Copa Argentina: piorunująca końcówka River

Skróty przeprowadzonych w kwietniu spotkań 1/32 finału Copa Argentina. Na bieżący tydzień swoje pojedynki pucharowe zaplanowane ma dwóch największych argentyńskich gigantów. Zagrał także nowy wicemistrz kraju srebra, czyli Defensa y Justicia. Póki co obyło się bez niespodzianek. Relacja:

Estadio Cementario de Los Elefantes [Santa Fe – obiekt Colónu]

Nueva Chicago vs Central Córdoba [Santiago del Estero] 0:1 (0:0)

Gol – Facundo Melivilo (46′)

Pojedynek dwóch drugoligowców ubiegających się o awans do Superligi dla ćwierćfinalisty ubiegłorocznej edycji Pucharu Argentyny. Central Córdoba stał się uczestnikiem 1/16 finału, gdzie sprawdzi możliwości trzecioligowego All Boys.

*****************************************************************************

Estadio Alfredo Beranger [Buenos Aires – obiekt Temperley]

Arsenal de Sarandí vs Atlanta 2:0 (1:0)

Gole – Ezequiel Cérica (16′), Alejo Antilef (50′)

Polujący na bilety powrotne do Superligi zawodnicy obecnie bardzo młodej ekipy Arsenalu de Sarandí spokojnie ograli stołecznego trzecioligowca. W 1/16 finału „El Viaducto” skonfrontuje się przeciwko drużynie, która podobnie jak Arsenal planuje skok do góry o jedną klasę rozgrywkową – trzecioligowemu Estudiantes de Buenos Aires.

*****************************************************************************

Estadio Florencio Sola [Buenos Aires – obiekt Banfield]

Defensa y Justicia vs Gimnasia y Tiro de Salta 1:0 (1:0)

Gol – Nicolás Fernández (27′)

Otarliśmy się o niespodziankę. Wymęczone zwycięstwo wicemistrza Argentyny nad drużyną, która niedawno spadła z trzeciej do czwartej ligi!

Trafienie skutecznego od dwóch sezonów Nicolása Fernándeza pozwoliło „Sokołom” przecisnąć się do następnej rundy, gdzie czeka bardziej znana Gimnasia – ta z La Platy. Trzeba przyznać, że „Nico” genialnie przyrżnął zza pola karnego w 27 minucie rozstrzygnąwszy o zwycięstwie DyJ.

*****************************************************************************

Estadio dr José Luis Meiszner [Buenos Aires – obiekt Quilmes]

Mitre [Santiago del Estero] vs Deportivo Roca 1:0 (0:0)

Gol – Felipe Cadenazzi (90′)

Wojujący o Superligę zawodnicy Mitre z miasta Santiago del Estero również wymęczyli skromne 1:0 nad prowincjonalnym spadkowiczem do czwartej ligi.

Klubik Deportivo Roca ulokowany w północnej Patagonii walczył dzielnie przeciwko wyżej notowanemu oponentowi, aczkolwiek utracił gola u samego kresu zawodów, kiedy seria rzutów karnych była o włos.

Następnym pucharowym oponentem Mitre (gdzie obecnie występuje znany niegdyś również w Polsce napastnik Ismael Blanco) będzie Estudiantes La Plata albo przedstawiciel Torneo Federal A – Sarmiento de Resistencia.

*****************************************************************************

Estadio Padre Ernesto Martearena (Salta)

River Plate vs Argentino de Quilmes 3:0 (0:0)

Gole – Rafael Santos Borré (70′), Matías Suárez (79′, 90+2′)

Czy potyczka światowego giganta, a zarazem aktualnego klubowego mistrza kontynentu z anonimowym czwartoligowcem może być emocjonująca? Przez pewien czas owszem – stołeczny czwartoligowiec Argentino de Quilmes przez niemal 70 minut potrafił utrzymywać bezbramkowy remis z wielkim River Plate.

Na jakieś dwadzieścia minut przed upływem regulaminowego czasu kolumbijski atakujący Rafael Santos Borré przełamał indolencję, ładnym strzałem z ostrego kąta dając prowadzenie „Milionerom”. Podwyższył nowy argentyński reprezentant Matías Suárez strzelając przed końcem dwie bramki i summa summarum rozmiar zwycięstwa faworyta nie pozostawił wątpliwości.

Warto jeszcze wspomnieć o powrocie na murawę Exequiela Palaciosa. Utalentowany pomocnik sondowany przez europejskich potentatów stanął na nogi po przeszło dwumiesięcznym leczeniu złamanej kości strzałkowej w nodze. Wszedł na zmianę w drugiej połowie.

Kolejnym zespołem, który w Copa Argentina spróbuje stawić czoła chłopcom Marcelo Gallardo będzie beniaminek drugiej ligi ubiegający się o awans z niej, a mianowicie Gimnasia de Mendoza.

Comments are closed.