Kluby z Santa Fe w Copa Argentina

Podczas bieżącego tygodnia swoje potyczki 1/32 finału Pucharu Argentyny rozegrały ekipy z miasta Santa Fe. Identycznie jak w Copa Sudamericana dalej przedostał się Colón, natomiast za burtę wyleciał Unión. Podsumowanie trzech spotkań rozegranych w ostatnich dniach:

Estadio Juan Gilberto Funes (La Punta, prowincja San Luis)

Independiente Rivadavia vs Ferrocarril Midland 1:0 (0:0)

Gol – Mauricio Asenjo (47′)

Liczący się w rywalizacji o Superligę drugoligowiec z Mendozy nazywający się Independiente Rivadavia skromnie ograł stołecznego czwartoligowca Ferrocarril Midland przechodząc do 1/16 finału. Tam sprawdzi umiejętności Lanús.

*****************************************************************************

Estadio Alfredo Beranger (Buenos Aires – obiekt Temperley)

Colón de Santa Fe vs Acassuso 3:0 (2:0)

Gole – Wilson Morelo (25′), Luis Rodríguez (42′), Fernando Zuqui (89′)

Colón i Unión jako lokalni rywale są swoimi przeciwieństwami w tym sezonie. Unión to typowa drużyna weekendowa, która osiągała przyzwoite rezultaty w Superlidze, a teraz przykłada się do zmagań Copa de La Superliga, za to szybko odpadła z Sudamericany oraz krajowego pucharu.

Dla odmiany popularni „Los Sabaleros” zawiedli na ligowym podwórku oraz błyskawicznie zostali wyeliminowani z nowego Pucharu Ligi, lecz nadal uczestniczą w Copa Sudamericana tudzież w rzeczonej Copa Argentina.

W 1/32 finału ostatniego wymienionego turnieju gładko rozprawili się ze stołecznym trzecioligowym Acassuso, dzięki czemu zagrają w 1/16 finału przeciwko Sol de Mayo – pogromcom broniącego tytułu Rosario Central.

*****************************************************************************

Estadio Julio Grondona (Buenos Aires – obiekt Arsenalu de Sarandí)

Unión de Santa Fe vs Barracas Central 0:1 (0:1)

Gol – Luciano Romero (14′)

„Tatengues” sumiennie odpadają z kolejnych turniejów. Tydzień temu zakończyli swój debiutancki udział na kontynentalnej arenie w Sudamericanie musząc po rzutach karnych uznać wyższość ekwadorskiego Independiente del Valle.

Tym razem ulegli stołecznemu Barracas Central, czyli dominującemu w trzecioligowej Primera B Metropolitana klubowi, którego prezesem jest szef AfA – Claudio Tapia wobec czego odpadli z krajowego pucharu.

Gol w 14 minucie spowodowany karygodnym błędem 40-letniego bramkarza Nereo Fernándeza, który chcąc przechwycić dośrodkowanie wypuścił piłkę z rąk pozwolił zaściankowej drużynie odnieść nieoczekiwany tryumf.

Patrząc na znakomitą postawę „Barraqueños” na szczeblu trzecioligowym można zrozumieć dlaczego wypadli aż tak dobrze, lecz mimo to wynik należy zakwalifikować jako niespodziankę. Kolejnym rywalem Barracas Central będzie San Lorenzo de Almagro lub Sportivo Estudiantes de San Luis.

Uniónowi do końca sezonu została wyłącznie Copa de La Superliga – poniedziałkowej nocy zmierzą się na wyjeździe przeciw Tigre w pierwszym boju 1/8 finału.

Comments are closed.