Mecze towarzyskie na jesień

Znamy połowę spotkań towarzyskich, jakie reprezentacja Argentyny rozegra w drugiej połowie 2019 roku. We wrześniu „Albicelestes” wybiorą się na zgrupowanie do USA (gdzie m.in. znowu skonfrontują się przeciwko Chile). Natomiast w październiku zobaczymy ich na Starym Kontynencie. Emocji bez wątpienia nie zabraknie, ponieważ za sparingpartnerów wybrani zostali sami renomowani rywale.

Oto lista zaplanowanych meczów towarzyskich z udziałem Argentyńczyków:

  • 5 września – z Chile (w Los Angeles, USA)
  • 10 września – z Meksykiem (w San Diego, USA)

******

  • 9 października – z Niemcami (w Dortmundzie, Niemcy)
  • 13 lub 14 października – prawdopodobnie z Portugalią (miejsce nieustalone)

Nie wiemy jeszcze z kim i gdzie Argentyna (którą do końca roku nadal trenować będzie Lionel Scaloni) spotka się w listopadzie, czyli ostatnim miesiącu, w którym przewidziane są mecze reprezentacyj narodowych.

Na zakończenie warto zaznaczyć, iż eliminacje Mistrzostw Świata 2022 w Ameryce Południowej rozpoczną się w marcu przyszłego roku.

Zawsze w strefie CONMEBOL rozpoczynały się one na trzy lata przed samym Mundialem, ale tym razem ich początek został odroczony o pół roku, ponieważ sam turniej finałowy odbędzie się dopiero na przełomie listopada i grudnia A.D. 2022 (a nie tradycyjnie w połowie roku), co sprawia, iż kwalifikacje mogą potrwać trochę dłużej. 

Comments are closed.