Surowa kara dla San Jorge de Tucumán

Tydzień temu informowaliśmy o niesłychanym incydencie. Podczas barażu Torneo Federal A o awans do drugiej ligi piłkarze drużyny San Jorge de Tucumán zbuntowali się przeciwko stronniczemu arbitrażowi sędziego i na początku drugiej połowy odmówili dalszej gry zgodnie siadając na murawie. AfA wyciągnęła brutalne konsekwencje wobec tego klubu za niesubordynację jego futbolistów.

Szczegóły o całym zdarzeniu można przeczytać tutaj.

Ponieważ w momencie przerwania meczu w Mar del Plata na tablicy widniał wynik korzystny dla rywala (1:0 dla Alvarado) Trybunał Dyscyplinarny AfA dla interioru zachował wynik z boiska – Alvarado awansował więc do Primera B Nacional. Ponadto ukarał San Jorge degradacją o jedną klasę rozgrywkową, wlepił klubowi grzywnę finansową o ekwiwalencie 300 wejściówek na mecz oraz zdyskwalifikował poszczególnych piłkarzy oraz sztab szkoleniowy tej ekipy na aż 12 meczów!

Natomiast żadnej konsekwencji nie podniósł kontrowersyjnie sędziujący ten mecz Adrián Franklin. Jak widać, AfA nie wykazała się sprawiedliwością….

Oczywiście zarząd San Jorge de Tucumán będzie odwoływał się od tej decyzji. Czy włodarzom klubu z północno-zachodniej Argentyny uda się złagodzić tę wyjątkowo bestialską sankcję?