleres vs Lanús
Patronato vs Newell’s Old Boys

11. kolejka (29-30 października – kolejka w środku tygodnia):

River Plate vs Colón
San Lorenzo de Almagro vs Defensa y Justicia
Vélez Sarsfield vs Huracán
Argentinos Juniors vs Talleres
Racing Club vs Banfield
Estudiantes La Plata vs Rosario Central
Lanús vs Boca Juniors
Arsenal de Sarandí vs Central Córdoba
Newell’s Old Boys vs Gimnasia La Plata
Unión vs Independiente
Atlético de Tucumán vs Patronato
Godoy Cruz vs Aldosivi

Kolejka została przesunięta o pół tygodnia z powodu pierwszej tury wyborów prezydenckich w Argentynie

12. kolejka (2-3 listopada):

Boca Juniors vs Arsenal de Sarandí
Huracán vs Lanús
Independiente vs San Lorenzo de Almagro
Gimnasia La Plata vs Estudiantes La Plata (Clásico Platense)
Banfield vs Unión
Defensa y Justicia vs Argentinos Juniors
Aldosivi vs River Plate
Central Córdoba vs Vélez Sarsfield
Rosario Central vs Godoy Cruz
Colón vs Atlético de Tucumán
Talleres vs Newell’s Old Boys
Patronato vs Racing Club

13. kolejka (9-10 listopada):

River Plate vs Rosario Central
San Lorenzo de Almagro vs Argentinos Juniors
Vélez Sarsfield vs Boca Juniors
Racing Club vs Huracán
Estudiantes La Plata vs Talleres
Lanús vs Banfield (Clásico del Sur)
Arsenal de Sarandí vs Colón
Aldosivi vs Gimnasia La Plata
Central Córdoba vs Patronato
Newell’s Old Boys vs Defensa y Justicia
Unión vs Atlético de Tucumán
Godoy Cruz vs Independiente

14. kolejka (23-24 listopada lub w środku tygodnia 26-27 listopada):

Boca Juniors vs Unión
Huracán vs Central Córdoba
Argentinos Juniors vs Newell’s Old Boys
Independiente vs River Plate
Gimnasia La Plata vs Arsenal de Sarandí
Banfield vs Vélez Sarsfield
Defensa y Justicia vs Lanús
Rosario Central vs Aldosivi
Colón vs Estudiantes La Plata
Talleres vs Racing Club
Patronato vs Godoy Cruz
Atlético de Tucumán vs San Lorenzo de Almagro

Kolejka odbędzie się w połowie tygodnia, jeśli dojdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich w Argentynie

15. kolejka (30 listopada-1 grudnia):

Boca Juniors vs Argentinos Juniors
San Lorenzo de Almagro vs Patronato
Vélez Sarsfield vs Colón
Racing Club vs Defensa y Justicia
Estudiantes La Plata vs Atlético de Tucumán
Banfield vs Gimnasia La Plata
Arsenal de Sarandí vs Lanús
Aldosivi vs Independiente
Central Córdoba vs Rosario Central
Newell’s Old Boys vs River Plate
Unión vs Huracán
Godoy Cruz vs Talleres

16. kolejka (7-8 grudnia):

River Plate vs San Lorenzo de Almagro
Huracán vs Arsenal de Sarandí
Argentinos Juniors vs Estudiantes La Plata
Independiente vs Banfield
Gimnasia La Plata vs Central Córdoba
Lanús vs Racing Club
Defensa y Justicia vs Godoy Cruz
Rosario Central vs Boca Juniors
Colón vs Aldosivi
Talleres vs Unión
Patronato vs Vélez Sarsfield
Atlético de Tucumán vs Newell’s Old Boys

17. kolejka (25-26 stycznia):

Boca Juniors vs Independiente
San Lorenzo de Almagro vs Estudiantes La Plata
Racing Club vs Atlético de Tucumán
Gimnasia La Plata vs Vélez Sarsfield
Banfield vs Patronato
Defensa y Justicia vs Talleres
Arsenal de Sarandí vs Newell’s Old Boys
Aldosivi vs Lanús
Central Córdoba vs Colón
Rosario Central vs Huracán
Unión vs Argentinos Juniors
Godoy Cruz vs River Plate

