Ligowcy w meczach towarzyskich, cz.1

Podsumowanie występów piłkarzy argentyńskich klubów podczas pierwszej kolejki czerwcowych meczów towarzyskich przed Copa América. Ponieważ mamy wyjątkowo sporo, bo aż dziewiętnastu kadrowiczów z Superligi, powołanych posegregowaliśmy według przynależności klubowej:

BOCA JUNIORS (3 piłkarzy):

• Junior Alonso (obrońca, Paragwaj) – całe spotkanie Paragwaj vs Honduras (1:1) przesiedział na ławce rezerwowych
  • Esteban Andrada (bramkarz, Argentyna) – całe spotkanie Argentyna vs Nikaragua (5:1) przesiedział na ławce rezerwowych
  • Nahitan Nández (pomocnik, Urugwaj) – wyszedł w podstawowym składzie i grał 75 minut spotkania Urugwaj vs Panama (3:0)

RIVER PLATE (3 piłkarzy):

• Franco Armani (bramkarz, Argentyna) – rozegrał pełne 90 minut spotkania Argentyna vs Nikaragua (5:1)
  • Milton Casco (boczny obrońca, Argentyna) – całe spotkanie Argentyna vs Nikaragua (5:1) przesiedział na ławce rezerwowych
  • Matías Suarez (napastnik, Argentyna) – wyszedł w podstawowym składzie i grał 57 minut spotkania Argentyna vs Nikaragua (5:1). Zanotował jeden groźny strzał w słupek.

INDEPENDIENTE (3 piłkarzy):

• Martín Campaña (bramkarz, Urugwaj) – całe spotkanie Urugwaj vs Panama (3:0) przesiedział na ławce rezerwowych
  • Cecilio Domínguez (napastnik, Paragwaj) – wyszedł w podstawowym składzie i zagrał 64 minuty spotkania Paragwaj vs Honduras (1:1)
  • Pablo Hernández (ofensywny pomocnik, Chile) – wszedł po przerwie i rozegrał połowę spotkania Chile vs Haiti (2:1)

RACING CLUB (2 piłkarzy):

• Gabriel Arias (bramkarz, Chile) – wszedł po przerwie i rozegrał połowę spotkania Chile vs Haiti (2:1)
  • Renzo Saravia (prawy obrońca, Argentyna) – rozegrał pełne 90 minut spotkania Argentyna vs Nikaragua (5:1)

VÉLEZ SARSFIELD (2 piłkarzy):

• Luis Abram (obrońca, Peru) – rozegrał pełne 90 minut spotkania Peru vs Kostaryka (1:0)
  • Alexander Domínguez (bramkarz, Ekwador) – rozegrał pełne 90 minut spotkania Wenezuela vs Ekwador (1:1)

TALLERES (2 piłkarzy):

• Miguel Araujo (obrońca, Peru) – rozegrał pełne 90 minut spotkania Peru vs Kostaryka (1:0)
  • Samuel Sosa (boczny napastnik, Wenezuela) – wszedł po przerwie i rozegrał połowę spotkania Wenezuela vs Ekwador (1:1). Nie dostał powołania na Copa América, toteż nie znalazł się w kadrze na drugi mecz, z Meksykiem (1:3)

DEFENSA Y JUSTICIA (1 piłkarz):

• Matías Rojas (pomocnik, Paragwaj) – wyszedł w podstawowym składzie i zagrał 70 minut spotkania Paragwaj vs Honduras (1:1)

HURACÁN (1 piłkarz):

• Antony Silva (bramkarz, Paragwaj) – całe spotkanie Paragwaj vs Honduras (1:1) przesiedział na ławce rezerwowych

ESTUDIANTES LA PLATA (1 piłkarz):

• Gonzalo Jara (obrońca, Chile) – nie znalazł się w kadrze meczowej na spotkanie Chile vs Haiti (2:1) z powodu kontuzji

GIMNASIA LA PLATA (1 piłkarz):

• Jan Hurtado (napastnik, Wenezuela) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał połowę spotkania Wenezuela vs Ekwador (1:1). Nie dostał powołania na Copa América, toteż nie znalazł się w kadrze na drugi mecz, z Meksykiem (1:3)