Drugi MacAllister w Boca!

1Alexis

Boca Juniors ogłasza swoje pierwsze wzmocnienie w nowym okienku transferowym. Mamy drugiego z braci MacAllister na La Bombonera, ponieważ włodarze „Xeneizes” uzgodnili z angielskim Brighton warunki rocznego wypożyczenia Alexisa MacAllistera, który przez ostatnie półrocze brylował w macierzystym Argentinos Juniors.

20-letni playmaker już pół roku temu zapewnił sobie transfer z AJ do ligi angielskiej. Brighton zgodził się zapłacić za niego zawrotną kwotę 10 milionów dolarów + 15% kwoty ew. przyszłej sprzedaży. Aczkolwiek realizację transferu przełożono o pół roku, ponieważ najmłodszy z trójki braci MacAllister wychowanych przez Argentinos Juniors ze względu na stosunkowo młody wiek nie otrzymał pozwolenia na pracę w Wielkiej Brytanii. Do końca minionego sezonu Alexis reprezentował barwy „El Bicho”, gdzie był absolutnie pierwszoplanową postacią.

Minęło pół roku i zawodnikowi nadal nie udało się go zdobyć. Brytyjczycy są gotowi upoważnić Alexisa do podjęcia pracy w ich kraju dopiero od 21. roku życia. Dlatego właśnie piłkarz musiał wybrać sobie jakiś klub na roczne lub przynajmniej półroczne wypożyczenie, aby móc grać w tym czasie.

Chociaż po młodziana zgłosiły się niemal wszystkie argentyńskie potęgi, np. San Lorenzo, Independiente, Racing Club tudzież Estudiantes La Plata, to sam zainteresowany wybrał Boca z dwóch powodów. Po pierwsze „Bosteros” zaoferowali mu najlepszy kontrakt, a po drugie tutaj zrzeszony jest jego o rok starszy brat – Kevin.

Alexis

Po nieudanych próbach zwerbowania znanych i doświadczonych piłkarzy, takich jak Éver Banega, Daniele De Rossi, Maximiliano Meza, Eduardo Salvio tudzież Matías Silvestre zarządowi Boca udało się sprowadzić młodego, ambitnego i głodnego gry Alexisa MacAllistera

 

Alexis MacAllister przyleciał już do Buenos Aires, aby przejść badania medyczne oraz rzecz jasna podpisać kontrakt z Boca. Jeśli wśród „Genueńczyków” będzie prezentować takie loty, jak ostatnio w macierzystym teamie, wówczas będzie można wróżyć mu zaiste świetlaną przyszłość. Oprócz wspomnianego Kevina 20-latek ma jeszcze jednego brata, a mianowicie 23-letniego Francisa, który nadal przyodziewa barwy Argentinos Juniors.

Nowy futbolista Boca Juniors został wypożyczony na rok z angielskiego Brightonu bez opłaty i bez opcji wykupu. Profesjonalnym piłkarzem jest od drugiej połowy 2016 roku. Przez całą ubiegłą kampanię dla AJ rozegrał łącznie 32 spotkania (19 ligowych, 4 w Copa Sudamericana, 7 w Copa de La Superliga oraz 2 w Copa Argentina) i zdobył w nich 6 goli (5 w lidze oraz 1 w Copa de La Superliga).

Comments are closed.