18. kolejka (28-29 stycznia – kolejka w środku tygodnia):

River Plate vs Central Córdoba
Huracán vs Gimnasia La Plata
Vélez Sarsfield vs Aldosivi
Argentinos Juniors vs Racing Club
Independiente vs Rosario Central
Estudiantes La Plata vs Unión
Lanús vs Godoy Cruz
Newell’s Old Boys vs San Lorenzo de Almagro
Colón vs Banfield
Talleres vs Boca Juniors
Patronato vs Arsenal de Sarandí
Atlético de Tucumán vs Defensa y Justicia

19. kolejka (1-2 lutego):

Boca Juniors vs Atlético de Tucumán
San Lorenzo de Almagro vs Vélez Sarsfield
Argentinos Juniors vs Lanús
Racing Club vs Independiente (Clásico de Avellaneda)
Gimnasia La Plata vs Patronato
Banfield vs Rosario Central
Defensa y Justicia vs Colón
Arsenal de Sarandí vs Talleres
Aldosivi vs Central Córdoba
Newell’s Old Boys vs Estudiantes La Plata
Unión vs River Plate
Godoy Cruz vs Huracán

20. kolejka (8-9 lutego):

River Plate vs Banfield
Huracán vs Aldosivi
Vélez Sarsfield vs Godoy Cruz
Independiente vs Arsenal de Sarandí
Estudiantes La Plata vs Defensa y Justicia
Lanús vs Newell’s Old Boys
Central Córdoba vs Boca Juniors
Rosario Central vs Gimnasia La Plata
Colón vs Racing Club
Talleres vs San Lorenzo de Almagro
Patronato vs Unión
Atlético de Tucumán vs Argentinos Juniors

21. kolejka (15-16 lutego):

Boca Juniors vs Godoy Cruz
San Lorenzo de Almagro vs Racing Club
Argentinos Juniors vs Patronato
Independiente vs Gimnasia La Plata
Estudiantes La Plata vs River Plate
Banfield vs Aldosivi
Defensa y Justicia vs Rosario Central
Arsenal de Sarandí vs Vélez Sarsfield
Newell’s Old Boys vs Colón
Unión vs Central Córdoba
Talleres vs Huracán
Atlético de Tucumán vs Lanús

22. kolejka (22-23 lutego):

River Plate vs Defensa y Justicia
Huracán vs Independiente
Vélez Sarsfield vs Argentinos Juniors
Racing Club vs Newell’s Old Boys
Gimnasia La Plata vs Atlético de Tucumán
Lanús vs Estudiantes La Plata
Aldosivi vs San Lorenzo de Almagro
Central Córdoba vs Banfield
Rosario Central vs Arsenal de Sarandí
Colón vs Boca Juniors
Patronato vs Talleres
Godoy Cruz vs Unión

23. kolejka (29 lutego-1 marca):

Boca Juniors vs Gimnasia La Plata
San Lorenzo de Almagro vs Lanús
Argentinos Juniors vs Rosario Central
Independiente vs Central Córdoba
Estudiantes La Plata vs Racing Club
Banfield vs Huracán
Defensa y Justicia vs Patronato
Arsenal de Sarandí vs Aldosivi
Newell’s Old Boys vs Godoy Cruz
Unión vs Vélez Sarsfield
Talleres vs Colón
Atlético de Tucumán vs River Plate

Po zakończeniu sezonu ligowego przeprowadzony zostanie turniej Copa de La Superliga, którego formuła będzie znacząco różniła się od tegorocznej. Otóż, 24 kluby pierwszoligowe podzielą się na dwie grupy po 12 drużyn – zostanie rozegranie 11 kolejek w obu grupach. Zwycięzcy grup zmierzą się ze sobą w finale.

Warto przy okazji zaznaczyć, iż po sezonie ligowym jeszcze nie będziemy znali czterech spadkowiczów, ponieważ mecze Copa de La Superliga będą wliczały się do współczynników punktowych w tabeli spadkowej!

Comments are closed.