Przełom Huracánu za tymczasowego trenera

W bieżącym tygodniu rozegrano jedno spotkanie 1/32 finału Pucharu Argentyny. W nim Huracán pokonał 2:0 trzecioligowy Unión de Sunchales. Drużyna „El Globo” pod wodzą chwilowego szkoleniowca Néstora Apuzzo zwyciężyła swoje drugie spotkanie.

Estadio Cementario de Los Elefantes (Santa Fe – obiekt Colónu)

Huracán vs Unión de Sunchales 2:0 (0:0)

Gole – Lucas Gamba (54′ – pen.), Saúl Salcedo (75′)

Może Néstor Apuzzo powinien na stałe objąć stanowisko głównodowodzącego Huracánu. Zna ten klub bardzo dobrze, bo pracuje dla niego od wielu lat (głównie z drużynami młodzieżowymi), a rozbity mentalnie zespół „El Globo” pod jego pieczą zaczyna ponownie stanowić monolit.

Wprawdzie zwycięstwo nad wenezuelskim outsiderem w Libertadores tudzież nad trzecioligowcem w krajowym pucharze to kiepskie wyznaczniki formy zespołu chcącego należeć do argentyńskiej elity, aczkolwiek przynajmniej widzimy, iż piłkarze tej drużyny ponownie dogadują się ze sobą.

Napięta atmosfera, jaka towarzyszyła zespołowi z Parque Patricios za czasów Antonio Mohameda wyparowała i zespół jakby rodził się na nowo. Obie bramki w Santa Fe padły podczas drugiej połowy.

Wiekowy napastnik Lucas Gamba wykorzystał jedenastkę w 54 minucie zawodów otwierając strzelanie. Zaś tryumf chłopców Apuzzo przypieczętował młody paragwajski stoper Saúl Salcedo na kwadrans przed końcem celną główką przecinając na mniej więcej piątym metrze dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Przy okazji proszę zwrócić uwagę na nowe, urokliwe biało-czarno-szarawe stroje zwycięzców, w jakich występowali podczas tego spotkania:

W 1/16 finału Huracán zmierzy się z pierwszoligowcem, którym jest Godoy Cruz. Mecz odbędzie się w lipcu lub sierpniu. „El Globo” będą mieli o tyle łatwiej, że przeciwnik w tym czasie będzie skupiony na bitwie 1/8 finału Libertadores przeciw brazylijskim Palmeiras.

Do końca 1/32 finału pozostały jeszcze trzy starcia. Oto one:

  • 22 maja, Estadio Alfredo Beranger (stadion Temperley) – Estudiantes de Plata vs Sarmiento de Resistencia
  • 22 maja, Estadio 15 de Abril (stadion Uniónu de Santa Fe) – San Lorenzo de Almagro vs Sportivo Estudiantes (San Luis)
  • termin i stadion jeszcze nieznane – Racing Club vs Boca Unidos

***

Na koniec warto odnotować, iż Huracánowi podobnie, jak San Lorenzo póty co zgładzono karę odjęcia punktów w ligowej tabeli sezonu 2018/2019 z sześciu do trzech oraz cofnięto zakaz transferowy za nieprawidłowości przy sprawozdaniach finansowych dotyczące wynagrodzeń dla piłkarzy.

I identycznie, jak w przypadku papieskiego klubu „El Globo” zostaną zwrócone pozostałe trzy punkty (sankcja więc ograniczy się do symbolicznej kary finansowej), jeśli ich zarząd do czerwca przedstawi odpowiedni plan wydatków na pensje. Co za tym idzie, Huracán utrzyma dziesiąte miejsce w klasyfikacji, gwarantujące im kwalifikację do Copa Sudamericana 2020. 

Comments are closed.