Argentyńskie stadiony na Copa América 2020

CONMEBOL ogłosił ramy czasowe przyszłorocznej Copa América, która będzie pierwszą rozegraną w roku parzystym po przesunięciu lat organizacji turnieju na te, w których odbywają się Mistrzostwa Europy. Turniej rozpocznie się dnia 12 czerwca przyszłego roku, a zakończy się dokładnie miesiąc później – 12 lipca. Imprezę zorganizują wspólnie Argentyna z Kolumbią. Gościnnie zostały zaproszone Katar oraz Australia. Znamy sześć argentyńskich stadionów, na których będą przeprowadzane mecze tego turnieju!

O nowym formacie turnieju informowaliśmy już tutaj. Dodajmy jeszcze, iż finał Copa América 2020 pierwotnie planowano w Argentynie, ale po ultimatum ze strony Kolumbii, która stwierdziła, że wycofa się z organizacji czempionatu, jeśli nie dostanie prawa do organizacji finału Południowoamerykańska Federacja Piłkarska ostatecznie powierzyła decydujące spotkanie czempionatu stronie kolumbijskiej.

Argentyńskie stadiony na Copa América 2020:
  • La Bombonera (Buenos Aires – stadion Boca Juniors) [49 tysięcy miejsc siedzących]
  • El Cilindro (Buenos Aires – stadion Racingu Club) [55 tysięcy miejsc siedzących]
  • Estadio Mario Kempes (Córdoba) [57 tysięcy miejsc siedzących]
  • Estadio Malvinas Argentinas (Mendoza) [40 tysięcy miejsc siedzących]
  • Estadio Bicentenario (San Juan) [26 tysięcy miejsc siedzących]
  • Estadio Único (Santiago del Estero) – stadion obecnie jest w budowie, zostanie otwarty w przyszłym roku [planowane 28 tysięcy miejsc siedzących]

Dla porównania Kolumbia wyznaczyła tylko cztery obiekty jako turniejowe areny – Estadio Metropolitano w Barranquilli (w mieście na północy Kolumbii odbędzie się finał), Estadio El Campín w Bogocie, Estadio Atanasio Girardot w Medellín oraz Estadio Pascual Guerrero w Cali.

Argentyna dotychczas organizowała Copa América dziewięciokrotnie (ostatni raz w 2011, czyli „tylko” dziewięć lat temu) uwzględniając tylko te edycje, które posiadały sprecyzowanego gospodarza.

Kolumbia miała na tę przyjemność tylko raz, w 2001 roku. Warto wspomnieć, iż Argentyńczycy odmówili przyjazdu na CA 2001 do ojczyzny Pablo Escobara obawiając się o swoje bezpieczeństwo w tym kraju.

Comments are closed.