Złagodzenie kary dla San Lorenzo

Pod koniec marca informowaliśmy o ukaraniu przez Trybunał Dyscyplinarny Superligi klubu San Lorenzo de Almagro odjęciem sześciu punktów w tabeli ligowej oraz narzuceniem zakazu transferowego na najbliższe okienko transferowe za nieprawidłowości finansowe. Trybunał Apelacyjny częściowo uwzględnił odwołanie zarządu „Cuervos” i złagodził tę sankcję.

O przyczynach wymierzenia kary w ulubiony klub papieża Franciszka informowaliśmy tutaj. Zarząd klubu nie płacił na czas wynagrodzeń zatrudnionym piłkarzom oraz składał fałszywe oświadczenia dotyczące sprawozdań finansowych.

Ponad miesiąc od czasu złożenia odwołania Trybunał Apelacyjny Superligi postanowił zredukować karę odjęcia punktów w tabeli ligowej minionego sezonu z sześciu do trzech oraz znieść zakaz transferowy.

Minusowe trzy punkty i tak zepchnęłyby San Lorenzo z dwudziestej trzeciej na ostatnią pozycję w tabeli Superliga Argentina 2018/2019. Co za tym idzie, team ze stadionu Nuevo Gasometro pierwszy raz w swojej historii ukończyłby kampanię ligową na samym dnie. Przez cały sezon uzyskał 23 punkty, więc uwzględniając trzy oczka zabrane skompletowaliby ich zaledwie 20.

San Lorenzo jednakże odzyska również te trzy punkty, jeśli do 15 czerwca przedstawi odpowiednie deklaracje finansowe zarządowi Superligi. Wówczas kara dla papieskiego klubu ograniczy się do grzywny finansowej.

Comments are closed.